Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Dragon Warrior

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1995 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. Pe Opelul meu am un radio casetofon original (S202 parca) si vreau sa il schimb pentru ca am de facut un drum de vreo 2000 de kilometri si normal ca nu o sa ascult nici radio nici casete. Imi trebuie ceva cu MP3.

Dar am niste temeri:

1. Nu stiu codul casetofonului. Mi-e frica ca daca ceva merge prost raman si fara bruma de muzica pe care o mai am.
2. Ce conectica are casetofonul? Daca cumpar un sistem audio cu conectica ISO merge cuplat pe mufele masinii fara alte modificari?
3. Ce se va intampla cu afisajul din bord? Pe moment imi afiseaza frecventa postului radio, iar cand e oprit imi afiseaza data.

Multumesc pentru lamuriri. Masina e cea din garaj si semnatura.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ai postat aiurea. E problema de ICE.
Tot acolo ar fi trebuit sa si studiezi, inainte de a posta. Iti mut topicul acolo, si vor decide colegii care modereaza ICE daca il inchid au ba
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Pana se hotaraste ce si cum, am un raspuns partial pt. tine:
1. codul il poti afla chiar pe acest forum, in functie de seria cassului
2. Are conectica ISO, dar va trebui sa fii atent ca s-ar putea sa trebuiasca sa inversezi plusul permanent cu cel de la contact - Opel a avut mareata idee sa le inverseze.
3. Aici depinde ce iti iei si daca are adaptor pentru bordul Opel - sunt cateva fire care la mine au ramas necuplate - adica exact cel/cele care duceau la afisajul de bord.
La mine nu mai indica decat data, ora si temperatura pe bord.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR