Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu am spus in mesaj lui Ovidiutm ca poate pierde SI IN FATA unui oltean.Nu am facut-o din orgoliu si nu ma refeream neaparat la mine.S-or gasi pe lumea asta si olteni care sa conduca bine.Era doar un fel de a spune ca nesimtiti si neindemanatici sunt peste tot.Nu depinde de nr de la masina ci de caracter.
Cat despre impresiile celorlalti cred ca parerile depind de pataniile personale in trafic.Cum mie mi-au trebuit ultima data cand am fost in Bucuresti 3 km sa schimb o banda pe Iuliu Maniu ca sa pot apoi sa fac dreapta pe Geniului si mi-am luat numai flash-uri,claxoane si injuraturi (desi toti mergeau cu 2km/h) normal ca mi s-a parut ca bucurestenii nu sunt deloc amabili.Mai ales ca nu prea se deplasau.Ce castigau?3 m?Departe de mine gandul de a spune ca Craiova e tara amabilitatii dar macar o masina va fii amabila cu voi cand veniti pe aici.Un Vectra B DJ-25-MED.Mai ales daca aveti sticker-ul cu ClubOpel la vedere Embarassed
  • robertgf

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Pentru mine este evident ca in Bucuresti este mai dificil pentru cine conduce o masina cu numere de provincie.
Dar la fel de evident este ca sunt si multi provinciali (in orice sens al cuvantului) cu numere de B.
Desigur ca intervine si problema invers, printre cei mai agresivi si indisciplinati soferi in orasele de provincie sunt cei cu numere de B. Probabil pentru ca multi sunt pe masini de firma.

Din pacate este de acum o problema de mentalitate in Romania, ca oamenii sa fie stresati si agresivi.
Ma distra ca un prieten de-al meu (bucurestean de cateva generatii) venea mereu cu Dacia "aranjata" la cate un colt sa o "macheze" mai ieftin. Da, soferii bucuresteni sunt mai "meseriasi" dar nu-s ocoliti de mici accidente.

Chiar nu inteleg de ce isi iau bucurestenii masini bune, acolo ar trebui sa circuli numai cu Dacii (eventual cu aer conditionat), ca oricum nu depasesti viteza carutei cu un cal-putere.
  • danutz

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
domnule biela daca te-a amenintat cineva cu pistolul in craiova inseamna ca esti periculos sau aveai numere de bucuresti,se cunoaste faptul ca in bucuresti daca dormi la volan pirzi semaforul chiar daca esti primul si de aici rezulta soferul de capitala in provincie,o sa incerc la intalnirile clubului sa-ti schimb parerea despre olteni dar sa nu te aud de oltence fierbinti
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR