Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
pe 3 benzi?? si aia cu 3 masini nu te puteau depasi????? inseamna ca erau chiar idioti rau de tot!
Skip ads

  • adyp2003

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Poate nu erau siguri de capabilitatile lor de a se incadra la fix pe o banda cand urma sa ramana neacoperita... Ptiu, ce explicatie, parca as fi inginer Smile. Poate le era si frica nitel sa nu isi zgarie "golan"-urile.

Sa apesi pedala de acceleratie cand e liber drumul e cel mai usor lucru. Cand intalnesti si alte masini pe drum situatia se schimba pentru majoritatea vitezomanilor "de cartier"...
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
adyp2003 a scris:Cand intalnesti si alte masini pe drum situatia se schimba pentru majoritatea vitezomanilor "de cartier"...


... sau a duminicarilor .... Wink
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
kata, eu ziceam doar de elucubratiile unora cu Logan, care se laudau ca au atins 190km/h Razz

Oricum masina aia nu poate, din constructie, sa atinga viteza respectiva, decat daca e la vale si cu vant mult din spate... Very Happy

Desi in general nu aprob astfel de "descarcari" pe sosea, consider ca ceea ce le-ai facut a fost aproape corect... .atat timp cat nu erau si alte masini prin preajma. Cu toate ca te rog sa te mai gandesti inainte de a valsa pe autostrada cu masina... Smile

Faza cu scrumiera pe geam - aia da, nu as putea fi ever de acord.

Cel mai misto e sa te pui in fata lor, sa tii constanta viteza un timp, si apoi sa le dai fum. Umilirea lor va fi de ajuns.*


*am eu impresia, sau sunt din ce in ce mai multi ghertoi care si-au luat Logan (si care isi mai si pastreaza plasticele pe ele cu lunile!!) ? N-am nimic cu masina (dar absolut nimic), insa observ o ciudatenie: fazele facute inainte de cei cu BMW-uri si coupe-uri suparate sunt acum facute - si periculos pe deasupra - de o multime de loganisti.
Oare chiar se cred intr-o super-masina, nu-si dau seama ca sunt penibili?
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
explicatia e simpla...
e fenomenul intilnit acum citiva ani cu -nu spun toti, pt ca nu e corect..- cei cu Cielo.
marea majoritate veneau de pe Dacia berlina (45 cai...) si brusc aveau "conditii" ca sa zic asa...
la fel si acum....
da-i prostului ceva mai bun si iote-te cum se umfla in pene...
@sezran
nu cred ca erau idioti, Loganul e gindit ca polivalenta, inclusiv familiala; cutia e de pe Laguna si are rapoarte lungi...
chiar si 1.6 are probleme la 120 si peste... te cam rogi de ea; in plus motorul fiind nou si nerodat e mai lenes.. deci le era greu sa "zvicneasca" peste 105 cai ai lui kata...
si mie mi s-a intimplat ceva asemanator, tot pe Buc-Pitesti, cu un nesimtit si n-am avut de lucru sa-l las sa ma depaseasca, iar pe urma m-am chinuit (desi am 125CP si cutie sport) sa-l depasesc si sa-l las mititel in oglinda retrovizoare
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
noroc ca-s mai linistit din fire ca io chiar nu am cu ce sa ma iau la intrecere...
poate doar cu berlinele de la dacia da si astea noi pe injectie merg destul de tare ca-s usurele Very Happy Very Happy

uite-asa am scapat de probleme.
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
N-as vrea sa fiu intzeles gresit .. n-as fi avut nimic cu Logan-urile daca ma lasau sa merg frumos k inainte de-a fi depasit ( aveam 130 km/h ) .. dar cand vezi tzaranii ca vin cu flash-uri din spate si se pun in fatza ta si cu viteza mai mica decat aveam inainte de depasirea lor ( adik 110 km/h ), ca nici nu te mai lasa sa-i depasesti, ba mai mult mai scot si limba si se stramba la tine, atunci chiar iti sare tzandara .. exact asha am patit eu, si m-am razbunat ( k prostu' de altfel ) prin mentinerea in shah la 70 pe ora si valsand pe shosea .. mai erau si altii in spate, dar nu puteau trece de cei trei "goLani" Wink pt simplul motiv ca stateau in "gashca" si in paralel pe autostrada .. de parca vezi doamne ... le-o luasera mamicile lor .... Evil or Very Mad
N-am nici eu nimic cu masina, sau cel putzin pana acum nu aveam nimic .. dar de acum incolo cred ca am prins o mare alergie la masina asta si cum vad una imi doresc s-o vad trasa pe dreapta cu motorul pe capota la aerisit Laughing .... (asta k sa fiu finutz, dah Wink ?)
In rest .... vorba lu' taica'miu, D-zeu sa-l ierte : " Sa te fereasca Dumnezeu de Prosti pe sosea "... Rolling Eyes
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
pai era vorba de a-i tine la 70. daca isi iau avint si vin 2 simultan mai tare, unul pe banda 2 si unul pe cea de urgenta nu ai cum sa ii blochezi pe amindoi. blochezi unul, el frineaza dar celalalt trece. sau sint atit de fraieri incit misti putin de volan stinga dreapta si frineaza amindoi. Smile
Skip ads

  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
asta nu mai stiu ... nu i-am intrebat daca's fraieri sau nu, cert e ca ... vreo trei km nu au trecut de mine .. si nici dupa aceea , pt. ca nu am mai avut rabdare sa-i astept ... dar presupun ca da, erau cam idiotzi ... Wink
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Pai numai niste idioti puteau face asa ceva...

Te-ai uitat cumva, aveau inca plasticele pe scaune? Very Happy
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
nu m-am uitat dupa plastice ... cert e ca toti aveau numere rosii Laughing banuiesc ca mai aveau si plasticele inca .. si nu numai pe scaune Wink daca intzelegi aluzia .... Cool
  • remusnrs

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2004

  • Mesaj Privat
As putea sa arunc si eu intrebarea - ce e furia la volan si cum apare ea ? Smile) Pt. ca in general pleci cu masina la drum sa te relaxezi pe undeva, nu sa te innervezi.
Skip ads

  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Aia pe care ai simtzit-o tu cand te-a lovit taximetristul ala idiot ... sau pe care trebuia s-o simtzi ... la unii se dezvolta inainte de pocnirea masinii.... Wink
  • remusnrs

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Kata ... una e sa te loveasca, alta e sa te sicaneze, sa-ti taie calea, sa te claxoneze aiurea.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Stau si ma intreb oare nu este mai bine sa-i lasam sa creada ca au gandit bine atunci cand ramas fara bani de traversat strada pentru a-si achizitiona cea mai buna masina de pe planeta?
Din experienta va spun se supara mai tare daca nu ii bagi in seama Very Happy
  • remusnrs

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Hai ca am dat-o pe "loganisme" prea tare Smile Bag eu sare pe rana - si TOTUSI se vand in continuare !. Pe de alta parte si Astra H castiga teren prin Bucuresti. Sau ma insel eu pt. ca ma uit prea mult dupa ele Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR