Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
nici o ajustare. era vectra b1 ca sa zic asa... adica nu cea cu facelift sau cum ii spune...
Skip ads

  • sfantu

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2009

  • Mesaj Privat
are cineva instalatia pt oglinzi electrice vectra b '97?
  • Flash28

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2010

  • Mesaj Privat
salutare...are cineva idee cum se leaga firele la intrerupatorul de la oglinzile electrice...vreo schema ceva...ca butonul original al masinii nu mai mergea si am cumparat unul sh dar este diferit de al meu cel original...cel sh are 8 pini iar la mine erau firele lipite direct pe buton...cea de la sh se vede ca vine o mufa in acei pini insa eu pe masina nu o am...deci va trebui sa le lipesc pe acei pini....insa nu stiu in ce ordine trebuiesc lipite...este cineva care cunoaste asa ceva?
  • av1000

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2007

  • Mesaj Privat
ala cu mufa cred ca este de la astra F , desfa futonul stricat , curata contactii apoi dezlipeste pini de pe cablaj si vezi ca sub plasticul negru se intrerupe circuitul daia nu mai merge , io am reparat 3 pina acuma , spor la treaba
Skip ads

  • beu
  • Suspendat
  • 603 mesaje
  • din 31 Jul 2009
  • Astra 1996 x16xel
  • Bucuresti
  • beu

  • Mesaje scrise: 603
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Mai simplu cumperi doar motorasele, folosesti aceeasi masca originala in care a venit oglinda, doar ca se da jos toata partea de reglaj manual, se trag cablurile aferente de la motor pana in fata de usa unde este de obicei restul instalatiei, se monteaza un buton de reglaj si gata.
La astra g se potriveste si cel de vectra b omega, iar cu modificari se mai potriveste cel de Astra f (se taie mufa si se leaga firele) si cel de Daewoo Espero este identic cu cel de Astra G la exterior difera doar mufa (se taie mufa si se leaga firele).
Imi pare rau ca in momentul in care m-am apucat de treaba nu am facut si niste poze.
Toata distractia costa ma costat 120 ron ambele oglinzi + buton
  • iulianis

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2011

  • Mesaj Privat
koko69 a scris:S-a rezolvat .
Am cumparat releul si siguranta ,le-am montat si acum instalatia este complet functionala .


Salut. Ne spui si noua unde vine releul respectiv si care este siguranta, ca am si eu montate oglinzile electrice dar nu imi merge incalzirea pe ele.
  • koko69

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2007

  • Mesaj Privat

Releul se vede in poza iar siguranta este nr: 41 de 10 A

  • clau_lcf

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Ma poate ajuta cineva cu niste coduri pentru motorasele de la oginzi? Motorasele vin cu tot cu acel cablaj motoras - instalatia masinii?

Daca aflu raspunsul inainte sa postati, o sa il scriu. Merci
  • razvanhau

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Salutare.Am si eu o Astra G -'99 care are oglinzi manuale...dar pe usa sofer are si butoanele de reglat oglinzile electric.pot monta pe ea oglinzi electrice?
Multumesc anticipat
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu am montat in oglinzile manuale pe care le aveam pe masina doar motorasele cu mufe/fire care intra apoi in fata de usa unde aveam deja instalatia pe masina in urma montari geamurilor elctrice ,
clau _lcf motorasul poate sa vina si cu cablaj si fara
pentru ca el are o mufa in care intra cablul scurt pana in fata de usa ,de la fata de usa este alta mufa care se conecteaza cu cablajul din usa,asaq ca daca gasiti pe la dezmembrari oglinzi elctrice sparte cumparati doar motorasele cu tot cu mufe si cel mai important cu tot cu suruburile de fixare pentru ca se potrivesc perfect dupa ce scoateti partea de reglaj manual din corpul oglinzi ,imi pare rau ca nu am facut niste poze in momentul cand am montat motorasele ,dar eram prea absorbit de munca ,si nici colegi de forum nu au facut ca doar montajul l-am facut la intalnirea club opel din Constanta.

am uitat dupa ce montati motorasele tebuie sa luati si sticle de oglinda cu incalzire ,eu am dat 70 ron pe ambele sunt after market ca originale sunt scumpe rau.
  • huni

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1997 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
salut...is nou pe forum asa ca nu stiu prea multe..am si eu un vectra b1 cu motor x17dt adica isuzu si am o problema...am desfacut panoul de pe partea soferului si acolo am vazut firele/mufele de la oglinzi electronice..azi am fost in dezmembrari si am cumparat butonul de reglaj electronic..mentionez ca eu am aman2 oglinzile cu reglaj electric dar nu au fost conectate..acum ca am cumparat butonul, l-am si instalat si am legat si oglinzile dar tot nu merge...ma poate ajuta cineva sa-mi rezolv problema ? multumesc anticipat
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR