Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • manta_bog

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Manta 1976
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2007

  • Mesaj Privat
sal daca stiti ceva de vreun distribuitor de fibra de carbon sau de sticla eventual cu o lista de preturi ms mult
Skip ads

  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
de cand caut si eu asa fibra de sticla dar nimica, am trimis mailuri la diferite firme dar nici un raspuns.
Ceva detalii
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
daca vreti ieftin incercati cu chit de fibra, ala din care se fac spoilerele de pe calibra si bertone in romania
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Mie imi trebuie plasa de fibra de sticla si nu gasesc niciunde pe la magazine de prin jur...iar mecanici habar nu au de ce vb.
vezi linkul de am postat mai sus.
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu e plasa,e ca o tesatura mai rara,am gasit in Vitan,e 250.000cutia,are cam 0.5m2,iar incutie ai un lichid,care se aplica cu pensula(+intaritor)Oricum,ai instructiunile f.clare pe cutie,in ideograme,n-ai cum sa gresesti.Gasesti si cutie mai mare la pret mai convenabil
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
ai putea sami dai numele produsului?ca nus din bucuresti si sa vad daca gasesc pe net.
mersi
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
A compara carbonul cu sticla e ca si cum ai compara mecanica cu agricultura. Cred ca tu cauti fibra de sticla...
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
chiar nu inteleg ce e cu comparatu?ai citit despre ce este vb?
nu compara nimeni!doar cauta!
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Ok, hai sa ma exprim altfel.
A cauta si fibra de carbon si fibra de sticla si a cumpara ce iti iese mai repede in cale este putin atipic.
La noi in tara fibra de carbon costa mult. Este scumpa afara dar la noi bate spre imposibil... deci nu cred ca tu cauti un material rezistent si usor ci unul care permite modelare, din care sa faci elemente de caroserie pentru desing, corect? Daca da, inseamna ca, cauti fibra de sticla. Wink
  • manta_bog

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Manta 1976
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2007

  • Mesaj Privat
sa stii ca le caut pe amandoua iar si fibra de carb se modeleaza si se fac elemente de design corect? nu cumpar ce imi iese prin cale nu stiu cum am comparat cele doua prod
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
manta_bog a scris:sal daca stiti ceva de vreun distribuitor de fibra de carbon sau de sticla eventual cu o lista de preturi ms mult


http://www.mago.ro/index.php?section=produse
Este pagina unei societati cu care colaborez pe linie de serviciu.In afara produselor prezentate pe net (si care nu reprezinta gama completa a tot ceea ce fac), am avut ocazia sa vad in atelierele lor si carene pentru motociclete si bare protectie auto mai uzuale... Ei se lauda ca pot face orice !?! Tipul cu care discut de fiecare data, mi-a mai aratat o masca de logan ( al unui saf) careia ii inlocuisera partea matalica in forma de v ce incadreaza emblema, confectionata din fibra de carbon - daca fibra de carbon este materia aia neagra care apare in patratele negre si gri, ca o tesatura, despre care mi-a zis ca tot ei au confectionat-o. Inchipuindu-mi o alta masina, arata bine acea componenta. Mai zicea ca pot face aproape orice pentru masini.Totul a inceput de la intrebarea mea daca pot sa-mi mai fac cate ceva la masina, in cazul in care am nevoie.
Bineinteles ca pentru o singura piesa, poate ca stii, costurile sunt ridicate deoarece implica confectionarea unei matrite al carei pret se amortizeaza prin nr mare de piese executate (si vandute Mr. Green )

PS Mentionez ca nu lucrez la aceasta firma, iar daca se considera reclama, rog stergeti
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Ei sustin ca lucreaza cu fibra de sticla si pe langa asta, ma indoiesc ca o firma care face "cosuri de gunoi" si "cabine dacia", poate sa lucreze cu fibre de carbon, care necesita echipamente specifice. Pe piata exista material care imita carbonul si arata destul de bine. Aia este solutia pentru masini ca ale noastre si cred ca o sa apelez si eu intr-o zi la ideea de carbon hood style.
Btw carbonul nu se foloseste la elemente pentru design si ci la elemente pentru performanta. Mai sunt firme care pun pe masini de strada cateva bucati de carbon, pe bare sau aripi dar isi permit in momentul in care cer pe masina respectiva 100k euro.
Skip ads

  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
mam uitat pe acea pagina dar si nu am gasit materialul...doar prestari servici si obiectul finit.materialul near interesa de unde sal procuram, in cea ce ma priveste caut fibra de sticla.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR