Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
treaba cu asiguratul este relativa.multi dintre participantii la trafic dau semnal in momentul in care au si tras de volan.se gindesc ca-i fereste celalalt.ai vazut cum intra in depasire cei de pe microbuzele care fac curse intre orase.
Skip ads

  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
eu am zis ca e loc de discutii: "daca avea 120". apoi e vina ta ca mergi cu 170 pe acolo, ea nu avea nici o implicatie. iar la distanta aia poate spune ca s-a asigurat, ca cea mai apropiata masina era la 100-150 de metri. oricum, e greu de spus pe vorbe, daca nu am fost de fata.
nu stiu cum se opreste de la 170 la 90 si nici nu vreau sa aflu. am oprit doar de la 120 la zero cind mi-a intrat un imbecil pe contrasens si m-a scos de pe drum cu rotile din dreapta. si nu mi-aplacut.
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
ehh, mie mi-a luat carnetul "ca nu m-am asigurat" (desi erau cam 100m, in oras)ca m-am bagat in depasire si ala care a venit in spatele meu a inceput sa claxoneze si politaiul (care era cu radarul pe acolo) a spus ca nu am acordat prioritate. Degeaba ii explicam ca m-am asigurat si era distanta, ca l-am incomodat pe ala Question

am spus 100-150m sa nu fiu rau Evil or Very Mad
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
toata treaba depinde de mentalitatea respectivului...daca te duci in germania o sa vezi ca pe banda 3 nu merge NIMENI, din cand in cand mai trece un porsche cu 250 la ora. N-ai sa vezi niciodata un nene cu PH la numar care merge cu 90 pe autostrada pe banda 3.

Veneam de la mare, pe autostrada A2. Ultima banda, aveam vreo 180-190, in fata mea, un nene cu un S500, se misca cam cu 90 la ora, pe banda 1 un camion. Nu aveam loc sa trec, si la viteza aia nu faci manevre de trecut pe banda de urgenta si faze d-astea sinucigase.. Eram cu xenoanele aprinse, vad ca nu se da, flashuri, claxoane, nimic, si am pus ba ditai frana de am lasat juma de placutze pe acolo pentru ca ala avea S500, si nu putea sa se dea in dreapta tocmai pt ca l-ar fi depasit o masina mai veche de 12 ani.... (la faza cu flashu trecusem de mult de camionu de pe dreapta, era libera autostrada).


PS: o sa spuneti ca de ce mergeam cu viteza aia, mult peste limita legala, si asta e adevarat, dar chiar daca as fi mers cu 120 cat e legal, pun pariu ca ala nu se dadea inlaturi
Skip ads

  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
...acuma... daca merg cu 170/h si vad un berbec pe banda a II-a, incetinesc din timp, nu merg ca disperatu' pana in fundul lui sa-i dau flash-uri. E normal sa fac asa pentru ca imi pasa de viata mea si a celor din masina.

Reduc viteza pana la ce are el, il invit cu frumosul sa se dea pe banda din dreapta cand poate, si abia daca are posibilitatea dar nu o face atunci incerc sa-l depasesc cum si pe unde pot si mai ales cand sunt sigur ca pot.

Repet, poate ca ar trebui sa ne gandim ca viteza prea mare nu ajuta la nimic.

Mie unul chiar imi plac reprizele, sa trebuiasca sa urc de la 100 la 170 e mult mai fun decat sa merg constant cu 150 de exemplu.... Razz
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
OffTopic :

Eu fiind din PH sa va spun cum sta treaba.. Voi ziceti ca cei din PH conduc prost pentru ca :

- stati in Bucuresti, si acolo vin multi din PH, care nu stiu orasul la fel de bine ca voi, si nu sunt obisnuiti cu aglomeratia infernala din Bucuresti si automat ziceti ca merg incet, ca nu se asigura alea alea

- noi din PH zicem ca cei din Bucuresti conduc dezastruos din aceleasi motive, vine cate unu care nu stie orasul si fare "raliu" se incadreaza aiurea si incurca circulatia...

Am fost si eu pus in situatia sa conduc in Bucuresti prima data, nemaifiind acolo si nestiind drumul... Nu e placut deloc, si normal ca te descurci mai greu decat "localnicii" dar asta nu inseamna ca eu conduc mai rau decat ei.. Doar in Buc se intampla asta pt ca nu cunosc orasul, si e aglomeratie..
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Da, si unde mai pui ca noi suntem mai nervosi... Twisted Evil Wink
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
nu e vorba de oras aici, e vorba de autostrada, daca te duci pe dn1 sigur dai de unu de PH care NU se da la o parte, de acord cu tine ca daca nu stii orasu bajbai un pic si nu stii care e treaba.
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
La noi si pe banda a IV-a se va gasi un dobitoc care sa circule cu viteza mica doar ca este mai aproape de axul drumului Very Happy
Situatii ca cea relatata de tox am intalnit si eu o mie asa ca sunt perfect de acord cu el.
Romanii nu prea dau doi bani cand este vorba sa se asigure inainte de a face o manevra in trafic si de aici apar problemele...
@ TOX cand am cumparat masina fostul proprietar mi-a zis "ai grija la soferii de Passat diesel" - imi permit sa adaug si Otraviile in acest sector, acestia alaturi de multe alte "personalitati" se irita cand te vad ca vrei sa-i depasesti cu un Opel mai vechi de 10 ani Smile si maresc viteza in timp ce tu ii depasesti doar ca sa iti arate ca... de fapt nici nu prea au ce :d
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
sau la aia cu o berlina din 75 , cu 15 eleroane, 3 spoilere, si o toba cu gauri in ea ca sa urle Smile care au impresia ca "tuningul" optic adaugat masinii ii confera si vreo 100CP in plus
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
eu nu stiu cum merg cei din PH, dar stiu ca m-au capiat pietonii din ploiesti.
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
hmmm .. interesant subiect ...
pai hai sa va zic si eu ce 45 minute de haos si plin de "idioti" am avut azi pe faimoasa autostrada Bucuresti - Pitesti ...
am fost cu fata la ... nu conteaza .. pe la munte ... la intoarcere spre Buc ... autostrada ... hai sa mergem .... civilizat .. 120 - 140 .. nu mai mult, ca sa scot un consum de bun simt .. pe banda doi ... ca eram cam singur ... la un moment dat ... 3 tzarani cu masini ... "LOGAN" din spate cu flashuri ... ma dau frumos, trece unu, trece pe banda 1 in fatza mea, al doilea la fel, tot in fata mea .. al treilea tzushti si el in paralel cu al doilea... si au tinut-o asa .. vreo 20 km, in 110 km/h dupa ce-au trecut de mine ... innebunisem ... dupa ce m-au depasit cu peste 150 la ora, acum erau baietii calmi si isi faceau semne prin geamuri si scoteau limba la aia din spate care vroiau sa depaseasca, inclusiv la mine .... Evil or Very Mad ghiciti ce-am facut ... am trecut pe banda de rezerva, i-am depasit si m-am pus si eu pe mijlocul benzilor in 70 !!!!!!!!!! Laughing imi scuze daca mai era cineva in spetele tzaranilor cu Loganurile ... dar trebuia s-o fac ... n-am rezistat mai mult de 3 Km .. si i-am dat goarna dupa aia ... 190 pana in Buc fara sa ma mai uit la consum sau innapoi .. cert e ca ... i-am pierdut destul repede ...
Va intreb si pe voi acum ... ce meritau idiotzii aia trei ???? sa nu le spargi geamurile sau sa-i iei la bataie ??? Evil or Very Mad

Pana la urma ... m-am linishtit .. mi-a trecut la fel de repede pe cat m-am enervat ....
Skip ads

  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
meritau sa iti "scapi" scrumiera pe geam. in parbrizul lor. si tu cam la fel, pin ala urma, dar ai o circumstanta atenuanta. din pacate asta e rezultatul indolentei, taraniei si jmecheriei politailor din romania.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Bine ai facut kata "lasa sa vada cine este sef la noi in raion" Smile ce altceva poti sa faci cand esti cu sefa in dr Sad
  • adyp2003

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
kata, respectele mele. Bine le-ai facut "golanilor"... Parca imi creste inima cand vad ca li se da peste nas celor care au chiulit la "cursul de bun simt de la gradinita". Cred ca ai simtit o placere... de nedescris.

Faza asta imi aduce aminte de reclama aia la ciocolata Poiana, cand moshulica ala cu tractorashul lui avea in spate vreo 15 masini pe un drum forestier. Smile

Ce naiba: It's good to be evil! (parca asta era reclama la un joc PC...)

PS: Well done, mate!
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
kata, nu ti-a fost frica ca o sa te ajunga aia din spate cu 200km/h? Razz
Nu de alta, dar sunt unii care incercau sa se laude ca au prins 190km/h cu Loganul... Very Happy

Bravo ca sefa de pe locul din dreapta ti-a permis sa le faci treaba asta. LOL
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Oameni buni ....
in primul rand, nu cred ca ar fi ajuns Loganul la o viteza asha de rotunda, nici daca era facuta in vale autostrada ... Razz
In al doilea rand ... au mai trecut de mine doar 2 Audi ( A8 ) cand aveam eu 190 .. mai sus n-am vrut sa incerc sa duc masina .. n-avea sens sa o omor, oricum imi atinsesem scopul de-a ma descarca .. iar apoi .. daca mergeam mai incet, mi se parea ca stau pe loc ..... Wink
In al treilea rand .. "shefa" nu e deloc "shefa" ... ci e doar femeia de langa mine ... si, deshi e femeie cu carnet, conduce la fel de bine ca majoritatea barbatzilor pe care-i stiu eu, ba mai mult .. ea s-a enervat prima Wink apoi am inceput eu sa ma enervez .. .


... meritau sa iti "scapi" scrumiera pe geam. in parbrizul lor. si tu cam la fel, pin ala urma ...

Ce-ai vrut sa spui aici Sezran ??? Rolling Eyes
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Ex. Tu si cu femeia in masina, ei cu trei masini... le creste obraznicia exponential cand te vad ca esti cu o femeie in masina.
Sunt sigur ca, altul ar fi fost comportamentul lor si daca la tine in masina ar mai fi vazut inca doi-trei baieti Smile
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
kata:
1. ca meritau ceva pentru magarie la volan.
2. ca nici tu nu ai fost prea cuminte. si meritai si tu o palma peste mina.

stiu cum e sa patesti asa ceva si cum te apuca dracii, dar nici razbunarea nu e buna. nu cistigi nimic si te mai pui in pericol, si pe tine si pe cei din masina ta (ca de ailalti cred ca nu-i pasa nimanui).

lasind asta la o parte, totusi, nu inteleg cum ai putut sa tii cu o masina trei benzi (si aia de urgenta) si trei masini ca sa nu te depaseasca? oricit ai fi valsat stinga-dreapta, una tot putea sa te depaseasca. si apoi si a doua. sau poate ar fi mai nbine sa nu aflam raspunsul ...
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Pai a fost simplu ... valsam ... stanga / dreapta ...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR