Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
@Stefan_BC scuza-i ca polueaza....n-au vrut.
Acum ca sa vezi subiectul si ce s-a mai scris on-topic mai muti o pagina....inapoi.
Skip ads

  • VWhater01

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Asa e, scuze, am si uitat ca suntem offtopic...
  • ramsess

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Un lucru e simplu si fara multa teorie omul trebuia sa primeasca alta piesa daca aceea era in garantie si atrimis toate actele si nu sa astepte pana vine Xsau y asta daca respectiva firma e serioasa si ar trebui suportat si transportul macar returul, si ca o paranteza asa am patit si eu cu un coleg de aici de pe forum pe care il "ridicau" in slavi uni acum vreo doi ani cu o diagnoza pe care a facut-o in fuga intr-o parcare al unui supermarket un coleg de aici si dupa ce l-am asteptat aproape o ora m-a si taxat atunci cu 50 de lei pentru 3 min de verificat pe fuga ca era grabit asa ca intre "colegi" desi nu era vb de un anumit pret si oricum nu ramaneam dator, de atunci m-am cam lecuit cu servicii de la asa numiti "coleg" de pe forum care de fapt sint doar niste comercianti. In schimb in Germania am avut probleme cu masina si am fost intradevarat ajutat de niste persoane cu adevarat neintersate de castig cu orce pret aveam o pasiune comun si anume OPEL. Cu care tinem si acum legatura si ne respectam reciproc.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Revin cu un FINAL UPDATE asupra problemei mele cu cei de la EDS.
Problema s-a rezolvat intr-un final prin inlocuirea piesei(fuliei) defecte cu alta noua+manopera gratuita acordata de EDS .
Oricum tin sa le multumesc pt rezolvarea problemei si scuzele de rigoare pt tot deranjul creat!
Skip ads

  • Geo89

  • Mesaje scrise: 623
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Iar p mn m-au blocat pe fbk ptr ca am pomenit de problema ta.foarte seriosi!
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
te alegeai tu cu un sut in fund daca nu faceai tambalau. Ca numai asa merge treaba la noi.
  • iGuana_05

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Stopuri Irmscher cumparate de la userul Seth87.
Dupa o scurta discutie pe facebook am decis sa ma intalnesc cu prietena lui (el fiind plecat din tara) undeva aproape de locul meu de munca, in timpul programului meu de munca. Am vazut stopurile relativ putin, m-am uitat in special la defectele mentionate de el si anume cele 2 picioruse din spate, care au fost reconditionate intre timp pentru a se prinde ok pe caroserie, mi-am aruncat o privire si la exterior nu mi-a parut nimic dubios si am zis ok. Pentru ca nu imi permitea timpul foarte mult sa stau sa le si probez pe masina in acelasi timp, am luat stopurile le-am lasat in masina si am coborat mai tarziu cand mi-am facut putin timp liber sa vedem cum dau si pe masina. Am avut surpriza ca la primul pe care l-am montat, cel de pe dreapta (celalalt este intact), sa nu pice exact la linie. Atunci m-am uitat mult mai atent la el si am observat ca de fapt stopul a fost lovit, alta explicatie nu am. Am incercat sa discut cu omul pe facebook, a inceput sa-mi insire ca stopul nu a avut nimic, ca eu l-am vazut ca a fost ok si ca acum de fapt este defect si ca nu ma poate ajuta in niciun fel. Intre timp nu mi-a mai raspuns pe facebook, mi-a dat block, asa ca nu-mi ramane sa va spun decat ca e un om fara caracter asa cum i-am transmis si lui prin mesaj aici pe forum.

- adresa anunt :
https://www.clubopel.com/vie...46&highlight=

Poza lui din anunt :


Poza dupa montare :

(petele alea mai albicioase dinspre partea dreapta se vad numai din cauza blitzului, la lumina zilei nu sunt prea vizibile)


- Apropo, oare de ce e al 2 lea set de stopuri irmscher pe care il are? In afara de cel pe care il are pe masina montat? Nu cumva a luat si el teapa la randul lui si a vrut sa se scoata ? Ca daca le lua la combinatie sa faca bisnita pe ele, nu cred ca le cumpara cu mai putin de 250 lei cat a primit acum de la mine pe ele. Oricum sper sa nu se bucure de acei bani asa ca o incheiere.


Ultima modificare facuta de iGuana_05 la Mar 21 Oct, 2014 3:58 pm
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Poate sunt eu mai orb, doar ca mie mi se pare ca arata OK. Nu inteleg unde este problema? Nu se "pupa" exact pe caroserie sau cum?
Skip ads

  • iGuana_05

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2010

  • Mesaj Privat
In partea de jos stanga este indoit.
Poze noi facute acum...in a2a poza va dati seama singuri ca era unpic mai greu sa mi dau seama pe loc . Am precizat insa ca a fost si greseala mea ca nu le-am verificat mult mai atent ca le-am avut in maini si nu le am pus si pe masina imediat insa nici el nu a recunoscut ca au si acel defect si nu a vrut in niciun mod sa i le returnez, asta m-a iritat cel mai tare.




Ultima modificare facuta de iGuana_05 la Mar 21 Oct, 2014 4:08 pm
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Se vede din poza ca e cu defect.Le-ai acceptat e vina ta.
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
@cangri : da, din poza de dupa montare, dar mie nu mi se pare defect in poza de prezentare ... Si nu stiu, dar parca defectele se precizeaza, nu astepti sa vezi daca se prinde ala din fata ta sau nu, cel putin eu asa am facut de fiecare data, ba chiar pe ele am insistat, ca nu am chef sa ma injure maine unu' pe strada pentru cativa lei. Dar am vazut multe din astea la viata mea, iei o teapa si o dai mai departe, motiv pentru care eu am ramas cu niste piese cumparate, majoritatea de aici de pe club Wink
  • iGuana_05

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Asta e durerea cea mai mare, ca mi-a zis ca el e vechi pe forum si ca nu ar face d-astea. Suntem mebrii ai acestui club si ar trebui sa ne intalegem si sa ne ajutam intre noi, dar pentru unii se pare insa ca este mai mult o afacere si cam atat.
Eu insa le voi scoate la vanzare, mai bine zis il voi scoate pe stangul iar dreptul e cadou, poate se va nimeri vreodata cineva sa aiba nevoie de el.
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
stau si ma gandesc ce se intampla daca intervenea intre cumparator si vanzator un intermediar: curier sau posta romana...
poate nu e o teapa poate e din cauza faptului ca le-a tinut prin portbagaj si a pus ceva greu pe ele si le-a deformat, insa daca colegul iGuana_05 doar le-a lasat in portbagaj si le-a montat mai tarziu consider ca trebuie sa i se returneze banii si el sa returneze stopurile...
nu e vorba de suma de 10 lei aici (ca pe astia ii cheltui mancand la pranz o saorma) e vorba de o suma maricica...
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Si eu sunt de parere ca userul Seth87 merita o suspendare. Sa fii membru CO ma gandesc ca implica niste raspunderi si anumite atitudini...
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Eu stau stramb si citesc drept, in pozele anuntului se vede clar ca e o problema. Apoi le ai in mana si te uiti la ele. Te plangi ca dai o caruta de bani si n-ai 2 minute sa le examinezi la livrare? 2 minute? Eu nu sunt de parere ca e teapa.
  • CSN

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Si eu mi-am luat teapa tot de aici de pe forum si nu s-a luat nici o atitudine, ba chiar mi s-a zis bine ca nu am primit o caramida in colet. Ce importanta avea ca am dat banii pe un obiect care nu era in perfecta stare de functionare.
A fost o lectie, iar acum nu mai cumpart decat de la persoanele de la care am luat piese in regula.

Pacat ca ai dat ceva bani pe ele.
Putina disciplina nu ar strica.
  • Kay

  • Mesaje scrise: 1,211
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am vrut sa le cumpar, iar colegul a evitat sa-mi raspunda la intrebarile mele legate de starea si estetica lor… raspunzand doar cum as putea intra in posesia lor. Cand i-am zis ca am pe cineva in Bucuresti care le poate ridica a incetat sa-mi mai raspunda la mesaje iar la anunt dadea Up in continuare. Am banuit ca ar avea ceva de ascuns, acum am confirmarea.
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Si eu sunt de parere ca userul Seth87 merita o suspendare, mai ales ca pentru el forumul e un fel de taraba (marea majoritate a discutiilor incepute sunt anunturi de vanzare)
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Tocmai de asta zic eu ca merita sa ii fie suspendat contul. Intra pe CO doar pentru bisnit.
  • iGuana_05

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2010

  • Mesaj Privat
@liviu2004 - Ai dreptate, stiu, in tot ce spui. Poate cuvantul tepar e cam mult spus, dar fiind totusi o comunitate si marea majoritate suntem pasionati de aceasta marca, nu credeam ca nu poate exista intelegere, adica sa i le dau inapoi.
Ar putea sa treaca si el pe aici cu o parere, niciodata nu e prea tarziu.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR