Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • CHavasi

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2019

  • Mesaj Privat
sint un nestiitor in motoare am un opel vectra b 18 benzina din 2001 ma lasat un piston am duso la mecanic care ia cautat compresia si a zis ca pistonu 2 nu are compresi si a zis ca mar costa in jur de 1000 roni am zis so faca am lasat masina si am venit ca dupa demontare sa-mi spuie ca sau dus supapele de evacuare si trebuie chiuloasa rectificata ,dupa vreo 10 zile ma suna sa-mi spie ca masina este gata am mers dupa ea si ce sa vezi ca imi da lista cu comanda care ajunge la 2.766 roni am platit ,pe drum spre casa cind accelertam aparea un fum alb da dens il sun sii spun despre problema zice sa duc masina sa mio segmenteze va rog sa-mi spneti ce trebuie sa mai acit daca mio segmenteaza cred ca mecanicu asta vrea sa faca multi bani de pe mine .adaug si lista pentru ce am platit[img]https:/va rog sa ma indrumati cu /www.clubopel.com/8080/uploads/2020-07/137988_nxohkbhk3_th.jpg[/img]


MODEL: OPEL VECTRA B 1,8 BENZINA
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Daca ai motorul z18xe pai asta este rezistent nu gluma, printre cele mai reusite pe opel.
Asta pe langa incompetenta este si hotoman. Trece test... 210lei, teste la ce? Trece set... ce set?
De ce nu ai mers la opelwest? Nu le fac reclama dar am fost la ei cu ocazia festului, buni si serviabili, nu ma interesa pe mine un suc din partea casei.
Cand demontezi chiulasa ea se rectifica la supape, se schimba simeringurile care nu apar pe factura, obligatoriu segmenti noi care nici astia nu apar pe acte.
Acum tu daca ai acceptat nota comanda asa nu ai ce sa faci, este acceptul tau scris si semnat. Ca ai fost pacalit este alta treaba.

Ai cumva gaz pe masina?
  • CHavasi

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2019

  • Mesaj Privat
da am gaz
  • CHavasi

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2019

  • Mesaj Privat
da are gaz da acum de cind a fost la mecanic nu mai merge ca a zis ca nu merg injectoarelele se poate ce ar trebui sa fac ca simt ca mecanicu o sasi bata joc de mine cu reparatia ce ar trebui sa fac sami recuperez bani sau sa o faca daca ati patit asa ceva va rog sa-mi dati o lamurire sau o idee
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pe hartie eu nu vad semnatura ta pe nota comanda, a muscat si gata. Acum este teoretic
bun de plata dar este greu cu expert, service...
Un avocat bun de gura te poate salva la banuti dat la pace sau mediator si gata.
Pe urma mergi unde am scris, daca merita reparata tigaia o faci, daca reparatia face peste 1000euro adica cat masina ca valoare nu vad sa bagi in ea.
  • CHavasi

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2019

  • Mesaj Privat
da nu mia dat nici o chitanta pentru suma data deci el poate zice ca nu am platit scuzama da sint un pic mai greu de cap ca nu mam lovit nici odata de probleme de acest fel
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Banii se dau pe chitanta sau bon factura mai ales la asa suma, daca prezenta facturi de piese hai ca mai merge.
Pe scurt ai teapa.
  • CHavasi

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2019

  • Mesaj Privat
asa nu mai pot face nimic
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR