Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Melcuavs

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nu am gasit pe nimeni sa-mi spuna daca exista cd pt. navigatie cu harta Romaniei care sa mearga pe un sistem cd70Navi cu display TID/ GID.Mentionez ca am acest sistem pe masina. Este un opel astra H an 2005 cu comenzi pe volan iar la bord computer nu imi arata decat timpul de drum.Nu am consumul si alte date.Daca exista CD cu Romania pe acest sistem sa ma anunte cineva de unde il pot procura si cu ce bani? Multumesc.
Skip ads

  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Melcuavs a scris:Nu am gasit pe nimeni sa-mi spuna daca exista cd pt. navigatie cu harta Romaniei care sa mearga pe un sistem cd70Navi cu display TID/ GID.Mentionez ca am acest sistem pe masina. Este un opel astra H an 2005 cu comenzi pe volan iar la bord computer nu imi arata decat timpul de drum.Nu am consumul si alte date.Daca exista CD cu Romania pe acest sistem sa ma anunte cineva de unde il pot procura si cu ce bani? Multumesc.

cred ca-ti trebuie o resoftare. asa avea si un prieten de-al meu pe o vectra. s-a dus la opel la reprezentanta si cu 120 ron i-au pus softu si i-au dat si cdul cu navigatia.
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
In primul rând eu cred cã nu ai activatã funcþia BC, de acea îþi indicã numai timpul de mers. Ai pe consola centralã un buton pe care scrie BC?
Dacã da atunci trebuie sã activezi BC-ul cu Tech2. La reprezentanþe costã in jur de 100 Ron. Pentru detalii dã o cãutare pe forum.
In al doilea rând harta Ro pentru CD70navi este aceaºi pentru GID sau CID. Diferenþa este cã la GID îþi indicã doar printr-o sãgeatã direcþia de mers iar la CID vezi ºi harta in detaliu. Dacã doreºti un CD trimite-mi toate datele ( nume, adresa completã, cod poºtal ) la adresa:edvindo@gmail.com ( asta pentru cã deocamdatã nu poþi trimite PM ), ºi îþi trimit cu plãcereharta ro pentru CD70navi. Numai bine
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Ai dreptate Edwin.
@Melcuavs, daca Edwin e de acord, iti pot eu inmana un cd cu navigatia, dar in weekend, fara nici un cost, bineinteles, doar ca sa simplificam traseul cdului Razz. A doua varianta este sa-l iei de pe net daca stii sa folosesti torrentul si sa copiezi pe cd imaginea.
kr, adi
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
respected a scris:Ai dreptate Edwin.
@Melcuavs, daca Edwin e de acord, iti pot eu inmana un cd cu navigatia, dar in weekend, fara nici un cost, bineinteles, doar ca sa simplificam traseul cdului Razz. A doua varianta este sa-l iei de pe net daca stii sa folosesti torrentul si sa copiezi pe cd imaginea.
kr, adi

Sigur cã sunt de acord. ªi tu eºti din Bucureºti deci este mult mai simplu. Smile
  • Jannu

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2009

  • Mesaj Privat
respected a scris: A doua varianta este sa-l iei de pe net daca stii sa folosesti torrentul si sa copiezi pe cd imaginea.


Salut,
poti sa imi spui si mie te rog ce sa caut pe torenti? cine face aceste harti?

mersi mult
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salut,
poti sa imi spui si mie te rog ce sa caut pe torenti? cine face aceste harti?

mersi mult[/quote]

Asta cauti: navteq VDO 2009-2010 Numai bine.
  • Jannu

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Edwin a scris:

Asta cauti: navteq VDO 2009-2010 Numai bine.


Am gasit. Acum ma duc sa le incerc. Mersi mult
  • tavutu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
ma poate ajute si pe mine cineva ca nu ma descurc cu torrentu si nu stiu de unde pot lua cd-u pt mavigatie cu harta romaniei
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
tavutu a scris:ma poate ajute si pe mine cineva ca nu ma descurc cu torrentu si nu stiu de unde pot lua cd-u pt mavigatie cu harta romaniei

Contacteazã-mã: edvindo@gmail.com. Numai bine
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR