Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • vulturul_fly

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Commodore 1979
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2007

  • Mesaj Privat
1. Becul de la baterie ramane aprins dar bateria si casetofonul luminile si tot functioneaza perfect
2. Curge apa si nu prea stiu de unde , am o banuiala ca e de la cablul care duce la vasul de expansiune si cred ca de la el ca m-am uitat si era gol..
  • vulturul_fly

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Commodore 1979
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am uitat sa precizez. Masiona este un Opel Commodore din '79 motor 6 cil in linie de 2500 benzina Smile
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
trece masina in semnatura

1. probabil incarca prea mult
2. se observa pe unde curge(daca e sa curga)(de obicei pe la radiator si se inlocuieste), daca nu vezi pe undeva picaturi, adica pe exteriorul motorului, vezi ce culoare are uleiul, daca e alb te cam paste un schimb de garnitura de chiloasa
  • vulturul_fly

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Commodore 1979
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2007

  • Mesaj Privat
aham.nu cred ca e de pe la motor ca am vazut furtunul ala care pleaca de la radiator si se duce la vasul de expansiune si era putzin umed dar era asa nu ca apa mai gras putzin nush..asta am vazut aseara iar azi dim m-am uitat si era gol vasul ala de expansiune si nici pe la furtun nu mai curgea..acum am pus apa iar si sa vad dak curge si dak curge inseamna ca de acolo e Smile sper sa nu fie ce ziceai u cu garnitura ca nu am chef de raparatii acum ca vreau sa plec la mare maine Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR