Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
miine dimineata terbuie sa merg la poiana brasov. am de ales intre a merge de la predeal prin brasov sau risnov. prin risnov cred ca e mai scurt, dar nu stiu cum e drumul, aud ca pe una din cele doua variante e un drum mai prost. pentru cei din zona, puteti sa ma luminati, va rog?

multumesc.


edit: hm.. conform sonymap, e chiar mai scurt prin brasov, cu 1,4 km
  • sam_mntn

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
eu zic nu Brasov... in timpul saptamanii, ca "outsider" este foarte greu sa te descurci, nu numai ca este aglomerat, dar Brasovul este un oras semnalizat rau, si nu ai face decat ca te-ai enerva si ai pierde timp... Si asta si cu GPS-ul pe parbriz, pentru ca nu o sa stie sa te dirijeze intr-un oras cu atat de multe sensuri unice. Eu as ramane pe rasnov pentru ca asa poti merge cu o oarecare constanta, si este in stare perfecta drumul care urca din Rasnov in Poiana Bv
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
of, din pacate pe situl and zice:

Predeal - Rasnov (Bv)) 4+400-4+450 PREDEAL (BV)-RASNOV (BV) Datorita ploilor abundente s-a surpat corpul drumului aflat in lucrare de consolidare pe o lungime de aproximativ 15 m in profil longitudinal si cca.3,5 m in profil transversal. Zona este semnalizata corespunzator. Circulatia pe sectorul afectat se desfasoara pe 1/2 cale si este permisa numai pentru autovehiculele cu masa totala maxima autorizata ( MTMA) de pana la 3,5 t,inclusiv.
Se recomanda ca rute ocolitoare :
1.Pentru vehiculele cu 3,5 t < MTMA <= 7,5 t pe DN 73 Brasov - Rasnov ; DN 1 Brasov - Predeal.
2.Pentru vehiculele cu MTMA > 7,5 t pe DN 73 Rasnov - Brasov ; DN 1 Brasov - predeal.


de obicei e un politist in intersectia aceea. cred ca o sa il intreb pe el daca se poate merge spre risnov.
  • catalin_botezatu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Zafira 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Sezran a scris:miine dimineata terbuie sa merg la poiana brasov. am de ales intre a merge de la predeal prin brasov sau risnov. prin risnov cred ca e mai scurt, dar nu stiu cum e drumul, aud ca pe una din cele doua variante e un drum mai prost. pentru cei din zona, puteti sa ma luminati, va rog?

multumesc.


edit: hm.. conform sonymap, e chiar mai scurt prin brasov, cu 1,4 km



mergi prin Brasov . De cum intri in oras sunt indicatoare " POIANA BRASOV " care iti vor usura trecerea prin oras . De fapt nu este greu - trebuie sa mergi pe drumul principal drept inainte .
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
hehe, deja m-am intors. multumesc de sfaturi, am mers prin risnov.

m-a disperat brasovul cu locurile de parcare. dupa ce ca nu gasesti, cind prinzi unul e cu "autotaxare".
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR