Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • teodor

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2007

  • Mesaj Privat
nu il cunosc dar e totusi o durere moartea unui om
odihneascase in pace si sa ii fie iertate toate greselile
th
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
... sa'l ierte fratilor ! Sad ... dar chiar nu inteleg de unde atita durere pentru cineva care a cautat'o si si'a luat'o !! , cu atit mai mult ca stia ce face !!!
Pasiunea pentru curse si masini nu scuza in nici un fel nebunia , cu atit mai mult pentru el , "Micutul" , atit de angrenat in "sportul ucigas" in calitate de organizator si care cunostea mai bine decit oricare riscurile ... numai in anul asta au mai "pierdut" citiva "membri" in accidente ... Sad

"Street racing" in general - baietii astia mai au nevoie si de altceva in afara de adrenalina , au mare nevoie de atentia/adulatia celor din jurul lor dar din pacate shmechereala asta se plateste prea scump , mai devreme sau mai tirziu ...
Oare baietii astia nu pot sa merga la o scoala de pilotaj adevarata sau la o pista de carting sa se poata intoarce acasa teferi spre bucuria celor dragi Question

Soseaua este destinata numai transportului de marfuri si persoane NU curselor !!!

Viteza nu omoara , inertia da' ! Dar sa nu uitam ca inertia este "continuarea" vitezei ...
  • SpaNU
  • *
  • 1 mesaje
  • din 01 Oct 2007
  • Calibra 1995 ------------
  • Satu Mare
  • SpaNU

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Calibra 1995 ------------
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2007

  • Mesaj Privat
imi pare foarte rau ca nu am avut ocazia de al cunoaste:(dar ce pot sa zic altceva ca imi pare foarte rau de cele intamplate,si in acest prag al disperari nu pot spune numai decat condoleante familiei:(Sad

  • Mihay

  • Mesaje scrise: 194
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace!
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Dumnezeu Sa-l ierte!

iar postez despre moartea unui necunoscut, iar observ ca viteza ucide, inertia cum a scris @ISO, iar unii o cauta cu lumanarea, pe timp de noapte si in oras, si poate si pe drumuri aglomerate

oricum experienta omului sia spus cuvantul, iar astfel nu a mai luat si pe altii dupa el, iar dupa o viata in lumea NFS(voiam sa zic curse) poate si-a gasit linistea

apropo, in locul stalpului puteam sa fiu eu sau voi parcat cu masina, asteptand pe cineva, sau gura casca le ei, CE ZICETI DE ASTA?
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Dumnezeu sa-l aiba in paza! Sad
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Dumnezeu Sa-l ierte!

iar postez despre moartea unui necunoscut, iar observ ca viteza ucide, inertia cum a scris @ISO, iar unii o cauta cu lumanarea, pe timp de noapte si in oras, si poate si pe drumuri aglomerate

oricum experienta omului sia spus cuvantul, iar astfel nu a mai luat si pe altii dupa el, iar dupa o viata in lumea NFS(voiam sa zic curse) poate si-a gasit linistea

apropo, in locul stalpului puteam sa fiu eu sau voi parcat cu masina, asteptand pe cineva, sau gura casca le ei, CE ZICETI DE ASTA?


Ai dreptate si totusi... despre morti doar de bine.
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
si eu sunt de acord cu ISO
imi pare rau de viata unui om
dar....
uneori nu ne e draga viata sau vrem sa ne luam in piep cu moartea
pacat
Skip ads

  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
iso a scris:... sa'l ierte fratilor ! Sad ... dar chiar nu inteleg de unde atita durere pentru cineva care a cautat'o si si'a luat'o !! , cu atit mai mult ca stia ce face !!!
Pasiunea pentru curse si masini nu scuza in nici un fel nebunia , cu atit mai mult pentru el , "Micutul" , atit de angrenat in "sportul ucigas" in calitate de organizator si care cunostea mai bine decit oricare riscurile ... numai in anul asta au mai "pierdut" citiva "membri" in accidente ... Sad

"Street racing" in general - baietii astia mai au nevoie si de altceva in afara de adrenalina , au mare nevoie de atentia/adulatia celor din jurul lor dar din pacate shmechereala asta se plateste prea scump , mai devreme sau mai tirziu ...
Oare baietii astia nu pot sa merga la o scoala de pilotaj adevarata sau la o pista de carting sa se poata intoarce acasa teferi spre bucuria celor dragi Question

Soseaua este destinata numai transportului de marfuri si persoane NU curselor !!!

Viteza nu omoara , inertia da' ! Dar sa nu uitam ca inertia este "continuarea" vitezei ...


am apucat sa il cunosc.
si datorita si lui avem azi in romania cluburi, cat de cat organizare si curse legale, pt cei care nu vor sa alerge noptile pe strazi.
masian nu s-a decaporat de la lovitura cu stalpul ci de la echipa de descarcerare.
o versiune neoficial asustine ca a castigat "liniuta" a incercat sa franeze, franele au cedat si a tras frana de mana ( prostie, parerea mea) cand s-a invartit si a intrat in stalp la ( iarasi e doar o viteza aruncata) 180km/h

nu trebuie condamnat la modul absolut.
mie imi plac salturile cu parasuta si m-as mai duce daca as putea.
unora le place viteza.
condamnabil este modul in care alegi sa te dai.
in locul stalpului putea fi o alta masina.
cand eu ma duceam la activitati de genul asta se alegeau locatii izolate unde in cel mai rau caz iti rupea singur gatul nu si altora ... calea plevnei mi se pare o prostie.
am mai trait si blocat dn1 acum multi ani, doar sa se dea cateva masini. de fapt de atunci n-am mai fost.

in concluzie, Dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca in pace.
Un om ca si ceilalti, cu bune si rele. sa ne amintim de cele bune ( Legalracing, intalniri la prisma, si nu haosul de acum 10 ani din cursele ilegale)
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Scuzati-ma, dar chiar trebuie sa o spun: cum adica ce atata durere, cand e vorba de un cunoscut, poate un apropiat pentru unii? Chiar nu va cititi posturile dupa ce le scrieti? Pai cum ar fi sa va moara tatal trecand pe culoarea rosie? Nu mai sunteti indurerati? Nu va pasa? Nu va duceti la inmormantarea lui? Nu ii duceti flori la mormant? Eu zic sa sa va reveniti si sa coborati din absolutul perfect unde nu gresiti niciodata si sa acordati un pic de respect celui care a fost in primul rand un OM.

Dumnezeu sa-l ierte si sa ne ierte si pe noi!
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
unele posturi sunt penibile...
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Chiar daca l-am vazut pe Micutul o singura data pana acum (cu ocazia unei curse legale organizata de el pe aeroportul din Craiova), chiar daca sunt total impotriva curselor ilegale pentru pericolul pe care il genereaza si chiar daca moartea lui s-a datorat propriei greseli, regret moartea lui datorita faptului ca am pierdut un luptator pentru o cauza nobila: posibilitatea de a organiza curse legale.
Daca vreodata vom avea unul, doua sau mai multe circuite unde sa dam frau liber cailor-putere le vom avea in primul rand pentru ca au murit oameni in curse ilegale si mai apoi pentru ca un oarecare politician vrea sa-si dezvolte capitalul electoral.
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Da DODO dar atunci cind treci strada numai pe rosu nu se cheama ca'ti cauti soarta cu luminarea ? Ulciorul nu merge de multe ori la apa ...
De acord , a fost un om placut si inimos care si'a atras multi prieteni , pacat de el , dar oare a facut chiar atit mult bine inflacarind mintile labile a celor care au murit si vor mai muri ... si poate vor omori oameni nevinovati din pur teribilism Question Cursele nu se fac pe ulitza ...

In Galati din doua "evenimente" organizate legal , unul a a produs doua victime , concluzia este ca legalitatea curselor nu garanteaza nici macar securitatea spectatorilor , nu mai vorbim de raceri ...

... desigur a murit un om dar ... degeaba ...

Sa'i fie tarina usoara !
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Exemplul meu a fost incomplet/nefericit, nimeni nu trece numai pe rosu. Sa zicem ca un om efectueaza aproape zilnic o traversare (ca pieton) prin loc nepermis, pentru ca trecerile de pietoni sunt prea departe in stanga si in dreapta, iar in cele din urma il agata o masina (caz real in Iasi). Sau luam cazul in care un om trece in mod regulat (ca conducator auto) cu viteza pe galben inainte de rosu in ultimele secunde, iar in cele din urma il prinde unul care a trecut si el cu viteza din dreapta in prima secunda de verde, caz destul de des intalnit la noi, unde mai primesti si un claxon daca ai nesimtirea sa opresti cu 5 secunde inainte de a se face rosu. Se cheama ca in ambele situatii si-a cautat-o, nu? Ambele sunt cazuri reale si ambele se pot intampla unei rude apropiate. Ce facem, ridicam din umeri si spunem ca si-a meritat soarta? Ca sa nu mai pomenim de sinucidere, ca daca nici acolo nu se cheama ca si-a cautat-o cu lumanarea, apoi nu stiu ce se mai cheama asa.

Mai bine facem un topic cu "curse legale/ilegale" si vorbim acolo, cumva nu cred ca acest topic a fost creat pentru a discuta despre cat de vinovat sau nu este cel care a murit.
  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Dumnezeu sa-l odihneasca! Totusi, organizator de curse legale care a murit intr-o cursa ilegala, putand sa ia cu el pe lumea cealalta si alti nevinovati...Inconstienta se plateste, uneori cu cel mai mare pret...
  • crisdr

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
odihneascase in pace
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Chiar ma intrebam cand va incepe si aici(pe acest forum) discutia in contradictoriu, deoarece pe altele deja s-au scris pagini multe si s-au incins spiritele destul de tare(s-a lasat cu penalizari) dar se pare ca am primit raspunsul. Sunt intru totul deacord sa deschideti un topic despre curse legale/ilegale/partial legale, lasati acest topic numai pentru condoleante. Ma mira ca nu ati facut acelasi lucru si colegului nostru de la Timisoara pierdut saptamana trecuta, fiinca si acolo a fost viteza cauza principala. Haideti sa ii lasam pe cei plecati dintre noi sa se odihneasca in pace, greselile lor are cine sa le judece.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
DESPRE MORTI NUMAI DE BINE.
DUMNEZEU sa-l odihneasca!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR