Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
@viper1988 - forumul asta a devenit un "job"...dar multi nu s-au prins...mai nou se desfasoara pe pm Smile))
Skip ads

  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Cum e gardul ala vopsit pe dinafara? Si inauntru.....
  • wizard.time

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Din pacate sunt nevoit sa revin pe acest topic cu o alta discutie.
In luna a 10 a a anului 2014 am achizitionat o navigatie de Astra G (CID + NCDR1100) de la user-ul *34KLA, navigatie cu mici probleme inca de la inceput. Tin sa precizez ca a avut anunt aici pe forum.
De la bun inceput am stabilit modalitatea de plata si am fost de acord amandoi, mai exact eu i-am dat MID-ul meu de Vectra B si un VDO CDR500 plus diferenta de bani in doua rate. La CDR-ul meu potentiometrul a fost schimbat cu unul nou si avea leduri schimbate in rosu si alb iar MID-ul era pregatit pentru consola de CID de Astra G avand si el leduri albe. Ambele in stare perfecta de functionare! Am vrut sa precizez cat mai exact modalitatea de plata deoarece acum cateva zile mi-a reprosat ca vezi domne mi-a dat in rate. Chiar nu vad rostul acestui repros daca el a fost de acord cu asta de la bun inceput.

Dupa cateva zile de la achizitionare, mai exact imediat dupa ce am montat navigatia pe masina l-am anuntat sa ii zic ca CID-ul are un pixel mort la care el a afirmat ca nu l-a vazut si ca nu l-a vazut nici cealalta persoana la care a fost CID-ul la verificat.
Pe data de 3.11.2014 l-am anuntat ca CID-ul a inceput sa faca toate culorile mov. Dupa ce mi-a facut prima data a inceput sa faca cat mai des. Toata treaba tinea maxim un minut dar pe parcurs tinea si mai mult si facea foarte des. Asa face si in momentul de fata!(22.06.2014)

Mai exact avea momente, nu pot sa zic ca mergea perfect tot timpul pentru ca nu s-a intamplat asta.
Dupa ce a vazut despre ce e vorba am primit raspuns ca se rezolva si sa stau linistit!
Un foarte bun prieten (*dew de aici de pe forum) s-a oferit sa ma ajute in diagnosticarea CID-ului. Mai exact el a zis ca are 2 tft-uri si sa schimbam tft-ul sa depistam cauza. Nu am stat deloc pe ganduri si l-am anuntat pe Claudiu (34KLA) iar el a fost de acord cu aceasta treaba si a zis ca nu are nimic impotriva.
Avand tft-ul de la Dan (dew) pe masina mai bine de 30 de zile am ajuns la concluzia ca tft-ul din CID-ul meu este defect.
L-am anuntat iar pe Claudiu (34KLA) si i-am zis la ce concluzie am ajuns iar el a zis sa ii dau tft-ul sa vada ce face cu el.
In cel mai scurt timp i-am dat tft-ul iar eu am stat o perioada cu tft de la Dan (dew) si o perioada cu o gaura in loc de CID deoarece a trebuit sa-i inapoiez tft-ul lu Dan. Dupa ceva timp m-a anuntat Claudiu ca a probat tft-ul si ca nu are nimic dar imi poate da altul cand face rost. Mai exact proba nu a fost facuta de el ci de alta persoana.
Dupa alte discutii a zis sa il mai pun pe asta ca poate nu a fost o mufa introdusa cum trebuie si ca asta ar putea fi cauza. A mai sustinut sa il pun macar o luna si daca mai face in maxim 30 de zile il schimba.
Initial am acceptat dar dupa m-am gandit mai bine si i-am zis ca mai bine astept pana face rost si sa imi dea altul ca asta oricum avea un pixel mort. A fost de acord cu treaba asta si a zis ca ma anunta cand are doar ca nu imi poate da garantie de nici un fel insa poate garanta ca o sa fie functional doar in momentul in care il monteaza.
Am fost de acord cu ce a zis si dupa ceva timp a zis sa ma duc sa iau tft-ul de la el si ce sa vezi am primit acelasi tft nu altul asa cum am vorbit. A zis ca sa il mai incerc tot pe asta ca e impecabil, ca nu e umblat in el etc.
Pana la urma l-am luat ca nu aveam alta solutie si nu puteam sa stau cu gaura aia acolo dar i-am zis ca daca face iar o sa il anunt si surpriza ca dupa ce l-am montat facea la fel chiar mai rau. Dupa toata situatia asta cu plimbarea tft-ului astuia imi zice ca nu stie ce sa zica.
Mai exact imi zice sa vorbesc cu o persoana sa il repare ca el nu are cu ce sa ma ajute. In momentul in care tft-ul a fost la verificat la aceasta persoana Claudiu a zis ca nu are nimic si l-am primit inapoi dar cand am intrebat eu aceasta persoana daca se poate repara mi-a zis ca da se poate repara la un anumit cost.
Ideea e ca tft-ul chiar avea ceva dar se poate repara doar pe banii mei nu pe ai lui si a tot amanat asta
(7-8 luni) ca intr-un final sa imi zica sa imi repar eu CID-ul.
Concluzia este ca nu este un om de cuvant si a tras de timp ca se evite repararea CID-ului si sa imi arunce motivul trecerii timpului (7-8 luni). Sincer mai bine zicea de la inceput sa imi repar eu CID-ul nu ca iti dau altul, ca daca mai face in 30 de zile il schimbam si alte chestii de genu!
Dupa toata discutia asta i s-a parut normal sa ma scoata de pe un grup de pe facebook (Opel Team) ca vezi domne e un forum privat si se inconjoara doar de persoane care constientizeaza ce vorbeste/scrie!
Motivul clar nu a fost asta si mai exact ii era teama ca o sa dezbat eu acest subiect acolo si nu mai poate el sa isi vanda piesele pe acel grup! Ia vezi de aici poti sa ma scoti?..ca am azut ca iti place sa faci asta!
Asta e m-am ales cu un CID defect dar mi-am dat seama ce fel de om este si ca nu se tine de cuvant!
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ionut, sa inteleg ca a dat norocul peste tine! Very Happy
Skip ads

  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Unde s-a pomenit produs sh cu garantie? Pe KLA il cunosc de prea mult timp si am avut suficiente tangente cu el sa stiu ca nu da tepe. Si nu sunt singurul care poate confirma corectitudinea lui Claudiu. Orice am luat de la el a fost in starea impecabila de care mi-a zis ca este.
Revenind la garantie. Unde ai vazut ca se ofera garantie dupa nustiucat timp la ceva sh, indiferent ce este. L-ai montat, a fost in regula. Garantie se ofera doar la produs nou, montat in service autorizat. Pixel mort poate aparea din orice cauza, deci nu ii poate fi imputabil lui KLA, mai ales ca a fost verificat de doua persoane, niciunul neobservand pixelul mort.
In plus, pe topicul tau spune ca totul este perfect impecabil. De aici ce ar trebui sa intelegem? Pe 12 a fost montat, pe 21 era "Alta viata Very Happy Very Happy Very Happy" nementionandu-se nicaieri ca ar avea probleme. CID-ul a fost verificat de doua persoane, si nu a facut nimic timp de cateva zile. i s-a dat verdictul ca este in stare buna. In plus pe 3.11 deja avea trei saptamani de cand il montasei. ce garantie vrei dupa trei saptamani? Daca ar fi avut probleme, facea de cand l-ai montat, nu dupa trei saptamani. Deci nu poate fi tras Claudiu la raspundere.
  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am cumparat de la 34KLA fara nici o problema.
Comunicare impecabila cu el si livrare prompta, totul ok si fara probleme.
  • laurentiuu

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2011 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Nu intervin sa ii iau apararea lui kla dar credeti-ma ca il cunosc de mai mult timp ca voi la fel ca si pe Dan (dew) si sigur nu sunt oameni care sa dea tepe. Eu zic ca puteti rezolva problema si in privat. Bafta si spor la cumparaturi.
  • adyytzu

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Claudiu nu este omul care sa isi aiba locul in topicul asta,niciodata nu am avut probleme cu produsele cumparate sau serviciile prestate de el,lucru pe care il pot confirma multi altii...si ca exemplu: am reparat un ecu care dupa 4 luni avea aceleasi simptome,iar garantia "verbala" fiind de 3 luni...mai era ceva de facut?
Skip ads

  • Krypt0n

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Il stiu pe 34KLA de multi ani, este un baiat de treaba si serios. Am cumparat destule de la el, piese care functioneaza si astazi dupa mult timp, m-a ajutat de cate ori a fost nevoie...nu este tepar.
Cel mai bine wizard.time vorbiti pe privat, nu incerca sa strici imaginea care si-a format-o prin seriozitatea serviciilor sale de-a lungul anilor, nu e frumos Wink
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Și eu ii iau apãrarea lui Claudiu. La fel am cumpãrat multe de la el fãrã nici cea mai mica problema. Legat de acest display știu ca a stat în probe 14 ore și nu a fãcut nicio problema. Când faci asta, e bun de vânzare. Tu singur ai spus ca ți-a fãcut probleme la nicio luna de la achiziționare. Poate ca pare teapa dar display-urile nu sunt jante sa se poatã oferi garanție la ele. Și nu vorbesc aiurea. Și eu am pãțit-o cu un CID de Vectra C. Dar nu pot spune ca am fost țepuit.
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Teapa e cand cumperi direct defect. Cand cumperi un produs SH iti asumi niste riscuri.
Eu ce sa zic cand aparuse iphone 4 am intrat pe un forum si am cumparat de la unu cu N anunturi de telefoane un iphone 3GS zis de el impecabil, folie pe display ssmd, In realitate am primit fara folie, din carcasa desigur lipse parti.
Aia consider ca a fost teapa.
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Singurul lucru care i se poate reprosa lui 34 KLA este ca el a spus ca daca mai apar probleme in 30 zile il schimba si punct , el a spus asta si nu si-a respectat cuvantul , restul e can-can.
Skip ads

  • doru38

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2012

  • Mesaj Privat
De la Claudiu am cumparat si eu un sistem de navigatie cd 70 navi+cid si lam montat pe vectra c 2003 de aproape o jumatate de an si functioneaza fara probleme.Ne cunoastem de doi ani dar nu ne-am vazut niciodata vorbim doar la telefon si de fiecare data cand am avut nevoie tot timpul a raspuns si ma ajutat.Eu iam trimis bani inainte prin cineva fara sa vad sistemul- nu este un tepar este un baiat de treaba si de incredere.
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Cred ca totusi era problema de la cabluri/mufe. Movul acela nu e de la CID, sincer, spun asta cu o oarecare certitudine, dar nu pot sa zic 100%. Chestia asta se intampla si la monitoare de PC daca mufa e bagata cam pe jumatate.

Spun asta si pentru ca 34KLA a zis ca la el a mers perfect, deci cu alte cabluri, mufe, alta unitate.

PS: Acum am vazut ca ai probat si tu cu alt cid, de la dew, deci atunci poate gresesc.
  • wizard.time

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2010

  • Mesaj Privat
*Bryan99 ma bucur ca esti singurul care si-a dat seama despre ce este vorba.
Pentru restul no comment!
  • Kay

  • Mesaje scrise: 1,211
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Ionut sa vi ma sa ti-l repar eu MOKA ca vad ca va *** pe voi pentru nimic, iar dupa asta nu vreau nici macar sa ma mai saluti, sti tu motivele. Nu uita Ionut de cate ori ti-a oferit Claudiu banii inapoi in alea 30 de zile, pentru ca era Dan la mijloc.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Off topic: Vii, stii, etc!

On Topic
Si daca isi spune omul necazul, ce e asa mare problema!? Nu am vrut sa ma bag in discutie dar prea ati sarit toti pe el! Intodeauna adevarul e la mijloc si nimeni nu spune exact cum a fost/este treaba. Nu cunosc/nu am avut contact cu colegul 34 KLA (dupa posturile de mai sus se pare ca e un coleg super ok) dar asa cum spunea un coleg mai sus, strict in acest caz, daca e asa cum relateaza wizard.time si a spus ca il schimba sau etc., restul........


Ultima modificare facuta de borsy la Lun 22 Jun, 2015 11:52 pm
  • dew

  • Mesaje scrise: 1,115
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Si pentru ca sunt la mijloc si vedeta pe topicul asta.. Luci inteleg ca de fapt tu ai probat acel tft, l-ai probat montat in carcasa cu scheletul de aluminiu presand pe mufa sau pe masa fara sa preseze nimic pe el? Ca sa fie clar si sa nu mai fiu nevoit sa postez si a doua oara aici.
  • Kay

  • Mesaje scrise: 1,211
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Intreaba-l pe el ca i-am zis cum l-am probat daca tot te legi de scheletul metalic, voi aveti impresia ca am un motiv ascuns sau ceva sa-i fi zis ca e ok cand nu era? Reparatia aia o platea Claudiu, dar am fost corect si i-am zis ca nu s-a manifestat defectul, puteam foarte bine sa-l repar sau sa ii zic ca l-am reparat si sa ma plateasca, dar asta nu s-a intamplat. Nu stiu cum se face ca pana la urma voi ma considerati pe mine vinovat.
@Ionut: te astept pana la sfarsitul lunii sa ti-l repar, repet MOKA, il trimiti prin cine vrei la mine.
  • wizard.time

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2010

  • Mesaj Privat
@Lucian iti multumesc dar nu e nevoie. O sa il repar singur ca m-am saturat de atatea reparatii, schimbari si plimbari cu acest CID.
Daca eram oameni care isi respecta cuvantul se intampla asta cu mult timp in urma si nu se mai ajungea la asemenea discutii.
Nu am nimic impotriva cu cei care ii luati apararea lu Claudiu dar de ce nici macar unul nu comenteaza motivul pentru care m-a scos de pe Opel Team?
Sincer mie mi se pare ceva stupid! Adevaratul motiv este ca ii era teama ca dezbat aceasta discutie si acolo nicidecum ceea ce sustine el! Hai sa fim seriosi!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR