Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sodo

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Salutare,
Ma bate gandul sa fac un curs pentru licenta de debutant in campionatul national de raliuri,si de cateva zile tot caut scoli care ofera astfel de cursuri.Am si gasit cateva,dar n-am primit niciun fel de raspuns de la vreuna din ele.Ce as vrea sa stiu de la voi este daca stiti o astfel de scoala mai serioasa,si cum as putea sa iau legatura cu ei.
Ma intereseaza daca exista o varsta minima pentru obtinerea licentei,sau o perioada minima de posesie a permisului de conducere.
Multumesc.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Din cate stiu eu scoala lui Titi Aur ar fi cea mai "buna". Gasesti detalii despre ei pe diferite forumuri, sau chiar la ei pe site: http://www.pilotaj.ro/index.php
Bafta! Smile Si tine'ne la curent. Very Happy
  • sodo

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2006

  • Mesaj Privat
I-am contactat pe cei de la scoala lui Titi Aur,si mi-au spus ca nu este impusa nicio varsta minima,sau perioada minima de posesie a permisului de conducere,iar preturile sunt: 1200EURO pentru cursurile de pilot licentiat FRAS,1000EURO pentru cursurile de conducere sportiva(acelasi lucru ca si la piloti,dar fara licenta),si 500 de euro pentru cursurile de copilot(Niciun pret NU contine TVA).
Masinile de curs sunt Renault Clio RS de grupa N,Mitsibishi Lancer Evo VI tot de grupa N,si un BMW 320i.Cursurile se tin cu grupe de minim 10 persoane,iar programarile trebuiesc facute cu cel putin 30 de zile inainte.
Am gasit si alta scoala de pilotaj,scoala de pilotaj Stefan Vasile,unde cursurile costa 100 de euro pentru copilot licentiat,350 de euro pentru piloti(cu masina scolii),si 250 pentru piloti,cu masina proprie,cursurile de conducere sportiva costa 300 de euro cu masina scolii si 200 de euro cu masina proprie.Cursurile se tin pe Dacii Nova GTi de grupa H cu motor de 1600.
Am incercat sa-i contactez,sa aflu de ce este diferenta asa de mare intre preturile lui Titi Aur si cele ale lui Stefan Vasile,si sa aflu cate ceva depsre conditiile de cazare,dar n-am primit niciun raspuns.
Ma gandesc ca diferenta asta vine de la masinile de scolarizare,nu stiu ce sa zic...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR