Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • Fumanchu

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1987 1.6i C16LZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Ca urmare a discutiei: https://www.clubopel.com/vie...p?p=144233#144233

si avand in vedere ce am zis acolo...ca am ulei in vasul de expansiune si innegreste bujiile m-am hotarat sa bag masina intr-un service se imi faca motorul..segmentare.
Ma confrunt cu urmatoarea problema insa...am incercat la Grand Garage dar m-au refuzat...ca e prea veche...la Radacini la fel...cica e prea veche...

Voi posesori de kadett...care v-ati segmentat motoarele...unde v-ati dus ? Caut ceva bun si ieftin Smile
Multumesc.

Rog nu mutati topicul chiar daca tine de probleme tehnice pentru ca numai un posesor de Kadett poate sa ma ajute.
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
salutare !
eu iti recomand cu caldura service-ul asko (reprez honda) din giulesti .. e in cadrul fostei autobaze giulesti .. sunt numai mecanici destepti acolo .. sincer ii stiu pe toti .. isi fac treaba f bine si pretul pe ora la cazane ca ale noastre era ceva de genul 10 -11 euro .. acceptabil .. repara orice fel de masina in general .. eu mi-am facut motorul acolo (schimbat segementi , cuzineti , simeringuri , un piston -se rupsese etc si am aproape 30.000 km fara nici o problema ..f multumit am fost .. daca te intereseaza iti pot da un nr de tel al unui mecanic de acolo pt informatii
  • Fumanchu

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1987 1.6i C16LZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Da-mi numarul de telefon dar inainte zi-mi cat te-a costat pe tine si daca au luat ei piesele sau a trebuit sa le cumperi tu.
Merci
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
0744404869 sau 0788131054
Andrei

suna-ma sau da-mi un beep pe zapp si te sun eu ca tre sa o sterg .. cya
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
daca vrei sa faci o treaba sa si tina...si mai ales daca uzurile motorului permit,fa o segmentare ,obligat si simeringuri supape iar tachetii verificati cu mare grija.Daca mecanicul este cooperant roaga-l sa-i desfaca si sa-i curete de mizeria care se strange in ei,si eventual sa mareasca putin presiunea la pompa de ulei.Stie el,de la supapa de suprapresiune.
Preturile pentru o operatiune bine facuta sunt cam 450 - 550 ron. daca-i mai putin e treaba de mantuiala,daca-i mai mult e deja prea scump pentru complexitatea motorului de kadett.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR