Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • rey91

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Salut. Unde îmi recomandati sa reconditionez si eu turbina în Bucuresti?
Si cei care au reconditionat Turbina sa dea câteva detalii de cat timp a fost refãcutã,km , daca au avut ceva probleme in tot acest timp si unde.
Multumesc
  • CFlorentinSfeatcu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Salut . Am reconditionat turbina la un baietas de pe industriilor . De la republica tot inainte . 950 lei . Vreau sa mentionez ca turbina a fost la un A6 2006 motor 2.0 140 cp cu soft de 40 . Intelegi de ce a cazut da ?

S.a intamplat la 205.000 km dupa ce i.am pus soft la 198.000 .

Dupa reconditionare m.am intors cu ea la service unde aveam masina si m.au facut nebun ca am cumparat turbina noua ... deci ?

Garantie ai 1 an de zile . Si se mentine in urmatoarele conditii .

1. Revizie completa filtre + ulei
2. Curatare intercooler
3. Curatare evacuare de legatura dintre intercooler si turbina .
4. Verificare presiune pompa ulei (trb sa aiba anumiti bari numai stiu)

DACA NU FACI ACESTI PASI GARANTIA PICA !

In cazul in care turbina crapa arunca cu ceva pilitura in intercooler si evacuare ce pot revenii in turbina reconditionata si poate afecta iar.

Baiatul se ocupa si cu tunning gen upgrade turbina (mi.a garantat ca pot pune orice soft pe masina si turbina nu o sa mai pice) 450 euro costa acest upgrade .

Masina avand soft mi.a spus ca poate crapa turbina oricand . Nu este o limita de km . Depinde totul de mine cum merg cu masina ...

Acum nu stiu de ce o reconditionezi in ce situatie sau ce factori ti.a cazut ... eu unul am fost foarte multimit si pana am vandut masina nu am avut probleme ... doar vesnicul fum la accelaratie din cauza softului ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR