Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare : Poate sa te amendeze vreun politist daca nu are radar? Daca doar i se pare lui ca ai depasit viteza legala ? Exemplu exagerat: trec cu 150 prin oras prin fata lui... Poate sa ma amendeze ?
Skip ads

  • GSi

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Nope... da poate se ia de tine pe alte motive, daca ii iesi asa in evidenta.
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Alta faza... Cica a venit Iliescu sa inaugureze nustu ce sala de sport in Ploiesti si era strada pe care trebuia sa vina plina de politisti... Merg eu... ajung la o intersectie... era un pol cu spatele la mine cu mainile jos... statea si el p-acolo... Trec frumos prin spatele lui (am luat-o la stanga) si merg mai departe... dupa care mi se pare a a fluierat dupa mine... dar eram departisor si oricum a trebuit sa o iau pe alta straduta... Daca polu` sta cu mainile in jos si se odihneste tre sa opresc sa il intreb ce face si daca ma lasa sa trec? Smile Daca nu il vad cand imi face semn sa opresc sau nu il aud ca fluiera poate sa faca ceva? Smile
  • GSi

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Pai trebuia sa ocolesti centrul intersectiei si sa treci prin fata lui, ca asa zice la carte Very Happy. Poate sa iti trimita amenda acasa ca "n-ai oprit la semnalele agentului de circulatie", dar nu cred ca o va face... poate daca te vede ca fugi de el (in sensul ca ii dai blana cand iti face semn), atunci se enerveaza si el si iti face o amenda mica. Pe mine ma luase radarul si nu am oprit cand mi-a facut ala semne, si nu s-a intamplat nimic ... bine nu e recomandabil, dar atunci chiar ma grabeam Very Happy.
Skip ads

  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Pai era o intersectie cam ciudata... cu 3 strazi si el nu statea tocmai in mijloc... Era o strada cu 4 benzi despartite la jumate si o straduta la stanga... Si oricum in regulament zice ca nu e obligatoriu sa ocolesti centrul intersectiei Smile
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
te tii de prostii slick Wink
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
La faza cu viteza eram doar curios... nu aplic Smile si la faza cu polu ce era sa fac? sa opresc sal intreb daca ma lasa sa trec ? Smile
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
ceva spaga Embarassed
Skip ads

  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
spaga? pentru ce? cu ce am gresit? daca sta un pol oriunde cu mainile jos inseamna ca trebuie sa se opreasca toti cei care il vad?
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
just kidding Cool
nu stiu ce iti faci atatea probleme.
Faze similare o sa tot intalnesti la tot pasul. Ex.

Se repara strada, pols in intersectie care dirijau. Inainte mea au luat pauza sa mai de-a din maini, m-am uitat la ei n-au schitat nici un alt gest am intrat in intersectie. Nu prea le-a convenit, dar asta e...

Alta.
Pols in intersectie face semn de zor sa treaca lumea, am accelerat, dar dobiul in fata mea se intoarce cu spatele si da drumul la altii, de am pus frana (abs on), cand a auzit frana a intors gales capul sa vada ce s-a intamplat.
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Spaga ca sa-ti zica daca poti sau nu sa treci Wink

In regulament spune ca NU trebuie sa ocolesti centrul intersectiei. Altfel ce te faci cand si tu si ala din fata o luati la stanga? Va ocoliti? Dar cand sunt 2 coloane? Very Happy

Ce bine cu detector e ca le dai cu tifla la spagarii care te opresc asa ca li se pare lor ca aveau viteza Smile
  • GSi

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Hmm, eu stiu ca TREBUIE sa ocolesti centrul intersectiei, exceptie fac intersectiile semaforizate cu cel putin 2 benzi/sens (parca). Dap, cand si tu si cel din fata vreti sa faceti stanga, va ocoliti asa frumos, pentru ca va permite la amandoi sa va asigurati si sa dati prioritate celor ce va vin din dreapta. Cand sunt 2 coloane fiecare intra in intersectie, se asigura si trece, nu trec toti in turma dupa primul. Plus ca daca centrul intersectiei e ocupat de alta/alte masini, nu intri in intersectie pana nu se elibereaza Very Happy. Asta e teoria, ca in practica nu se aplica e alta poveste ...
Skip ads

  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Depinde cand s-a facut scoala de soferi Very Happy eu am facut in Septembrie 2003 si NU este obligatoriu ocolitul centrului si se recomanda sa NU se ocoleasca Smile
  • GSi

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Pff, eu am facut in 2000 si sunt sigur ca atunci era obligatoriu...

BTW, eu sunt tot ploiestean, poate dam unul peste altul prin oras din greseala Very Happy, am Kadett GSi rosu cu B-XX-GSI
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Pai pe unde te plimbi ? Very Happy eu merg PodulInalt -> UPG de vro 2-3 ori pe zi Smile Eu am Vectra din poza PH 85 AWP Wink
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Conform noului regulament, trebuie sa NU ocolesti centrul intersectiei.

Interesant acum cand se intalneste GSI cu Slick, unul taie curba si celalalt nu Smile Si atunci cine e de vina? Smile
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Hai sa incercam ... Eu incerc sa tai curba si el incearca sa ma ocoleasca Very Happy
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
o lamuresc ei la o bere Laughing
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Nu bem bere ca suntem cu masinile Mr. Green
  • GSi

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Uite aflu lucruri noi in fiecare zi Very Happy si eu ignorant, credeam ca treaba cu prioritatea in giratoriu e sigurul lucru schimbat Very Happy
Slick, eu stau in Bucuresti, prin Ploiesti sunt maxim 5-6 zile pe luna ... asa ca d-acuma cand tai intersectia sa te uiti atent sa nu vin eu pe acolo Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR