Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Sunt deja destul de cunoscuti, sper, asa ca nu voi face o descriere detaliata referitor la ce se intampla la evenimentele organizate de ei per ansamblu este vorba despre curse de masini desfasurate intr-un cadru legal in conditii de siguranta...
Care ar fi parerea voastra referitor la viitorul evenimentelor organizate de acest club?
Va tenteaza ideea sa participati la un astfel, de eveniment in calitate de spectator si/sau concurent?
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
sincer sa fiu roBERT ideea e destul de buna...dar un om care face curse de masini se gandeste mai intai la masina ...la cat de buna e si daca o sa castige sau nu.....
acei oameni din spatele curselor legale au "planuri mari" cu aceste curse in sensul ca se pariaza destul de mult pe curse ....e adevarat ca ofera si conditii dar nu ar fi mai frumos sa te intreci cu cineva din placere???

sincer daca as avea masina m-as da odata de doua ori la o cursa dasta ...dar la 1.4 meu cu injectie monopunct.... Rolling Eyes ...cam greu....
poate sa ma dau cu vreo dacie ceva ...deci din cate stiu eu DSN are cam 75cp......asa ca.... Laughing ...mai bine ma intrec cu "melcii".... Wink
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Stiu cum este, primul meu Opel avea motor de 1300cc carburator & stuff
Conform noului plan investitii aprobat pe anul in curs Smile este exclusa pregatirea masinii pentru participarea cu sanse reale la o cursa de viteza mai degraba m-ar tenta sa particip la o cursa de indemanare cu toate ca asta inseamna pentru mine mai multa instriure. Am inteles ca solenzele au prestat destul de bine la astfel de curse. Stie cineva ce tuning trebuie facut la masina astfel incat sa se comporte bine la o astfel de cursa?
  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
o suspensie cat mai tare, roti cu garda la cauciucuri cat mai mica, frana de mana in stare perfecta, frane bune, masina coborata din suspensie si o cutie cu rapoarte cat mai scurte. cam atat
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
radu a scris:o suspensie cat mai tare, roti cu garda la cauciucuri cat mai mica, frana de mana in stare perfecta, frane bune, masina coborata din suspensie si o cutie cu rapoarte cat mai scurte. cam atat

@ Radu, multumesc.
Ce zici de greutatea caroseriei?
Am auzit ca si tu ai participat, ai idee se poate sa particip cu o masina modifcata pentru curse dar neinmatriculata ? Eventual sa o transport pe remorca pana acolo?
  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
din cate stiu eu se poate, acum, depinde si de cei care organizeaza.greutatea masinii conteaza, dar nu chiar asa de mult ca la cursele de viteza, vtm sau raliuri. e mai important sa ai masina echilibrata(fatza/spate)bine: sa o poti arunca usor cu frana de mana, dar sa nu-ti plece prea rau; sa fie controlabila.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Ma gandesc oare cum suna un motor DOHC de 150 CP pe Corsa?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR