Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • Kitty

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2004 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2006

  • Mesaj Privat
pascaru_val a scris:Are idee cineva as vrea sa imi iau niste jante, am vazut ca in uk sunt aproape moka, dar transportul....


da-mi un link!
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
O sa caut din nou ca ma razgindisem, ideea era sa am 2 perechi de jante sa nu mai schimb cauciucurile iarna-vara.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
nu am dorit a mai deschide un nou topic mai ales ca ar fi vorba tot de o comanda online.
am facut o precomanda online de la o firma din cluj -debo.e vorba de un lcd.
am rugamintea /in special la colegii din CJ/ daca cunosc aceasta firma ,daca e serioasa......si chiar la alti colegi care au mai cumparat de la aceasta firma.
cu multumiri.
sincer am fost nevoit sa aleg intre ebay.de/unde nu am fost dezamagit niciodata/ si firma romaneasca.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
filtru motorina original gm -y20dth -GM
filtru polen y20dth /behr/-GM -
filtru ulei Y20DTH-

doritori ? sa ne combinam la transport pe ebay.produsele sunt originale gm si nu e prima data cand le comand.
nu fac afaceri ,exclusiv ne combinam la transport.produsele vin in 5 zile.nu exista alte adaosuri la pret.
Skip ads

  • bennjamin

  • Mesaje scrise: 444
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Sa schimbat treaba intre timp Smile)! Acuma si romanii sunt cu PayPal cu Ebaycu detoate!
  • kissfm2011

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2011

  • Mesaj Privat
sunt user inregistrat ebat cu 155calificative toate pozitive,si va pot spune ca fara probleme 80% din tot ce este pe ebay ,poate ajunge si in romania.toti se uita la calificativele care le ai si nu odata am avut surpriza sa primesc in romania si de la cei care nu aveau in lista lor de shipping si romania. treaba este sa fii serios.pt cn doreste pot ajuta cu orice comanda de pe ebay.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Mega pont aici pentru un suport motor Vectra/Signum 1.9 CDTI: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eB...item=120737731740

E la jumatate de pret fata de ce e in tara. Cu tot cu transport ~ 450 RON
In magazine incepe de la 800 RON.
  • NOVAC

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Eu cumpar de 3 ani ! Dar numai : ebay .co.uk !

Este cel mai "serios" !

Am platit un filtru de cafea (21 sterline) , a doua zi am vazut ca nu trimit in RO !

Am trimis " refund request" , si in 2 min. aveam banii inapoi in cont !

Am cumparat niste stergatoare , din Bulgaria (! )http://stores.ebay.co.uk/cars-interior-and-exterior-tuning , si sunt super OK !
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu am avut extrem de neplacuta surpriza sa-mi vad contul blocat, cand m-au "gasit" cu IP romanesc, saptamana trecuta Exclamation
A trebuit sa trimit xeroxuri in irlanda, situatia e inca "blocata" Sad
  • Pisboy

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Si eu am cumparat de pe ebay.co.uk si am trecut la detalii de livrare si personale ROMANIA,dar nu am avut probleme.

In dreptul obiectelor de vanzare imi apare pretul si langa costul de transpot pana in Romania daca vanzatorul trimite inafara.

Am cumparat recent un acumulator de laptop la care costul transportului era de 1.5 lire.Mi-a ajuns in 5 zile lucratoare la posta.Super happy.

Am si eu o intrebare ,cum pot sa fac sa imi arate doar sellerei care trimit la adresa mea inregistrata ?
  • NOVAC

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2011

  • Mesaj Privat
@Pisboy :Am si eu o intrebare ,cum pot sa fac sa imi arate doar sellerei care trimit la adresa mea inregistrata ?



Nu stiu daca poti sa setezi asa ceva , dar la fiecare "seller" te uiti in josul paginii la " postage and payments " , si automat iti arata daca trimit in RO !

Cel putin asa am eu setat contul !
  • Eu_SiLvIu_yo

  • Mesaje scrise: 269
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salut! as vrea si eu sa comand ceva de pe eBay! mi-am facut cont si pe eBay si pe PayPal dar degeaba nu reusesc sa imi adauge cardul aia de pe Paypal sub nicio forma. Este cineva care ar vrea sa ma ajute ori sa-mi fac un cont calumea sa mearga, ori sa imi dea el comanda si sa ii platesc eu banii inapoi?

Multumesc anticipat!
Skip ads

  • Viz

  • Mesaje scrise: 515
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Silviu la ce banca ai card? este posibil sa nu poti face plati pe net/internationale.
De ex. la mine, la BT trebuia sa sun la relatii clienti sa ma lase sa fac cumparaturi online...
  • Eu_SiLvIu_yo

  • Mesaje scrise: 269
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Viz a scris:Silviu la ce banca ai card? este posibil sa nu poti face plati pe net/internationale.
De ex. la mine, la BT trebuia sa sun la relatii clienti sa ma lase sa fac cumparaturi online...


tot la BT am si eu. Unde anume la relatii clienti?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,460
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Silviu, te duci la banca si maresti limita de plata pentru platile pe internet pentru site-uri nesecurizare
Am trecut prin filmul asta acum cateva saptamani, BT considera paypal ca fiind site nesecurizat, deparece paypal nu verifica codul CDC la efectuarea tranzactiilor. Pentru aceste site-uri limita lunara de tranzactii e 0
  • Viz

  • Mesaje scrise: 515
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Incearca intai la call center, le spui ce si cum vrei sa faci: http://www.bancatransilvani.../call_center.html
  • Eu_SiLvIu_yo

  • Mesaje scrise: 269
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Gata am sunat la ei si mi-au zis sa trec pe la banca azi. multumesc mult de ajutor!

Silviu.
  • Pisboy

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2009

  • Mesaj Privat
imi pare rau ca nu am vazut mai devereme ca aveai nevoie de un paypal.

Da acum ca ai rezolvat nu mai conteaza.Si eu am avut belele cu BT pentru pay pal.Pana la urma am trecut cardu de BCR in pay pal.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
cine doreste un egr nou pentru y20dth [varianta actionata electric]?
doresc sa-mi iau eu si daca e cineva interesat sa ne combinam poate ne iasa olecuta mai eftin.
detalii pe pm.[oferta valabila pana vineri].produsul se achita anticipat.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
apelez la bunatatea si bunavointa unui coleg din UK -ANGLIA
doresc a-mi lua o pereche de lentile de rezerva pentru o pereche de ochelari de pe un site englezesc.cata amaru m-am chinuit eu sa-i conving sa-mi trimita acele lentile si nu doresc sub nici o forma. ,, am trimis multe colete in RO si foarte multe s-au pierdut pe drum !,, a fost raspunsul lor si cred ca au si dreptate.
lentilele costa 50 lire sterline si as mai dori si niste bare transversale de pe ebay originale ptr o zafira b . [90 sterline]
deci,daca e sa gasesc un coleg binevoitor fac precizarea ca platesc totul prin paypal si bineinteles dinainte .
ofer maxima seriozitate.

p.s. barele ptr. zafira b nu sunt o prioritate mai mult sunt interesat sa iau lentilele pentru maui jim 407-02
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR