Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • dorryano

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Calibra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2010

  • Mesaj Privat
salut tuturor,am si eu o intrebare.care este maximul de putere pe care il pot da acestui motor?si cum?( cn20ne) Question
  • love_speed

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Sa scapi mai ieftin poti pune o admisie lexmaul,o evacuare marita si un filtru sport! Sau daca dispui de $ ii poti pune si o turbina si un chiptuning!
  • Calibra-Turbo

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Germany
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2005

  • Mesaj Privat
c20ne with small turbo 250cp.
http://www.youtube.com/watch?v=fKZe9K8xMHE
  • lexmaul

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
dorryano a scris:salut tuturor,am si eu o intrebare.care este maximul de putere pe care il pot da acestui motor?si cum?( cn20ne) Question
iti pot garanta 180cp pe acest motor piesele te costa undeva la 500 euro iar investitia poate urca mult mai sus, asta in cazul masina ta este stock fara nici o modificare(arcuri,amortizoare,sistem franare etc) .
Iti pot oferi kit turbo (evacuare-turbina-intercooler-radiator ulei) contra unei sume modeste de 400 euro...daca vrei sa avansezi iti mai pot oferi ax cu came (cat cams sau unul de c20seh) , chiuloasa de c20seh , la fel si injectoare de x20xev care se potrivesc de minune la ceea ce ti-am oferit mai sus. ca sa fie toata treaba complecta mai adaug si un calculator de c20seh,un mic cipulet si garantat vei ajunge la cei 180cp....atasat la un f16cr ...cred ca va raspunde destul de bine la acceleratii Evil or Very Mad apropo pot oferi si montaj ca doar suntem aproape unul de celalalt constanta-tulcea. daca esti amator de asa ceva :0728937191
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR