Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salutare
M-ar bate gandul achizitionarii uneu Incalzitor Instant de apa, pentru dus, electric. Doar ca solutie cvasi-temporara in caz de urgenta (banuiesc ca e mai eficient si mai practic decat incalzitul apei si turnat cu oala Very Happy
V-as ruga sa imi dati cateva sfaturi cei care aveti sau ati folosit, din propria experienta, ceva opinii, tips&tricks, etc...
de asemenea, cam ce conditii trebuie indeplinite neaparat si ce modele sunt mai indicate?

-de exemplu, am tot citit ca nu e indicat deloc a se folosi cu stecher in priza, intrucat valoarea curentului depaseste 22 amperi in cazul utilizarii treptei de 5kW, caz in care se pot topi instalatii/prize/conductori;

Multumesc anticipat pentru orice parere si sfat on topic.
  • myky99

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salut
Eu am in casa un astfel de aparat de mai mult de 2 ani si nu am avut nici un fel de problema cu el ,
Daca este montat "ca la carte" nu ai nici o problema cu el ,eu unul il am legat direct in tabloul electric
Eu am acest model: http://www.shopix.ro/Incalz...-dus_p_22902.html de care sunt foarte multumit!
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
exista riscul de a face exercitii de break - dance fortate sub dus in cazul unei proaste izolatii a echipamentului Evil or Very Mad
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Asa cum spune si @gabone, trebui neaparat legat corespunzator, inclusiv inpamantarea. Si legat neaparat direct in tabloul electric, cel de 5 kw topeste priza.
Am avut legat la priza si odata ca stateam cu frica + a topit priza, in cele din urma l-am legat direct in tablou. Verifica impamantarea sa fie cu adevarat impamantare. In cele din urma am renuntat la el. Mai bun e un instant pe gaze, sau chiar o centrala termica.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR