Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • nikuloscristea

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Detin un z19 dth. Sa rupt un arc spate, ca atare au trebuit schimbate amandoua.Le-am comandat la revizieshop indicand win-ul masinii si optand pentru marca Lesjofors.Cei de la magazin m-au asigurat ca ce am cumparat de la ei corespunde win-ului masiini.La service Revizie Auto unde am mers sa le montez , constat ca cele noi au o spira mai mult decat cele de pe masina.Atat cei de la service cat si cei de la magazin mi-au spus ca daca nu-mi plac le pot returna dar cu masina pe elevator si cu un arc rupt in mana nu am marsat pe varianta lor.Masina are sasiu sport cu amortizoare standard, asa a fost echipata din fabrica, caroseria fiind mai coborata.Acum e mai ridicata de spate cu doua degete,nu topaie , ruleaza bine dar aspectul nu mai e ca inainte.Intrebare daca s-a mai intamplat cuiva: sa o las asa in speranta ca poate se mai lasa 1cm,cum am auzit sau sa le schimb, iar, cu unele cu sase spire? multumesc
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Eu am schimbat la ei arcurile fata. Producator Lesjofors(suedeze). Nu au fost cu nimic diferite fata de cele de uzina. La fel ca si in cazul tau masina mea are IDS+. Daca te ajuta cu ceva pe ambalaj scria ca sunt ptr 1.9 cdti, in conditiile in care eu am 1.7!
Probabil, cel care a avut masina inaintea ta a schimbat arcurile cu unele mult mai joase gen racing si de aici diferenta de inaltime.

Bafta
  • nikuloscristea

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2015

  • Mesaj Privat
.Masina are sasiu sport cu amortizoare standard, asa a fost echipata din fabrica, caroseria fiind mai coborata.Arcurile de pe masina erau cele din fabrica. Repet, varianta cu sasiu sport adica mai coborata dar cu amortizoare standard.O sa ma uit pe ambalaj cu toate ca la tine scria 1.9 si le-ai pus pe 1.7 si au fost ok asa ca nu stiu cat e de relevant.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR