Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Sigur ca nu am pentru ca dupa atata chin si la peste 1400 de euro bagati in ea sa o aduc pe linia de plutire SINCER nu-mi vine s-o dau. dar poti sa te certi cu femeile? mai bine renunti. problema e ca nici nu am diferenta sa iau una in firea ei si de aia nici nu ma grabesc. Primesc cel putin 3-4 telefoane pe zi ca vor sa vina sa o vada dar nu a venit nimeni pana acum.Probabil sunt pustani dinastia care viseaza liniutze turbine si alte chestii dar n-au bani nici de metrou. Smile) Avantaj eu pentru ca eu tin anuntul ... si daca nimeni nu vine dupa masina inseamna ca nu e vina mea si femeia nu mai are ce comenta Smile)
Skip ads

  • mar33

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Eu sunt din Roman....suntem vecini...nu e problema la radiere si inscriere....suntem aproape! Wink
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
oare ce au femeilea astea cu calibra? mai stiu unul care din cauza asta, in loc de calibra are vectra (adica eu Embarassed )
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
mar33 a scris:Eu sunt din Roman....suntem vecini...nu e problema la radiere si inscriere....suntem aproape! Wink


asa e. numai sa o mai gasesti cand vii. Smile s-au anuntat 2 ca vin unul maine si unul miercuri.
Skip ads

  • sfi16v

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1990 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
daca tot vrei sa iei calibra incearca sa gasesti cu motor de 150 de cai(c20xe).diferenta nu prea e la consum dar se simte la performante(rau),iar unei masini sport cred ca ii sta mai bine si cu un motor cat de cat "potent".daca cauti gasesti pe la 4000 4500 dar sa fii pregatit cu inca 3-400 pt diverse
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
c20ne, adica aia mica de 115 mie imi consuma 13-14, fara sa am talpa prea grea....doar pe alocuri, acu am c20xe care consuma mai putin (cred ca conteaza si faptul ca motorul e mai puternic si trage la aceeasi caroserie), dar dupa cum zice neamtu de a facut-o asa si trebuie.

parerea mea e ca e o masina care nu-si arata varsta ca si "look" si nici ca performantze (a mea e din 90 si inca ajunge la 240), dar pe celalalta parte consumul e cam mare, rugina o apuca pe la spate daca nu o speli la timp si nu o ingrijesti pe unde mai sare vopseaua, si plus ca nu gasesti niciuna nealergata sau nelovita.

depinde si ce varsta ai:)
io mi-am luat-o pe prima la 22, acu am 24, daca esti ca mine, ia-ti zic io!!!, daca ai nevasta si copil, ia-ti ceva in 4 usi, mai inalta si mai comfortabila, fara sa-ti huruie esapamentul in cap si sa stai toata ziua cu capota ridicata in parcare la ea, sa vezi ce ii mai faci si sa-ti dai sfaturi cu baietii pe forum,

numai bine:))
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
free4wayu a scris:c20ne, adica aia mica de 115 mie imi consuma 13-14, fara sa am talpa prea grea....doar pe alocuri, acu am c20xe care consuma mai putin (cred ca conteaza si faptul ca motorul e mai puternic si trage la aceeasi caroserie), dar dupa cum zice neamtu de a facut-o asa si trebuie.

parerea mea e ca e o masina care nu-si arata varsta ca si "look" si nici ca performantze (a mea e din 90 si inca ajunge la 240), dar pe celalalta parte consumul e cam mare, rugina o apuca pe la spate daca nu o speli la timp si nu o ingrijesti pe unde mai sare vopseaua, si plus ca nu gasesti niciuna nealergata sau nelovita.

depinde si ce varsta ai:)
io mi-am luat-o pe prima la 22, acu am 24, daca esti ca mine, ia-ti zic io!!!, daca ai nevasta si copil, ia-ti ceva in 4 usi, mai inalta si mai comfortabila, fara sa-ti huruie esapamentul in cap si sa stai toata ziua cu capota ridicata in parcare la ea, sa vezi ce ii mai faci si sa-ti dai sfaturi cu baietii pe forum,

numai bine:))

*
240... poate mile marine pe saptamana Laughing
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:
free4wayu a scris:c20ne, adica aia mica de 115 mie imi consuma 13-14, fara sa am talpa prea grea....doar pe alocuri, acu am c20xe care consuma mai putin (cred ca conteaza si faptul ca motorul e mai puternic si trage la aceeasi caroserie), dar dupa cum zice neamtu de a facut-o asa si trebuie.

parerea mea e ca e o masina care nu-si arata varsta ca si "look" si nici ca performantze (a mea e din 90 si inca ajunge la 240), dar pe celalalta parte consumul e cam mare, rugina o apuca pe la spate daca nu o speli la timp si nu o ingrijesti pe unde mai sare vopseaua, si plus ca nu gasesti niciuna nealergata sau nelovita.

depinde si ce varsta ai:)
io mi-am luat-o pe prima la 22, acu am 24, daca esti ca mine, ia-ti zic io!!!, daca ai nevasta si copil, ia-ti ceva in 4 usi, mai inalta si mai comfortabila, fara sa-ti huruie esapamentul in cap si sa stai toata ziua cu capota ridicata in parcare la ea, sa vezi ce ii mai faci si sa-ti dai sfaturi cu baietii pe forum,

numai bine:))

*
240... poate mile marine pe saptamana Laughing



nu inteleg ironia... si eu tot c20xe am si i-am dat 225 pt ca imi tremura volanu de la jante strambe si gume 205/40/17. pedala mai era. 225km/h la 5700 rpm
Skip ads

  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
sorine cu 3 note de 6, pedala de acceleratie de la calibra sigur nu e pt. tine, dar locul din dreapta ti-l inchiriez o data cand o sa fii curios daca ia 240.
sau mai simplu, am filmuletzu in telefon , trebuie descarcat doar, ca vorbe fara imagini nu bag de aiurea, dar asta doar daca esti chicken!!!
  • mme

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1991 C20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2005

  • Mesaj Privat
salut fratilor.ca fost posesor de calibra iti recomand cea cu 16 v ...trage mult mai bine si consumul este mai mic decat cea de 8v...eu am avut probleme cu pompa de apa...avea un scartait enervant.am auzit k multe au problene cu pompa de servo..mie unu nu mi-a facut figuri.in ceea ce priveste calibra lui free4wayu,cred k ia 240...eu am fost cu alz si masina tragea ok...sper k tzi-am fost de folos.
  • parasutistul

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1994 C25XE V6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
De ce nu zice nimeni si de V6(ARE SI ASTA 24 DE VALVE Very Happy )?Eu sunt foarte multumit si de cum merge si de consum etc etc -nici la mine peste 200 motorul parca nu se chinuie!Am deja 11000 si inca nu am probleme.Ce-mi place cel mai mult e zgomotul specific de motor in "V"!Apropos mai are cineva inafara de Calin Calibra V6 pe forum?(nu VECTRA SAU OMEGA?)
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
cred ca in RO sunt 3 Calibra V6....am mai auzit de una a unui vames din Oradea...si cam atat... Very Happy
Skip ads

  • S@m0v@ru1_Pr@fu1t

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Nu prea are rost sa ma bag in discutie la momentul asta, dar nu ma pot abtine. Very Happy Oricum, postul era f f f f f vechi si nu cred ca era cazul sa mai discutam pe seama lui.

Ideea e ca eu am de 2 luni Calibra Turbo 4x4 care la momentul actual imi ia peste 18.5% in BUC. E dereglata si o sa am de bagat ceva banutzi in ea, dar... E VORBA DE PASIUNE, OAMENI BUNI! Smile NU as da-o la momentul asta nici sa ma bati... Daca merita? Eu zic ca DA. Mai vorbim peste vreo 6 luni, cand va alerga la 204CP.

@4Calin si Parasutistul: pe la voi la cat e consumul, baietii cu V6? Very Happy Very Happy Very Happy
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Stai linistit samovaru' ai sa vezi ca sunt super de treaba baietii la care am fost aseara, sper sa reusim sa o punem pe picioare, din pacate nu stiu cum de ai avut tu "norocul" sa nimeresti pe mana acelor tzepari de la Valcea... "nu iti face griji ca a fost schimbata distributia" poate acum 80000 km Sad
  • parasutistul

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1994 C25XE V6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
A mea la drum in stilul meu mai "linistit" adica maxim 140 papa cam 7.5dar am mers si cu 6-6.5(sau 9-9.5 Wink ) ,in oras 12 -13 si eu zic ca la 2500 e foarte bine.Am citit pe net ca e cel mai economic motor la clasa lui !Eu sunt super multumit!
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
m-am dat cu un passat TDI (d si i rosii) =))
m-a luat la start probabil o fi fost ala 4 motion, dupa 150m i-am dat rusine Smile)
  • S@m0v@ru1_Pr@fu1t

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Of of of, ToX...
E grea boala asta, dar si eu ma abtin cu greu cand ii vad cu fetzele alea de smekeri cu masinile lor noi si stralucitoare! Very Happy Very Happy Very Happy
Si a mea inca nu trage la capacitate maxima, prin primavara abia... Very Happy

@Robert: man, stiu ca oamenii sunt super bazati, abia astept sa intram in ea sa vedem ce si cum... Wink
  • parasutistul

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1994 C25XE V6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Am avut si eu "onoarea" sa alerg un A8 4.2 TDI(nici nu stiam ca exista,dupa faza asta m-am uitat pe net) tot un tip plin de "fumuri" care m-a depasit cu flash-uri si priviri smechere de parca il incurcam pe sosea(aveam 130) etc etc....la 210 am trecut pe langa si i s-au cam calmat privirile dusmanoase...am avut de-aface si cu un 3.0 tdi dar mi s-a parut ca ala nu prea avea chef de joaca pentru ca l-am depasit relativ usor...I LOVE CALIBRA V6!!! Very Happy Very Happy Very Happy
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
mie imi place cand ma duc langa ei cu a 2-a la 6000 rpm si cand dau 3-u ma teleportez sa vezi ce fetze au (mi-au zis pasagerii ocazionali din dreapta mea, va dati seama ca la 100 si ceva la ora nu stau sa ma uit la moaka aluia Very Happy )
  • parasutistul

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1994 C25XE V6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Imi place si mie chestia asta pentru ca in conceptia lor orice masina mai veche de 2-3 ani e o rabla...Era frumos si cu KADETT-ul GSI pentru ca multi nici nu stiau de existenta lui si ce surprize le mai rezervam....(la unii binenteles pentru ca al meu era limitat la 187),acum cu Calibra parca totusi nu sunt asa des provocat!Sa ne traiasca Calibrele fratilor!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR