Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • simona

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z17TL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am tamponat un OPEL ASTRA CLASSIC , AN FABRICATIE 2007,DE FAPT IN TALON AU TRECUT 2008.Toata fata aripi st-dr.,capota , bara,.Spuneti-mi unde gasesc piese ieftine sau cat costa o reparatie la reprezentanta OPEL?
Skip ads

  • FLORYN

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2006

  • Mesaj Privat
BUNA SIMONA.
RECOMANDAREA mea este sa nu mergi la reprezentanta OPEL decit cu probleme ce tin strict NUMAI DE OPEL. calculator bord , soft, etc.
pentru piese iti recomand un magazin ce se afla pe CALEA GRIVITEI. nr 371 sect 1 BUC.
0721 433 603 . ALEX se numeste.
SORAMEA a lovit si ea ASTRA G ul ei frontal.
TOATE piesele le-am cumparat de acolo.
CAPOTA 3.300.000 daca te ajuta sa estimezi ca pret.
  • simona

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z17TL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
mersi de sugestie
  • FLORYN

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2006

  • Mesaj Privat
ce ai rezolvat?
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
simona, tu iti dai seama ca ai postat complet aiurea, nu?
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu chiar Smile , e vorba de o masina noua Very Happy. Ca a facut-o varza , asta e alta poveste , dar teoretic e o masina noua Smile)
Iarta-ma Simona, dar nu m-am putut abtine. Da o cautare pe forum si ai sa gasesti de unde sa cumperi piese la preturi f bune.
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Masina fiind in garantie, service Opel scrie pe ea Smile
Sau se poate renunta la garantie Rolling Eyes
  • SAVARIN

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2005

  • Mesaj Privat
o intrebare pt simona : au sarit airbagurile ?
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
accidentele nu fac domeniul garantiei, deci nu e obligatoriu sa mearga la Opel
  • danoiu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ok
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
dar Simona, nu ai CASCO, la masina noua?
  • deepp

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Simona
.... scuze de intrebare deºi pentru unii va pãrea ne la locul ei, CE AI REZOLVAT ºi cum?... - acte, taxe, costuri-

Eu sunt un bebe driver (2 luni - NU RÂDEÞI, cãci aºa bebe, aþi fost ºi voi, cu toþii învãþãm) ºi accidentele clar vor fi mai mici sau mai mari, indiferent de vinã ºi oricâtã vigileþã ai avea, se mai intâmplã, deci IMPORTANT e sã ºtii ce ºi cum faci pe urmã (dacã nu se lasã cu spitalizãri)- sunt sigur cã nici un ºofer nu a fost învãþat ce sã facã, cum sã se descurce în situaþii de accident la ºcoala de ºoferi oricât de tare ar fi ºcoala aceea. Teoria e teorie, PRACTICA ne "omoarã"! iar daca suntem inteligenþi mãcar bãgãm la cap, dacã tot nu învãþãm din necazul altora... alfãm cum "s-ar dezamorsa/remedia situaþia de crizã" la contextul respectiv.
Mercic anticipat de rãspuns!
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Un posibil raspuns pt deepp: ai mare dreptate, toti ar trebui sa invatam in permanenta, nu doar atat cat ne consideram 'invatacei' in ale condusului...Ce, dupa aia devenim Sumahari?
Din experienta si patanie, pot zice asa:
- daca avariile se rezolva cu un cost de mai putin de 100 Euro, se rezolva oriunde, oricum, in fata blocului, la un service oarecare, cu un prieten, nu conteaza (asta pt ca de anul asta nu mai exista CASCO fara fransiza pe eveniment, care este minim 100 E);
- daca costa mai mult (peste 150-200 E), e de indicat sa folosesti CASCO (daca ai)
- service autorizate OPEL sunt indicate pt probleme de soft, electronica, motor; dar o contra-expertiza(diagnoza) poti face oricand aici in club cu baietii cu testere; si chiar mai mult.
- garantia, ce sa zic, intr-adevar ai mari sanse sa ti-o declare nula daca umbli la masina in orice fel; insa eu unul am decis sa renunt la ea dupa 1 an in care masina a mers fara repros (chiar planuiesc o diagnoza de 1 an zilele astea sa vad si softul ce zice);
Concluzia mea destul de amara este ca de anul asta astia de la CASCO s-au smekerit si ei, ca prea se ducea lumea sa-si schimbe barele de plastic pt zgarieturi cat unghia sau mai mici...E drept, cu traficul asta nebun, si mai ales cu conducatorii astia inconstienti, e chiar de mirare sa scapi fara evenimente...Iar serviceurile se stie cat de mult incarca notele de plata mai ales in cazul cand reparatia este facuta de asiguratori...
Ca sfat, daca nu ai CASCO: cumperi piese bune, originale si ieftine de unde gasesti (cauta aici pe forum la Publicitate) si apoi mergi la un service (de la caz la caz, daca nu unele inlocuiri le poti face si tu).
Mult noroc!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR