Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Cine e din Piatra Neamt si poate sa-mi recomande un service ok si de incredere?

Multumesc.
Skip ads

  • Cristian_13

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Eu am mers la AUTOBRASOVIA intre fostul RAR si Peugeot pentru o reincarcare cu freon si totul a fost ok din punct de vedere al serviciilor si al platii.
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Mersi mult, am sa-i forwardez informatia fratelui meu care are nevoie sa-si schimbe distributia la corsa Smile
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sa vina in Iasi, mai am unul care e programat pe simbata. In afara de asa numitul kit care l-a cumparat aproape dublu ca pret de la Piatra, acum ma ocup eu sa avem toate piesele. La manopera iarasi nu este concurenta. Vezi la Agila ca am trecut piesele pe original (am uitat unele...). Nu am vazut unul care sa aiba preturi mai bune. Nu o schimb eu, am un mecanic care stie ce face, eu tot la el am apelat. In schimb fratele tau o sa puna minuta sa curete una-alta ca se lucreaza destul de repede, nu chiar ca in normele lor de 4,5 ore dar pe acolo Laughing .
Skip ads

  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru invitatie, problema e ca nu cred ca se incumeta sa fuga pana in Iasi, ca e destul de incepator, iar piesele i le procur eu de prin Bucuresti si i le trimit pe vreun microbuz ca ma indoiesc ca le are cineva pe stoc in Piatra, si oricum nu la preturile de aici. Oricum inca raman deschis la sugestii, si am sa vorbesc cu el sa vad daca crede ca poate sa vina pana in Iasi.

P.S. Uitasem sa specific despre ce este vorba: o distributie de Corsa C Z12XE de schimbat.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pai la Z12 difera parca numai garnitura baie ulei, capac culbutori (merge aia veche fara probleme), catalizator... Diferenta mare de pret pina la coada nu este. Ai grija totusi mecanicul ala sa aiba sculele de blocare arbori si neaparat sa mai fi facut asa distributii. Mai erau citiva pe aici care cautau axe came, motor....ar fi pacat de masina Wink .
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR