Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Nu avea cum pentru ca firele erau impinse frumos in carcasa sa nu iasa afara...
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
jgyprime a scris:Daca "beneficiarul" este membru al clubului ii doresc sa i se usuce mana cu care a luat acea oglinda.


Scuze de off: daca nu este membru clubopel...ce-i doresti "beneficiarului" Rolling Eyes

Sincer imi pare rau pentru cele intamplate. Pacat ca se intampla astfel de lucruri Sad
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
In cazul in care nu e membru ii doresc sa i se usuce toate cele 4 picioare...
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Si daca are 5? Rolling Eyes Laughing
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
"carja" e piciorul persoanelor cu handicap.
Pentru restul e un avantaj.
  • andi_cimpean

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cat costa o sticla pentru Vectra C?
Ma refer aici la cele facute sub licenta.

Pentru Astra G, unele incalzite si pregatite pe manvevrare electrica, nu costa mai mult de 28-35 de lei.
Sa fie la fel si pentru Vectra?

De ce ai face una ca asta, riscand sa-i spargi oglinda pe masina si bineinteles sa mai fii si prins...pentru ce? 40 de lei?
  • moulon

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Salut.
Sunt nou pe acest forum. Se pare ca am luat o mica teapa de la userul daniel_mmc cu acest anunt https://www.clubopel.com/vie...ighlight=#1489385 .
Am vorbit cu el la telefon, se tot codea ca eu o sa-i trag teapa si nu o sa-i dau banii. Mi-a cerut initial un avans de 20 lei. Eu i-am trimis toti banii pentru adaptor(120 lei), inclusiv 5 lei in plus pentru taxele postale. Toate bune si frumoase, mi-a trimis adaptorul, dar....
1. nu era cel din imagine
2. nu merge de niciun fel.
L-am sunat inapoi imediat ce am observat problema, dar iarasi a inceput sa spuna ca el nu stie daca nu cumva l-am stricat eu, ca l-am alimentat invers ( Smile))) ), chestii de genul asta. I-am zis sa se mai gandeasca, ca eu imi vreau banii inapoi si ii trimit adaptorul sa faca ce vrea cu el. A ajuns sa-mi zica intr-un final ca el de fapt nici nu stia sigur daca adaptorul merge, ca el asa l-a demontat de pe nu stiu ce opel adus din Anglia si ca mai studiaza problema. Bineinteles ca nu am mai primit niciun semn de la el si incerc sa-l sun pe nr. de telefon din anunt si suna mereu tot ocupat.
Daca o s-o rezolv cu el va anunt, dar oricum atentie!

  • Kay

  • Mesaje scrise: 1,211
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2008

  • Mesaj Privat
daca esti din Craiova te pot ajuta eu cu o proba la el; posibil sa fie pentru masini Can desi mufa de conectare nu arata asta.
Skip ads

  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@moulon - i-am trimis PM de atentionare.
Asteptam explicatia lui si speram sa rezolvati problema pe cale amiabila.
  • moulon

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2013

  • Mesaj Privat
@Kay
Din cate am vazut el trebuie sa scoata niste valori rezistive, dar am masurat cu el conectat si nu imi apare nimic. Din ce am reusit sa masor pe mufa molex de iesire am depistat doar 4 pini de masa si 2 de +5V. In rest nu am reusit nimic. Am vazut la altcineva pe net, la un adaptor asemanator, ca a trebuit sa uneasca alti 2 pini decat aia pe care ii uneste mufa ce se continua cu jack-ul de 3,5mm si sa foloseasca un al treilea pentru a avea intre el si masa rezistentele dorite. Am zis ca sa-l dau inapoi daca nu merge direct.
Da-mi un nr. de tel pe privat ca sa discutam mai mult. Oricum mersi de oferta.

@Mr. Opel
Si eu sper sa se poata rezolva astfel, dar uite ca printre noi mai sunt si altfel (astfel) de oameni. Macar de-ai zice ca e cine stie ce suma. Dar gestul aici chiar conteaza. Mai incerc si eu sa dau de el sa vedem ce zice.
  • daniel_mmc

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Colegule te rog sa termini cu tot felul de comentarii aiurea eu nu ti-am zis ca ma CODESC am zis ca am trimis un colet si nu a mai vrut sa-l ridice drept urmare am platit eu transport colet dus intors aproximativ 40 lei pur si simplu aiurea ,(eu ti-am trimis produsul) si nu stiu ce ai facut tu cu el sunt de acord sa-ti trimit jumatate din suma inapoi si poti sa pastrezi si mufa.
  • moulon

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2013

  • Mesaj Privat
daniel_mmc a scris:Colegule te rog sa termini cu tot felul de comentarii aiurea eu nu ti-am zis ca ma CODESC am zis ca am trimis un colet si nu a mai vrut sa-l ridice drept urmare am platit eu transport colet dus intors aproximativ 40 lei pur si simplu aiurea ,(eu ti-am trimis produsul) si nu stiu ce ai facut tu cu el sunt de acord sa-ti trimit jumatate din suma inapoi si poti sa pastrezi si mufa.

Nu am ce face cu "mufa" ta defecta. Eu am platit in primul rand pentru ca tu m-ai asigurat ca merge adaptorul. Ulterior mi-ai zis ca nu stii daca mergea ca tu decat l-ai demontat. Stiu ca toti vrem sa facem niste bani pentru a ne asigura traiul, dar nu se face asa.
Oferta ta poti sa o faci altora, poate ti-o accepta. Sunt curios pe cati din cei care citesc aceste randuri nu-i bufneste rasul. Tie ti-ar conveni sa-ti vand un telefon defect cu 300 de lei sa zicem, si tu vezi ca nu merge, iar eu sa zic ca tu l-ai stricat, ca iti dau jumatate din bani inapoi si poti pastra si "rabla"?
Zi-mi te rog cateva argumente solide, prin care tu crezi ca eu as fi putut defecta adaptorul. Oare eu nu l-am luat ca sa ma folosesc de el? Crezi ca sunt masochist sa ma apuc sa-l stric?

Iti mai dau un mic detaliu. Sunt inginer si proiectez/montez sisteme de alarma, supraveghere video, detectie antiincendiu, control acces si cablare structurata voce-date. Ce zici? Am stricat eu un amarat de adaptor care se conecteaza intr-un singur fel prin mufe standard?
Skip ads

  • DanX

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sall

Unii l-au laudat pe mirel_ch, pt ca face diagnoza gratuita, mokka. Minunat c-au fost multumiti..

Insa eu am luat de la el (contra cost, desigur) un set pt tempomat, maneta si swich-ul de la ambreiaj. Mi-a garantat ca se potrivesc si sunt ok, insa cand am incercat sa le montez, am constatat ca swich-ul nu se potrivea,
provenind de la un model cu volan pe dreapta. Deci mi-e complet inutil.
Am vb cu el duminica si a spus ca mi-l schimba, ramanand stabilit sa ne vedem marti. DAR, de marti omul nu-mi mai raspunde nici la tel, nici la mesaje, date pe tel sau aici pe forum !
Din cate am vazut, luand la 'periat' forum-ul, nu-i prima oara cand face asta. Zau, pt cativa RON cat era swich-ul, cum sa te injosesti asa..
Desigur, poate-a aparut vre-un necaz, vre-o problema urgenta, dar raspunzi omului, comunici cu el, explici, anunti ca nu mai poti veni sau face ceea ce se stabilise..

Sunt tare dezamagit de pusti, m-a incurcat f mult, deja ai explicasem ca plec la drum si as avea nevoie de CC functional.. Nu mai spun ca si-n prima zi, cand ne-am vazut, m-a lasat sa astept vre-o 40 min la P-ta Rahova,
pana a aparut cu nu-st-ce scuze..

So, success cu diagnoza, insa cu piesele, nu-i om serios. Cel putin cu mine, nu a fost.

https://www.clubopel.com/vie...=asc&start=80
  • moulon

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2013

  • Mesaj Privat
daniel_mmc s-a oferit acum o saptamana sa imi trimita banii "in cel mai scurt timp". Deocamdata nimic.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Recomandare negativa userul: mirel_ch, chiar am pierdut timpul, intentionam sa ii trimit grila free prin posta/curier.....
Dupa 4 zile de conversatii pe privat, confirmari telefonice, scos grila de pe masina si impachetat ma trezesc ca omul nu mai raspunde la telefon (am vorbit ultima data la 2:20).
Nu ma asteptam la tampenia asta.
Nu era nici o suparare sa spuna ca nu o mai are.
Dovada de neseriozitate!
https://www.clubopel.com/vie...r=asc&start=0
  • moulon

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Astazi mi-au intrat banii pe adaptor. Luni il trimit inapoi. daniel_mmc a inteles pana la urma cum se face treaba serios. Tot respectul din partea mea, desi mi-a luat ceva sa-l lamuresc Wink
  • mackiss

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2009

  • Mesaj Privat
as dori si eu pe aceasta cale ca pe viitot cei ce citesc aceste randuri sa nu ia teapa deci:
prin luna lui ianuarie am comandat de la individul ce foloseste userul @strutu _ cata un capitonaj portbagaj si 2 bucati butoane bord ECU si DEZABURIRE.vorbind cu el la telefon si trimitindu-i adresa la care sa le trimita. in fine a ajuns pachetul respectiv si constat ca cele 2 butoane nu functioneaza. il sun pe respectivul si imi zice ca poate nu merg la masina mea. am probat butoanele respective la alte 2 masini nefunctionand nici la ele dupa care cad deacord cu respectivul sa trimit butoanele inapoi si sa imi inapoieze banii pe ele. si astept asa vreo 3 saptamani dupa care se intoarce pachetul inapoi de la posta cu taxele aferente returului. il sun cam o saptaamana si ma tot minte ba ca este plecat din tara ba ca a uitat si intr-un final ii trimit la zisele lui nr de cont sa imi trimita respectivii bani. nici pana in ziua de azi nu am primit banii , am ramas cu cele 2 butoane defecte si individul nu mai raspunde la telefon.
doresc pe aceasta cale sa se rezolve problema si sa imi inapoieze banii dati pe butoane cat si returul acelui pachet
in alta ordine de idei macar sa fiti atenti la acest individ
multumesc.
ps.am citit aceasta sectiune mai demult si nu credeam ca o sa scriu aici vreodata
  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cu strutu_cata am avut si eu ceva divergente...
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
L-am invitat pe @strutu_cata sa intervina in acest topic cu explicatii sau sa rezolve problema.
@mackiss daca ai ceva vesti de la el te rog sa postezi aici.
  • strutu_cata

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Calibra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2009

  • Mesaj Privat
mackiss a scris:as dori si eu pe aceasta cale ca pe viitot cei ce citesc aceste randuri sa nu ia teapa deci:
prin luna lui ianuarie am comandat de la individul ce foloseste userul @strutu _ cata un capitonaj portbagaj si 2 bucati butoane bord ECU si DEZABURIRE.vorbind cu el la telefon si trimitindu-i adresa la care sa le trimita. in fine a ajuns pachetul respectiv si constat ca cele 2 butoane nu functioneaza. il sun pe respectivul si imi zice ca poate nu merg la masina mea. am probat butoanele respective la alte 2 masini nefunctionand nici la ele dupa care cad deacord cu respectivul sa trimit butoanele inapoi si sa imi inapoieze banii pe ele. si astept asa vreo 3 saptamani dupa care se intoarce pachetul inapoi de la posta cu taxele aferente returului. il sun cam o saptaamana si ma tot minte ba ca este plecat din tara ba ca a uitat si intr-un final ii trimit la zisele lui nr de cont sa imi trimita respectivii bani. nici pana in ziua de azi nu am primit banii , am ramas cu cele 2 butoane defecte si individul nu mai raspunde la telefon.
doresc pe aceasta cale sa se rezolve problema si sa imi inapoieze banii dati pe butoane cat si returul acelui pachet
in alta ordine de idei macar sa fiti atenti la acest individ
multumesc.
ps.am citit aceasta sectiune mai demult si nu credeam ca o sa scriu aici vreodata


in primul rand trebuia sa ti verifici contul.banii ti am trimis in cantul trimis de tine.unii oameni mai si muncesc nu stau toata ziua pe forum.
userul mackiss are dreptate in leg cu problema lui,am fost eu neglijent si am tot amanat.
celalant nu stiu dc vb pt nu cred ca a cumparat ceva de la mine.vand piesele la preturile la care vreau eu,nu la ce ofertezi tu.
nu imi faceti rau ca scrieti in topic,eu nu dezmembrez masini.masina aflata in topic este a unui prieten care a avut un accident.
am vandut motor,turbina,pomapa injectie,navigatie ,caseta si multe alte piese scumpe si nu a fost nici o preoblema.
daca eram tepar iti trimiteam un pachet gol fara butoane.eu nu aveam de unde sa stiu ca la acele butoane nu le mg ledul.masina a fost avariata
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR