Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • M6720

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2023

  • Mesaj Privat
salut am un astra H 1.9 74kw 270.000km din 2008
a inceput usor usor sa imi intre in limp mode si nu i-am dat importanta pana acum o luna pana nu am mai putut sa merg mai nicaieri ca imi aparea din 100 in 100 m
am fost pe la mecanici si nu i-au dat de cap eu m-am apucat si cautat pe net ce ar avea pe testere aparea: p1120 -senzor pozitie 1 si 2 - faulty signal -intermitent si p1122: -senzor pozitie 1 si 2 - faulty signal -intermitent
eu am schimbat pedala de acceleratie + egr am curatat si tabloul de sigurante cu sparei de contacte
acum e oleaca mai ok dar tot imi da limp mode ce sa ii mai fac... va rog ajutatima ca, cred ca o sa ii dau foc ma termina psihic


MODEL: astra h
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,483
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Desi spui ca "am curatat si tabloul de sigurante cu sparei de contacte", nu spui si cum ai facut asta, iar eu am impresia ca ai facut-o doar superficial.
Deci, pune in practica ceea ce se spune mai jos, dar treaba o faci punand si ceva suflet, abia apoi ar fi trebuit sa incepi sa schimbi componente.
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=2073174
  • M6720

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2023

  • Mesaj Privat
Mulțumesc mult, dupã tablou oare sa curat și ECU ?
  • M6720

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2023

  • Mesaj Privat
Am curãțat totul dar problema tot persista...
  • M6720

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2023

  • Mesaj Privat
am rezolvat era din cauza cipului de la pedala de acceleratie, am curatat frumos cu betisoare de urechi si sprei de contacte pana nu mai aveam negreala pe ele plus ca nici nu mai variaza turatiile am un raspuns mai bun la acceleratie
Curatare pedala acceleratie + tablou de sigurante: http://www.youtube.com/watc...nel=AutoSchrauber
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR