Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
senzor crankshaft 95 ron,curea 45 ron
Skip ads

  • lcsongor

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2001 X12E
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2007

  • Mesaj Privat
placute frana: 80 ron (nu stiu ce marca, dar prind foarte bine, chiar sunt multumit). Le-am schimbat eu, operatiunea a durat 42 minute.
  • si_diez

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Garnituri pt EGR, singurul vanzator (greu am dat de el, in CLUJ) care a vrut sa-mi aduca doar garniturile mi-a adus 5 buc din fiecare ca "asa se pot comanda", asa ca trebuie sa marit din ele....doritori..?.. de preferinta clujeni ca taxele postale sunt cat setul de garnituri.

  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
tampon motor cel din spate 175 ron,nuci de plastic timoniera 3 ron buc
Skip ads

  • andrei arian

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Agila 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
senzor ulei 22 lei
  • cost

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Agila 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Aripa dreapta fata - 452 lei;
Bara fata - 1054 lei;
Far - 450 lei;
Carenaj roata - 62 lei;
Intaritura bara fata - 210 lei;
Ochelar far - 126 lei;
Planetara dr. - 1975 lei;
Preturile sunt de service, si contin TVA. Reparatia am facut-o pe asigurare asa ca nu m-a interesat prea mult pretul.
scuze, nu contin TVA
  • therealovy77

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Crying or Very sad Salut la toata lumea.
Am si eu o mare rugaminte: ajutati-ma si pe mine cu codurile de produs (ca sa pot comanda si eu la un magazin local) de la clipsurile de la masina (3 feluri) :
1. cele care tin capacele de plastic de prin masina - 10 buc
2. cele care tin bara din fata pe caroserie (diferite de primele) - 5 buc
3. cele care tin aparatorile de plastic (de sub aripi) contra noroiului de la rotile fata (par a fi diferite de primele doua) - 10 buc
Recunosc ca incercat sa caut dar nu m-am priceput, iar cei de la magazin nu se deranjeaza sa caute.
Asa ca rog frumos pe cineva cu un catalog sa ma ajute cu codurile lor sa le pot comanda (sau daca ma puteti ajuta sa le procur e si mai bine).
Multumesc mult.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
1. sunt mai multe tipuri, spune de unde
2. un singur cod, caut
3. un singur cod, caut

In Iasi au baietii mei preturi bune, iti voi spune cod si pret.
Care doreste cod il poate gasi in EPC https://www.clubopel.com/lin...tra-h.ru/tis.html
Care doreste ceva spune ce, comunic pret si daca convine fac colet ca nu ar fi prima data.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Coduri la clipsuri :
1. interioare 47 05 100 si 47 04 209, multe tare
2. pentru bara fata ai 8 negre 47 00 874 si pe lateral in aripa 2 albe 47 00 466
3. pentru aripi protectie noroi, apar a fi 16 buc 47 05 100
Ca pret nu mai tin minte dar parca max 2 lei.

Eu am alta propunere, zic eu constructiva. Un multe orase magazinele de piese au preturi nesimtite, exista ocazii sau vinzatorii aia sunt asa de prosti ca le dai cod si tot nu gasesc. Putem sa ne ajutam cumparind pentru colegi ce doresc si sa le trimitem colet cu posta romana ca e cel mai ieftin. In Bucuresti la uleiuri.ro era (momentan disparut) Mobil1 0W40 cu 30-32-38lei/bidon (miscau pretul dupa cotele Dunarii Question ), vor mai aduce cu siguranta. In Sf. Gheorghe cineva a gasit ulei cutie 19 40 182 cu 25lei/bidon pret super ca eu mai jos de 30lei nu mai reusesc, o singura data la promotie am aut 18lei ! Exemple ar fi multe... Eu am trimis destule colete si acum mai am inca 2 destul de mari, distributii complete, ulei, etc...
Putem sa ne ajutam intre noi ca doar nimeni nu face banul cu ciocanul.
Eu acum am gasit jante de tabla in Tg. Mures la pret bun, ca sa imi puna la curier ma rupe, sa ma duc acolo iar pierd bani, ar fi super unul sa mearga sa achite, face 4 colete cu posta romana cu ramburs...dar cine ?
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Buna intrebare..."dar cine?" Pentru cat ai facut pentru noi ai merita sa ti le cumparam noi. Cred ca ar trebui deschisa discutie noua pe tema ajutorului reciproc prin trimiteri de colete. Cu timpul "roata se invarteste".
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Propunerea lui Dan este binevenita,dar cred ca tot Iasi-ul este in avantaj la preturi din ce s-a vazut pana acum. Testam si noi pe aici dar slabe sperante. Poate vestul sa dea tonul la adevarata concurenta.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Totul este startul, eu primeam in mod curent ulei de la B uleiuri.ro cu 38lei ultima oara si 30lei in vremurile bune, au facut 32lei si a disparut, am primit suporti numere cu clubopel la 8-10lei, din TM truse de scule numai 7buc au fost aduse la Durau... se poate numai sa vrei ! Am bagat ceva bani in stoc fara interes ca doar preturile se gasesc pe net sau pe produs, factura, bon.
De exemplu:
-si_diez a gasit cele doua garnituri EGR la 15lei, eu gasesc la 11lei
-raducu ion a gasit senzor crankshaft 95 ron,curea 45 ron, daca astept citeva zile am la 65 si 22lei
-sensation a gasit Ulei M1 5W-50: 200, la mine 170; Bujii Bosch pe care nu le-am cumparat inca: aprox 47 (4 bucati), la mine 44lei
-sensation a gasit Filtru ulei Mahle: 16,69, la mine acum nu vor sub 18lei dar bine ca stiu, sa imi faca 17lei si sa ma lase cu euro ca pun interdictie la ei Laughing

Eu zic ca daca ne organizam putin putem salva destui bani si avem piese de calitate. Eu m-am straduit ceva cu organizarea in Iasi, acum avem legitimatii cu serie motor, sasiu, poza, nume etc. si pe baza lor avem alt tratament plus reduceri la anumite magazine si service, totul este posibil !
Mai avem corsari care viziteaza des sectiunea noastra ca oricum e mai "tehnica" decit a lor, ii cooptam si pe ei ca au motoare in mare identice si deja suntem mai multi.
Cel mai indicat ar fi sa se adune mai multi la o comanda sau sa fie de valoare mai mare ca transportul sa fie neglijabil in pret. Eu deja adun comenzi pentru Iasi de ulei cutie 19 40 182 poate conving sa imi trimita la 25lei/l sau trec eu pe acolo cin d merg la Paltinis.
Skip ads

  • therealovy77

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc mult , domnule Cuciureanu, chiar ar fi o treaba buna ajutorul reciproc.
  • therealovy77

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am gasit clipsurile aici :
https://www.clubopel.com/vie...p?p=295338#295338

( -47 05 100 = 2ron/buc
-47 04 209 = 2ron/buc
-47 00 874 = 3ron/buc
-47 00 466 = 5.5ron/buc
Aici ai pret pt fiecare cod sa-mi spui cate vrei din fiecare si imi scri in dreapta fiecarui cod nr de bucati
Termen de livrare este de 3-4 zile lucratoare)

Ce parere aveti? sunt preturile bune? Si apropo, ce diferenta e intre 47 05 100 si 47 04 209 ? Sunt 2 feluri diferite pentru interior (culoare, forma, ...etc) sau sunt la fel si sunt 2 coduri echivalente? Clipsurile mele din interior sunt gri la culoare (ca si capacele de plastic interioare).
Daca e ok, le iau zilele astea.
Multumesc.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Preturile sunt normale, se poate mai ieftin putin dar mare diferenta la total nu este. La 47 05 100 si 47 04 209 difera lungimea lor, parca asta era.
  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
debimetru aer pret 340 ron
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
raducu ion a scris:debimetru aer pret 340 ron

La banii astia nu e original si foarte posibil sa aiba raspuns prost ca si restul care le stiu.
  • si_diez

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2007

  • Mesaj Privat
cat e un debitmetru original si de unde recomandati sa-l comand?
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pret la debitmetru intre 480 si 650lei, intreaba la sectiunea Publicitate. Mai exista varianta la Bosch cu cel vechi la schimb dar sa nu fie umblat la el.
  • ai.ciprian

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Danemarca
  • Masina: Corsa 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salut. aveti idee cam cat costa niste discuri de frana si tamburi? daca se gasesc la dezmembrari, daca se meria sa pun de la dezmembrari sau trebuie noi neaparat.
multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR