Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pony_burn

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
am uitat-o deschisa de cel putin 50 de ori pana acum...pager-ul de la alarma de obicei imi e lene sa-l car dupa mine...

daca vrea sa ti-o fure ti-o fura...orice sisteme ai avea.
si daca dormi in ea ti-o fura si te trezesti intr-un trabant cu tetiera sub cap pe post de perna si un post-it cu buna dimineata lipit pe parbriz.

casco ramane pana la urma cea mai buna solutie...chiar daca, zicea cineva, timpul pierdut nu ti-l da nimeni inapoi.
Skip ads

  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Dragi prieteni inevitabilul s-a produs. Am fost prãdat de tot ce a fost sonorizare (CD-MP3, staþie ºi subwofer). Este interesant de ce nu a/au luat ºi difuzoarele? Acum nu-mi rãmâne decât sã mã apuc de treabã (alarmã, închidere centralizatã, CASCO ºi pe urmã ceva mult mai grav decât configuraþia anterioarã binânþeles “opintitã” cu bolþuri în caroserie). Poliþia a venit, a constat ºi a mai adunat un A.N. asta este. Nu-mi rãmâne decât sã parcurg în liniºte drumul pânã la Opel Fest pentru cã nu cred cã voi avea resursele necesare de a mã “reface”. Sad
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Eu tare as vrea sa le asigur cateva pe spinare nesimtitilor care-mi lasa semne de buna purtare pe masina ... Intentionat au ba.

Un popor minunat, unde se fura ca-n codru si fiecare are o durere in dos de nu ai cuvinte, vizavi de cei din jurul lor.
  • farte

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Kadett 1990 16SV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2006

  • Mesaj Privat
@Vios40
Unde ti-au spart masina?In fata casei daca te-au "facut",unde puii mei erau aia care trebuiau sa pazeasca?
Oricum pacat pt. bunurile furate,mai ales pt. statie,ca ai pus mult suflet,si"cascaval" in ea.
Sper sa-si faca bine treaba Militia,si sa-i prinda pe banditi!
Skip ads

  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
farte a scris:@Vios40
Unde ti-au spart masina?In fata casei daca te-au "facut",unde puii mei erau aia care trebuiau sa pazeasca?
Oricum pacat pt. bunurile furate,mai ales pt. statie,ca ai pus mult suflet,si"cascaval" in ea.
Sper sa-si faca bine treaba Militia,si sa-i prinda pe banditi!


Contractul era cu începere din 01.08.2007 aºa cã asta este. Mulþumesc de sprijin! Sad
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Vios40..daca vrei pot sa te ajut eu cu un casetofon (cdr 300 parca e...sau cum i-o zice) pana faci rost de bani sa iti cumperi altul...ca ziceai ca boxele le mai ai.. Nu e cine stie ce dar decat deloc... Daca te intereseaza : 0765519033...
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@ Boogie, mulþumesc mult dar pânã Joi mai este ceva timp. Mâine montez alarma + închiderea centralizatã (pe Rekord ºi Alfa) dacã-mi ajutã Domnul chiar CASCO. Oricum te voi suna pentru ofertã, nu de alta dar nu cred cã pânã la Opel Fest o sã am resurse pentru tot. Cine ºtie? Poate CDR 300 este mai bun ca SonyXplod si ma indragostesc de el Smile
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
@ Vios40 Scuze ca te caut pe calea asta..dar poate asa merge... lasa-mi te rog numarul tau de telefon sa te pot suna...Sau cauta-ma tu la numarul de mai sus...
  • Dragon Warrior

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1995 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Eu mi-am lasat de nenumarate ori masina (masinile) cu geamul deschis complet noaptea in parcare. O las cu cheile in contact in parcarea firmei, unde are acces orice trecator. De mai multe ori mi-am uitat portofelul plin de bani si telefonul mobil pe bord la parbriz, cu geamul larg deschis. In Cipru NU SE FURA. Nici chiar romanii care sunt la munca aici nu se risca sa puna mana.

Nu mai zic ca am casetofon cu fata detasabila si nu am detasat fata de cand il am (aproape un an).

Un sentiment foarte placut sa stii ca iti poti lasa masina larg deschisa cu cheile in contact si nu pune nimeni mana sa o fure. Oricum, politia cipriota are un record de recuperare masini furate de 100% si cea mai mare perioada in care o masina a fost recuperata am impresia ca e 32 de zile. Am aflat asta cu ocazia platirii unei amenzi la circa. I-am intrebat de plictiseala.

E inutil sa va mai spun ca nimeni nu isi face asigurare impotriva furtului.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR