Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
in opinia mea modelul anterior e mai reusit decat cel curent...nu numai din punctul de vedere al sigurantei. insa din cate am auzit sunt ceva probleme la motorul de 1.4 benzina.
Skip ads

  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Anterior !? adica Kalos am auzit ca au schimbat defectiunile , oricum are punctaj mai mare ca si loganul www.chevrolet.ro aveo sedan zic eu modelul din site-ul anterior
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
OctavianM a scris:in opinia mea modelul anterior e mai reusit decat cel curent...nu numai din punctul de vedere al sigurantei. insa din cate am auzit sunt ceva probleme la motorul de 1.4 benzina.

Asa au zis si cei de la EuroNCAP. La noul model s-au facut progrese fata de cel vechi si au ajuns la o stea si jumatate. Dar cei de pe forumul maretei marci, sustin ca e o conspiratie impotriva lui aveo. Laughing
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Oricum s-a anulat, am fost ieri la Chevrolet si era scump 9100 euroi + 5000 ron un aveo. Pe loc mi-am luat gandul, acum ma gandesc la un logan new aproape full su un opel sh. Dar cred ca va fi logan ca sa ma scap de rabla de dacie. Mrs oricum va fi tot opelist raman :-p
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Tot nu ti-au cumparat parintii o masina?
  • costinvasile

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2008

  • Mesaj Privat
aveo pe strada!
o femeie a murit!
rest in peace









  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Tot nu ti-au cumparat parintii o masina?


Inca nu, aveo era scump si au zis ca dupa pasti vor iau un logan aproape full (kiss fm ) sau daca nu il iau nici pe ala ii conving sa ia un astra classic sh de prin 2003/2004 . Ei vor masina noua pentru ca sa poata sa se scape de "rabla", si de asta tot o intind asa.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pentru cine o cumpara? Pentru tine sau pentru ei?
Skip ads

  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Ii masina de familie, si va ramane a lor, eu cand voi avea bani mei imi voi lua opel , ei vor sa o tina destul de mult si de asta vor masina noua + ceva cunostinte bune la dacia => logan new
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pai, daca e masina lor, lasa-i in pace sa decida ei pe banii lor! Tu vei decide cand vei castiga banii tai. Wink
  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Oameni buni,incercati sa spuneti ceva concludent,nu doar sa faceti conversatie pentru ca de mici va doreati sa deveniti scriitori la ziar.
Contrar opiniei generale de aici,o masina cu care se deformeaza mai mult in cazul unei coliziuni,nu este neaparat mai proasta. Dimpotriva,energia de soc este absorbita de caroserie si nu de voi. Important este sa nu se deformeze structura habitaclului.
Iar in ceea ce priveste comparatia dintre Logan si Aveo,la capitolul securitate,hai sa fim seriosi.Am lucrat in acest domeniu,am vazut ambele teste efectuate live si va pot spune ca nu ai ce compara de fapt. Loganul este o masina rezonabila,nu exceleaza nici pe departe,insa intr-un Aveo nu v-as dori sa va aflati la un impact. Este jalnica. Fireste,este bine cunoscuta campania de marketing a constructorului francez care se bazeaza pe securitate,de aici si situarea Loganului la un nivel superior lui Aveo la acest capitol.
In rest,feriti-va voi de accidente mai bine,ca asta va ofera cele 5 stele Euro NCap. In rest...
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
@stefan_10 vorbesti in gol, a spus cineva ca loganul e varza la impact? chiar aia se spunea ca aveo e...

lasa-ne.

nu veni sa ne explici cum sta cu impactul si deformarea ca nu avem 10 ani si nu postam neaparat din lipsa de ocupatie sau de dragul de a scrie cum crezi tu.

in timp ce postai mai bine mancai un mar.
Skip ads

  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Stai calm prietene,ca eu nu fac lobby pentru Logan.Eu doar am mers mai departe cu comparatia facuta de voi intre acesta si Aveo. Doar ca sa va faceti o idee cum sta Aveo la acest capitol . Si tocmai ca am vazut ca aveti o idee total gresita despre rezistenta la coliziuni. Incearca sa iei lucrurile ca atare,nu face ceva personal din asta.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR