Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • cornelp

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu cum am reusit, dar azi am zgariat ambele portiere dreapta, intr-o parcare aglomerata ! Zgarieturile sunt destul de lungi ( aproape pe toata lungimea portierelor) si adanci (se vede tabla). In plus, tabla e putin indoita la portiera spate (deasupra si dedesubtul bandoului).
Va rog mult, e prima data cand patesc asa ceva, stie careva vreo tinichigerie (tinichigiu) mai buna in Constanta ?
O sa incerc sa pun si niste poze mai tarziu...masina e argintiu metalizat.
Apropo, de unde pot afla codul aferent culorii ? Am cumparat masina anul trecut, SH, an de fabricatie 2002, benzina, Z16SE.

Va sunt recunoscator pentru orice informatie legata de modul in care as putea sa rezolv aceasta problema....





Skip ads

  • G.i.M.

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2006 1.2XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Buna treba! Incearca la Bosh Car Service pe varianta spre Ovidiu sau la service-ul ala nou deschis pe dreapta dupa ce treci de Carrefour in drum spre Ovidiu, am inteles ca fac treaba buna. Despre pret habar n-am, daca afli ceva poate ne spui si noua!
Asta e! Se mai intampla! Succes!
  • tdcristi

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Ialomita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@cornelp ce ai facut pana la urma cu masina ? tot in Constanta si tot pe un opel astra am "tras" si eu niste zgarieturi asemanatoare cu ale tale.
  • octav 1001

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2008

  • Mesaj Privat
marius radu a scris:Si vopseaua ai dat-o cu pensula? Cum a iesit...
Gavriil, ai o Vectra B da? Din ce an? Per total toata masina este lustruita si arata brici? Doar dunga aia e pb? Daca dai cu pensula o sa fie... dupa cum o faci... Exista meseriasi care fac o treaba super si la pret cumsecade. Cu vopsea dupa codul original. Nu tb sa vopsesti toata masina.


unde sunt meseriasi de care vb ..am si eu nevoie de ei
Skip ads

  • cornelp

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Salut baieti, scuze pt. raspunsul intarziat.......

Zgarieturile le-am rezolvat (de fapt eu am fost plecat, nevasta-mea s-a ocupat de problema) la un service de pe str. Poporului, se numeste GENMAR. Nu cautati numele pe net, caci dati de produse cosmetice...

M-a costat 800 lei reparatia celor 2 portiere, plus re-vopsit bara fata (pe care aveam niste julituri) si aranjat oglinda dreapta (tot julita).
Pretul mi s-a parut acceptabil iar executia destul de buna, cu exceptia faptului ca au ramas ceva urme de vopsea pe unul din bandourile laterale de la usi.

Nu stiu daca cei la care am apelat sunt cei mai buni, a fost prima data cand m-am confruntat cu o problema de tinichigerie la Opel, oricum, daca mai stiti meseriasi buni e bine sa mai postati si voi..........

Bafta
  • dascaludan

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema.... mi-am cumparat o Vectra 1.6 benzina an 2001 culoare gri(argintiu) si am observat ca pe capota exact desupra siglei opel vopseaua este ciobita(cred ca din cauza unor pietricele a sarit) si din pacate a ajuns pana la tabla...a si ruginit putin(ciobitura circa 2mm patrati) !....CE IMI RECOMANDATI? astept cu nerabdare sfaturi
  • colcervasile

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema de rezolvat.... am un Astra caravan si i-am schimbat spoileru fata dar nu stiu corect codul, stiu ca se afla pe stalpul din dreapta cu urmatoarele initiale Y474 spunetim daca este corect sau nu.
merci
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Daca masina e argintie e corect codul.
Skip ads

  • colcervasile

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc dar culoarea este alba
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Atunci poate gresesc eu, oricum codul e de forma : (litera)(3 cifre). De exemplu la mine e z163. Imi cer scuze daca te-am indus in eroare Sad
  • dyass

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 zx18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2008

  • Mesaj Privat
sal all.am si eu o nelamurire:pe bara spate am cateva zgarieturi putzin mai adanci si as vrea sa stiu daca se pot rectifica la polish,sau sa chituiesc ,revopsesc bara?ma puteti ajuta cu un sfat?multumesc
  • cristisonu

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
la zgarieturi fine.se prepara vopsea ,apoi cu un betisor de urechi,se rezolva foarte usor.succes
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Mie un vopsitor mi-a spus sa nu incerc cu vata, sa folosesc un muc de tigara pentru ca este mai fin... O fi stiut el ceva cand a spus asta.
  • cristisonu

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
poti si cu o pensula foarte fina ,de desen de la copii,sau cu o scobitoare .mucul de tigara e folosit la lovituri de pietre pe capota,in special de la criblura.
  • zafira1617

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salutstie cineva cit tine un polish si unde imi recomandati sa merg
  • cristisonu

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
cam 4.5 luni depinde de cate ori o speli.
  • mitz1982

  • Mesaje scrise: 323
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Stie cineva daca exista vreo firma care se ocupa cu preparatul vopselelor in Pitesti?

Multumesc.
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Cunoasteti vreun mester priceput pentru zgarieturi? Din Bucuresti.

M-am pricopsit cu o zgarietura pe portiera. Nu e foarte adanca, dar nici nu iese la polish. Voi atasa o poza mai tarziu.

M-am interesat la un service. Vopsesc toata portiera, dar nu doresc asta. Nu are rost.
As prefera sa aranjez ceva cu un meserias, sau cineva care a mai facut asta. Castiga un ban, fara mare efort.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut.Cand am fost in Germania sa-mi cumpar masina am cumparat si un lac.Se numeste Speed A1 Polish.Se gaseste si la noi pe net.Ti-l recomand din toata inima.Mi-a scos si zgarieturile cand am gasit-o cu niste urme de toata frumusetea lasate de o alta masina care a vrut sa se gudure pe langa Vectra mea.Partea proasta e ca nefiind o pasta de polish ci mai mult un lac operatia trebuie repetata cand se ia lacul(la 6-12 luni sau chiar mai mult).Cu respect
  • Blanka2all

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
am avut si eu probleme d'astea din pacate Sad si le-am rezolvat prin cartieru' aparatorii patriei soseaua berceni vis a vis de meridian e o strada cu un service "MC Auto Service" Au un baiat acolo care polishaza bn de tot il cheama Gymy si cu 100 ron am polishat vre-o 11 zgarieturi 'babane'. Singura problema e k dak sunt prea adanci nu prea mai are ce sa le fak decat sa le mai acopere asa cat de cat. Dar dak mai ai si un marker cu vopsea facut in vitan la targ iese bine zic io. Din pacate patronii sunt cam nesimtiti si nu prea te trateaza cu respect asa cum ar trebui asta e o problema care ma deranjat si nu am mai apelat aici. Am gasit un vopsitor recomandat de marius aici pe forum si o sa incerc saptamana asta si la el k preturile sunt super ok si am inteles k face si treaba buna! Urati-mi noroc si va anunt cand termina! Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR