Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Si eu am curatat lentila optica la Delco CDR500 - acum citeste absolut toate cd-urile,cred ca e cea mai ok metoda de reparatie,doar sper sa tina ceva vreme
Skip ads

  • mihai.craiova

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Astazi am pus auxiliar pe CDR 2005. Am fost la un service de telefoane si mi-a lipit firele. Merge perfect.
  • mihai_vlad

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Am montat si eu weekend-ul asta o mufa line-in conform metodei postata de Unknown. Merge perfect, iar calitatea sunetului este impecabila. Incercati cu incredere. Singurul lucru dificil este scoaterea casetofonului fara a zgaria gaurile de prindere.
  • condorul_74

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Galati
  • Masina: Signum 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Va salut domnilor.
Am o intrebare la voi: Se poate pune aux-in la Philips ccr2006 (opel signum din 2004) in locul magaziei de cd deoarece aceasta a crapat si nu am ramas decit cu cass si radio.
va multumesc anticipat pentru raspunsuri
Skip ads

  • anig71

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2003 z16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Tocmai am rezolvat treaba cu line-in la un cdr2005 al unui prieten,varianta CD.Ne-am batut capul apoi,cu silent cd-ul,ora fiind tarzie,am cumparat 2 CD-uri de la un chiosc de ziare,marca X de care sigur nu a auzit nimeni,la 1 leu bucata...Eroare de citire la ambele,nici un calculator din 5 incercate nu a mai citit ceva.Apoi,asa,de curiozitate,am bagat un CD mp3 in unitate.Surpriza!CD-ul rula ca si cand ar citi,in silent ,mai exact ruleaza,dar nu se aude nimic.Asa ca am rezolvat si cu silent CD-ul.Nu este nevoie de asa ceva.Doar bagat un disc MP3 in unitate si totul este OK!Muzica de pe telefon ,un HTC,se aude brici!Nu zgomot de fond,nu probleme cu volumul.
Cam asta ar fi !Multumiri initiatorului discutiei,bineanteles si contribuabililor! Smile Spor!
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Dupa modificarea facuta playerul va mai fi capabil sa redea cd-urile? Sau va functiona de acum doar radio si line in-ul?
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Dupa ce faci modificarea va trebui deasemenea sa faci un cd track cu "melodie" de 70 de min . Aceasa melodie va fi defapt liniste totala , tu trebuie sa pacalesti cd playerul incat el sa aibe ce sa citeasca de pe un cd timp in care tu prin mufa auxiliara o sa dai semnal unde ar iesi semnalul de pe cd . Pe scurt atunci cand vrei sa asculti pe mufa aux trebuie sa ai un cd cu nici un sunet pe el , iar daca vrei sa asculti un cd personal il poti asculta fara probleme ... daca bagi un cd cu muzica si pui si muzica prin mufa auxiliare se vor auzi melodiile simultan


Foloseste audacity pentru generarea un cd cu silence pe el ( ai undeva generate silence si alegi durata , dupa care arzi pe un cd ca si track )
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns. Ma interesa daca se mai pot asculta cd-urile ulterior pentru ca nu as vrea sa renunt la aceasta functie. Azi am desfacut playerul, iar maine o sa cumpar mufa si firele pentru montaj.
Skip ads

  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am gasit un cablu vechi cu 2 mufe jack la capete, am taiat una si am lipit firele pe placa playerului. Functioneaza relativ ok, cand misc putin firele se aud purici si e enervant. O sa cumpar un alt cablu si o alta mufa jack tata, poate o sa scap de "purici". Ce cablu ar trebui folosit?
  • flores_astra

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Azi am facut si eu line-in dar o varianta pe radio conform colegilor din tuturialul acesta
http://www.corsa-c.co.uk/fo...od-Done-Properly.

Merge perfect mai am de montat o mufa sa nu stau cu, cablu atarnand pe sub bord dat fiind faptul ca azi e duminica nu am avut de unde sa iau
  • pigmeupigmeu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2013

  • Mesaj Privat
salutare!am si eu o problema cu cdr 2005 VDO l-am scos din lacas pt a repara butonul de volum,l-am introdus inapoi si nu stiu cum sa scriu codul.Codul il stiu dar imi apare numai SAFE.ce trebuie sa fac?
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Cu playerul oprit apesi concomitent butonul AS si butonul de volum pana se aude un sunet. Pe ecran o sa apara 4 liniute care corespund cifrelor codului. 4567 se traduce prin apasarea tastei 1 de 4 ori, tastei a 2 a de 5 ori s.a.m.d. Apoi apesi AS lung.
Skip ads

  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Bineinteles ca am facut o mare prostie. Am reusit sa intrerup cele doua circuite in locurile insemnate in poza si sunetul nu a mai functionat decat pe boxele din dreapta, si doar pe radio. Am mers la un electronist, a verificat circuitele, unul era intrerupt, a refacut lipiturile si playerul a functionat corect, pe ambele parti, atat pe radio cat si pe cd. Bucuria nu a durat decat o zi, dimineata nu mergea decat partea dreapta, atat pe radio cat si pe cd. Dupa ce am scos de vreo 2 - 3 ori playerul a functionat din nou corect, sunetul mergea pe ambele parti. Seara, din nou, doar pe partea dreapta, iar pe partea stanga se aud doar niste baraituri de intensitate foarte scazuta. Am incercat sa misc de mufele din spate, dar se pare ca nu acolo e problema. Pinii din spatele playerului, care intra in cele trei mufe, nu sunt indoiti. Ar cam trebui alt player? Din pacate abia luni am posibilitatea de a merge din nou la service pentru verificari mai amanuntite...

  • flores_astra

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
in caz , ca nu ii mai dai de cap , te pot ajuta eu cu un cdr 2005 ramas de la vechea masina a mea corsa , vb pe PM
si on topic de ce a trebuit sa ii intrerupi circuitul ? intreb , pt ca eu am pus doar firele la al meu am fixat pe un post de radio pe care nu emitea nimeni si atat ?
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
L-am intrerupt din greseala, bineinteles. Pistolul de lipit pe care l-am folosit mergea foarte prost si am supraincalzit zona aceea.
O sa vad saptamana viitoare ce se mai poate face cu el.
  • corsarul007

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Vaslui
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Se poate monta un adaptor si pe radio caseta blaunkput 2003 ? sau doar pe radio cd vdo 2005?
  • CoconeaValentin

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Nu a montat nimeni un aux in pe ccrt700? Daca este la fel ca si la CDR 2005 sa ne confirme cineva.
  • cadarionut

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Pe un cd30 se poate pune aux in? Daca da ma ajutati si pe mine cu montajul?
  • LucianCv

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2012

  • Mesaj Privat
am facut montajul varianta fara cd.am pus un comutator intre CD si line in (cand imi apare message pe display). problema este ca de pe telefon nu se aude nimic. daca telefonul este stereo, jacul este unul stereo, ce nevoie mai e de acei condensatori lipiti la jack? Sa mai lovit cineva de problema asta? cum s-a rezolvat?
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Pentru un CCRT700 + magazie (defecta) are cineva vreo instructiune sau schema? Ca e doar AUX sau si USB nu conteaza. Ceva sa am si eu muzica.

Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR