Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • kettner

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: ploiesti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
patanii?
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
daca montezi la ei/reprezentanta, nu
- matiz - montat cd player, difuzoare, alarma+IC, proiectoare - sare de 5 mil, la reprezentanta, dar altfel pierde garantia
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
eu am luat masina de noua si am montat o gramada pe ea si nu am avut nici un fel de probleme. De asemenae cand am schimbat toba am sunat la reprezentanta si mi-au zis ca nu e nici o problema daca o montez in alt service autorizat ...
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
cum sa pierzi garantia? fiindca bagi mufa de la cd player in mufa precablata in masina? ... sa fim seriosi...

daca nu ai nimic precablat poti sa mergi si la altii, nu neaparat la reprezentanta, ideea e sa nu mergi chiar la orice georgel de la coltul strazii. sunt ateliere care monteaza cd/boxe/amplif-uri/alarme si sunt mult mai profesionisti in ceea ce fac decat sunt ametitii de la reprezentanta care stiu de toate (teoretic) dar nimic bine. e important ca la firma la care mergi sa-ti monteze/cableze un CD si boxe, sa-ti dea un bon/factura si garantie pe lucrare.

numai bine!
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
sa nu uitam ca vorbim despre daewoo
si din cate am inteles aceasta politica este si la dacia.........
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
si prin ce sunt mai deosebiti cei de la reprezentanta decat cei de la un atelier specializat/autorizat ? eu zic sa-i intrebi pe cei de la reprezentanta chestia asta, si daca nu au un raspuns coerent si logic (probabil nu vor avea), sa-i anunti ca exista OPC pe lumea asta si ca ti-au fost ingradite drepturile. adica nu inteleg ce fac ei si nu pot face ceilalti ?
apropo scrie in contractul de cumparare al masinii ca orice interventie la partea electrica duce la pierderea garantiei? nu cred (daca stam sa o luam asa atunci nu ai voie nici macar sa schimbi o siguranta din panou, nu de alta dar asta se numeste interventie neautorizata asupra instalatiei electrice - poate sa ma contrazica careva? )... scrie ca orice modificare (prin modificare inseamna ca iti tragi alte fire, ,iti pui consumatori supradimensionati, iti montezi alte instalatii electrice neconforme cu specificatiile circuitului) adusa instalatiei de catre personal neautorizat duce la pierderea garantiei. faptul ca tu mergi la o alta firma autorizata sa-ti monteze cd/boxe/etc nu inseamna interventie neautorizata atata timp cat firma respectiva este calificata sa faca astfel de operatiuni si cat timp primesti si garantie pe lucrare.
Pe de alta parte montarea unui CD/mp3/boxe nu inseamna modificarea instalatiei. Instalatia a fost prevazuta din fabrica sa-ti duca si un astfel de consumator (altfel nu ar fi lasat producatorul locul ala in bord ptr cd/mp3), deci este dimensionata corespunzator, tu doar pui consumatorul respectiv.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR