Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • claus2055

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ce poate fi aceasta trepidatie care se simte in pedala de accelerati cand trec peste denivelari ,cand am 80-90km/h.initial am crezut ca e de la cauciucuri dar nu cred sa fie deoarece se simte numai la denivelari ,sa fie ceva de la vre-o bucsa ,ati patit si voi ceva de genul .mentionez ca am o vectra C 2,2 dty.
Skip ads

  • nydu2007

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: GIURGIU
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
este si din amortizoare, dar si din bratele superioare spate. eu maine ma duc sa le skimb 5 mil ambele, au ceva bucse pe ele, alea trancane....astept sa vedem rezultatul dupa.
  • claus2055

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2007

  • Mesaj Privat
k sa ma tii si pe mine la curent
  • nydu2007

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: GIURGIU
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
verifica bratele superioare spate. sunt acelea cu bucsi in capete. Mie imi batea si imi troncanea rau ! bucsile uzate, si la un capat ruginit...daca miscai cu putere de roata....se misca cu totul. Dupa schimbare, alta viatza ...
au costat 4 mil ambele brate, productie germana (nu sunt originale GM pt ca erau mult mai scumpe)+ 1.200.000 manopera.
Skip ads

  • gevolleyball

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
nydu2007 a scris:verifica bratele superioare spate. sunt acelea cu bucsi in capete. Mie imi batea si imi troncanea rau ! bucsile uzate, si la un capat ruginit...daca miscai cu putere de roata....se misca cu totul. Dupa schimbare, alta viatza ...
au costat 4 mil ambele brate, productie germana (nu sunt originale GM pt ca erau mult mai scumpe)+ 1.200.000 manopera.


Vrei sa spui ca ai scapat de bataile alea infundate si de troncanit?Pai daca e asa ma bag si io sa le schimb ca ar fi cazu...In terminologia mecanicului de la reprez.Opel le-a numit bumeranguri..bratele de suspensie spate Question Banuiesc ca vin schimbate si o sumedenie de bucsaraie..Si ai putea sa-mi spui ce marca sunt astea noi(bratele) si de unde le-ai luat?
  • nydu2007

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: GIURGIU
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
stai linistit, nu te duce la reprezentanta, ca mi te indoaie la bani. Cauta daca aveti la voi METEOR e o firma de import piese din germania, sau daca nu ceva service-uri care importa piese. Asa-numitele bumeranguri sunt practic bratele superioare spate. Ale mele sunt productie nemteasca (nu GM) pt ca erau dublu la pret si eu pe fiecare cate 2 bucse care fac joc si de-aceea trancane. daca mai vrei ceva informatii , prv...
  • gevolleyball

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
nydu2007 a scris:stai linistit, nu te duce la reprezentanta, ca mi te indoaie la bani. Cauta daca aveti la voi METEOR e o firma de import piese din germania, sau daca nu ceva service-uri care importa piese. Asa-numitele bumeranguri sunt practic bratele superioare spate. Ale mele sunt productie nemteasca (nu GM) pt ca erau dublu la pret si eu pe fiecare cate 2 bucse care fac joc si de-aceea trancane. daca mai vrei ceva informatii , prv...


Am obtinut o schema cu suspensia spate la Vectra C 2.2 DTI si ar trebui discutat pe piesa(sunt numerotate) care strica cel mai rapid pe mirificile noastre drumuri de "tzara" romaneasca.La piesa nr.12 a scris omu un pret la care le aduce el din Germania.Sunt convins ca Autonet sau Meteor sau altii aduc mult mai eftin.

  • claus2055

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2007

  • Mesaj Privat
pana la urma din tot ansamblu asta ce trebuie schimbat.care e bratul ?
  • nydu2007

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: GIURGIU
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
piesa 12 !Smile...ale dreaqu brate.....buba lor...la vectra c....
  • claus2055

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2007

  • Mesaj Privat
aha
alea trancanesc
?
si cat e una din aia?
  • gevolleyball

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Dupa cum a zis un furnizor..originala de la tata ei din Germania e 360 RON/buc...asa ca trebe cautat si la Autonet..si altii mai ieftini
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR