Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • relutzu kla

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2008

  • Mesaj Privat
poate ca titlul spune ca sunt surprins.....am un astra 2003 njoy....oarecum am pe ea cam ce ti-ai dori de la o masina...aer conditionat geamuri electrice fata jante proiectoare abs xenon....dar nu am oglinzi electrice......am doar capacul acela simplu in locul comutatorului care trebuia sa fie ......si azi am dat capacul acela jos si am ramas uimit....fratilor...acolo am fire multe....am cerut sfatul unor prieteni,le-am aratat si unii mi-au spus ca mai imi trebuie comutatorul de comanda....acum cer parerea voastra ca tot discut cu oamenii pe acest forum.....ce ziceti merge,nu?....sau daca da spunetimi si mie cum fac rost numai de comutatorul ala pt stanga dreapta de la oglinzi.....macar sa il pun de forma:D.....va multumesc
Skip ads

  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
pai ala e cablajul, daca ai observat masina a fost precabla pentru mai multe... unele au si fire pentru incalzirea in scaune si alte.

probabil iti lipseste motorasul din oglinda oricum.
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
salutare ! daca vrei sa iti faci onglizile electrice si poate chiar incalzite (depinde ce cablaj ai tras deja ) trebuie sa iti iei si motorasele din oglinzi , nu numai butonul Smile oricum ai noroc ca nu temai chiunui sa tragi si firele Smile sincer merita mai mult incalzirea decat faptul ca le misti din buton Very Happy
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Daca are oglinzi cu reglaj mecanic pe linga comutator mai trebuie oglinzi electrice eventual cu incalzire si ornamente interior. Orice masina este cablata total la clasa respectiva ca sa i sa poata pune optionalele dupa plac.
Skip ads

  • relutzu kla

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2008

  • Mesaj Privat
si oare cat ma costa toata treaba?...asa aproximativ....daca nu as vrea sa imi pun un comutator de forma:D....imi pare gol locul ala...
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
pai intreaba si tu cat costa 2 oglinzi electrice incalzite cu totul si butonasul Very Happy evident pe unde stii ca e mai ieftin .. sau cauta sh Smile dar nus tiu cat gasesti ... si mai pui montajul daca nu te bagi tu .. dar nu e mare scofala Smile la a mea eu le-am dat jos de 2 ori ca am avut bube la un motoras
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pacat ca nu ai descoperit mai inainte de oglinzi, REGULAMENTUL. asa ai fi stiut si tu cum trebuie sa sune un titlu de topic. Pana nu e prea tarziu , citeste si intelege regulamentul ala, si as nu o sa ai probleme cu moderatorii.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR