Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
stiu ca nu-i sta locul aici dar daca puteti ajutati-ma
vreau sa fac la mine acasa la tulcea pui cum maninc cind viu loa bucuresti la KFC
vreau pentru mine personal ca atit l-am recomandat la rude ca e bun
nu am gasit reteta ceva pe net nimic
e usor sa iau o punga mare de la BUC si sa o aduc la tulcea dar fac 4 ore pe drum
daca stiti reteta ,ajutati un gurmand de 120Kg
ma intereseaza aripioarele picante
multumiri
Skip ads

  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,286
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
ai nevoie de niste aripioare de pui si niste condimente secrete Twisted Evil
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
am facut reteta ta
dar nui ca la KFC
in alta ordine am pus la marinat pui in tot ce am crezut eu
si apoi tavalit in chipsuri date prin robot
rezultatul=nexam
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Heee
Ai gresit ingredientul principal..ai pus aripioare de pui....trebuia sa pui resturi de carne..piele...date prin robot si apoi facute chiftelute in forma de aripioare..si aveai sanse sa te apropii de reteta:)
Skip ads

  • B-30-ADU

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2006

  • Mesaj Privat
din pacate pentru tine nu o sa gasesti reteta, este un secret foarte bine pastrat Sad
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
E unul din "putinele" rezultate de pe google, sa ne zici cum au iesit. Smile .

http://www.recipezaar.com/58953
  • Laur45

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2005

  • Mesaj Privat
livcro a scris:Heee
Ai gresit ingredientul principal..ai pus aripioare de pui....trebuia sa pui resturi de carne..piele...date prin robot si apoi facute chiftelute in forma de aripioare..si aveai sanse sa te apropii de reteta:)


daca tu gasesti la kfc chiftelutele mentionate de tine ... le halesc eu pe toate ...
  • vlazduhu

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Laur45, Livcro a vrut sa sublinieze calitatea carnii de pui care ajunge la KFC si in burtile care o consuma. El nu a spus ca exista chiftele ci ca acele aripioare sunt "reconstruite" din pasta de carne. Imi vine greu sa cred ca asa e, insa despre calitatea (comestibilitatea) mancarii de acolo sunt complet de acord cu el. Eu am cativa ani de cand nu am mai pus piciorul in vreun restaurant de-al lor. In SUA au fost multe scandaluri privind felul in care sunt crescuti puii KFC, dintre care unele au avut chiar succes (dupa ce s-a implicat PETA).

Cat despre reteta, m-a chinuit si pe mine intr-o vreme. E la fel de secreta ca si Coca Cola, se pare. Eu am incercat sa fac invelisul din fulgi de porumb pisati, nu din cipsuri, dar nu am avut succes nici asa.
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
imposibil de facut ce fac aia al kfc: ar trebui sa importi pui mutanti din sua, si e mai greu ca au exclusivitate...
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Cum din motive de hungry kids sunt nevoit sa fregventez toate fast-foodurile posibile si imaginabile, tin sa declar si sa subliniez:
1 ca nu am nici o legatura cu ei
2 dintre toti sunt SINGURII care nu folosesc carne "reconstituita" din oase si piele, asta nu inseamna desigur ca puii folositi au un "regim de favoare".... Evil or Very Mad
3 organizatiile care se ocupa de animale inainte ca problemele oamenilor flamanzi sa fie rezolvate nu imi inspira nici o simpatie, iar bogatasii din show-biz care isi fac publicitite ajutandu-i nici atata... Exclamation
Din pacate pisicile mele prefera concurenta, aia cu bufonu' Ronald Mc D. Evil or Very Mad
  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
a incercat cineva reteta gasita de @lexxx?
mai putem afla sa prindem un angajat de acolo.. sa il stoarcem de informatii Very Happy
  • al3xz

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@kapp le primesc semipreparate, in restaurant decat mai le sperie un pic in ulei
Skip ads

  • Andrei_gsi

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.8 136 HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Sa le prajeshti in seu de oaie, ca alea de KFC asa sunt
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Secret bine pastrat......fabulatii..... Si reteta la Coca-Cola se zice ca o stiu doar 3 pers in toate lumea. Bautura se fabrica si pe meleagurile mioritice si mi`e cam greu sa cred ca unul din cei 3 e roman. Sau motoarele de Bugatti care, vezi doamne, nu ar avea nicio garnitura.....alt secret bine pastrat de compania italiana, dar cum naiba se face ca acum VW fabrica Bugatti? Vezi trupa TATU, cica ar fi lesbiene, dar una dintre ele este insarcinata. Shocked Astea sunt chestiuni pur si simplu de marketing; sunt foarte abili angajatii din domeniul comercial pt. ca sunt in stare sa faca orice pt. a`si vinde produsele.

PS: M`ar interesa si pe mine reteta la Crispy Strips. Very Happy
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Daca nu ma insel am vazut intr-o vreme pe DC++ un fisier cu retete KFC. Insa cum nu sunt fun al acestui tip de mancare (desi tonajul ma recomanda Very Happy ) nu l-am luat. Il voi cauta diseara si daca il gasesc .... sa mancati in cinstea mea.
  • vlazduhu

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2006

  • Mesaj Privat
1 Coca Cola se fabrica in toata lumea, pe baza de concentrat. Deci ei nu fac decat sa toarne apa peste sirop
2 Volkswagen a cumparat Bugatti, deci acum nu mai e secret Bugatti, e un secret Volkswagen
3 Da-le naibii p-alea ca nu ne intereseaza pe noi ce fac doua pustoaice din Rusia

Nu ca as sprijini misticismul din jurul companiilor mari, pentru ca e aberant acum sa ai pretentia ca nimeni nu iti poate copia reteta. Sunt convins ca nu mai exista retete secrete, insa argumentele aduse mai sus un sunt chiar asa de imbatabile. Tot ce pot sa spun este luati o friteuza si experimentati.
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
vlazduhu a scris:1 Coca Cola se fabrica in toata lumea, pe baza de concentrat. Deci ei nu fac decat sa toarne apa peste sirop
2 Volkswagen a cumparat Bugatti, deci acum nu mai e secret Bugatti, e un secret Volkswagen
3 Da-le naibii p-alea ca nu ne intereseaza pe noi ce fac doua pustoaice din Rusia


M`ai luminat, pe cuvant...... Mai ales punctul 3. Laughing
  • strobertel

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2009 1.8 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2007

  • Mesaj Privat
KFC Crispy Strips

1 egg, beaten
1 cup milk
2 cups all-purpose flour
2 1/2 teaspoons salt
3/4 teaspoon pepper
3/4 teaspoon MSG
1/8 teaspoon Paprika
1/8 teaspoon Garlic Powder
1/8 teaspoon Baking Powder

Cut 6 chicken Breasts into strips, or you can by chicken tenders in the store. Marinate them overnight . Preheat the shortening in a deep-fryer to 350 degrees. Beat 1 egg and 1 cup of milk. Dip the chicken into the egg mixture. Dip the the chicken into the coating and then double dip. Fry in fryer a few at a time till they are golden brown about 5 minutes or until they float.. Remove the chicken to a rack and allow to drain for 5 minutes

The Colonel has decided to make Hot and Spicy Strips that ran for short times the difference is the second dip it is dipped into hot sauce then breaded again and then fried just like the original crispy strips. For the barbecue strips make the strips the original way and then dip into the Honey Barbecue Dipping Sauce.


The Colonel deiced that wings were going to be a good thing to serve and so he decided to create fried wings that are very tasty. The Honey Barbecue wings are tasty . After they are made they are dipped into the Honey Barbecue Dipping Sauce. If you don’t want the honey barbecue wings just serve them as the regular wings.



Sa aveti pofta si sa ma anuntati si pe mine cum au iesit!
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Daca este loc poate ne adunam la un mic festin nu? Very Happy


Ultima modificare facuta de Vios40 la Mie 06 Jun, 2007 10:06 pm
  • strobertel

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2009 1.8 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Daca face altul cinste vin si eu!
Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR