Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • mind_hunter

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1982 13s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
la inceput imi statea indicatorul de la apa aproape la penultima liniuta si din cand in cand se apropia de rosu cand deodata am observat ca s-a dus pe albastru la a doua liniuta...nu stiu ce s-a intamplat dar parca nu mai merge cum mergea inainte, am schimbat termostatul; oare are vreo legatura ca azi dimineata am gasit nivelul la ulei mult peste nivelul normal, aproape dublu (ultima data cand am verificat nivelul a fost acum 2 saptamani) in vasul de expansiune nu am urme de ulei, dar trebuie sa mai completez din cand in cand pt ca mai curge pe la termocupla si cred ca are si radiatorul niste pori...
Skip ads

  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
dar ce ai in ulei?benzina?sau apa?

ps.acu catva ani la dacie(masina de servici) nu am observat sami bage ulei in vasul de expansiune dar apa disparea din vas....iar motorul se incingea dupa un timp foarte scut pana la urma chiuloasa a fost vinovata...dar intre timp a murit si motorul.
  • mind_hunter

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1982 13s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
am schimbat chiulasa....
  • mind_hunter

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1982 13s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
de fiecare data cand am si eu o problema ori imi raspunde cineva in 2 peri ori deloc...imi pare rau ca nu am bani sa imi iau masina mai noua ca vad ca la astea toti va pricepeti....vedeti un post despre o masina mai veche si strambati din nas...
Skip ads

  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
pai daca iti pierde apa pe undeva trebuie remediata treaba cu scurgerea.
scoate toata apa din ea, pune-i din nou la semn si pe urma vezi cum se comporta.
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ia vezi inca o data distributia undeva tre sa fi gresit,bujiile ,aprinderea,si mai vezi tipul termostatului sa nu fie de 95-105grade! Ar mai fi ceva garnitura de ciulasa sa nu fie tipul de care ai tu nevoie cu f mici diferente eu am pati-o la un golf1
cu cat mai citesc ce scrii vezi inca o data distributia (incalzeste, merge rau,nivel ulei crescut)si aprinderea
dar si termocupla i-ti face fente.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR