Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • cheptea1q

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut

Din pacate inca nu sunt posesor de Opel dar as dori sa achizitionez unul in curand. Am vazut pe un site din Germania , www.mobile.de, niste masini la preturi destul de atractive.
De exemplu am vazut un Opel Astra Clasic din 2002, 1,7 dti la 2000 de euro

Aveti idee merita sa achizitionez o masina din Germania ..din cate am vazut majoritatea au peste 130 000km

Multumesc
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Vezi ca gasesti si mai ieftin!
  • Mentos

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Si chiar ai crezut ca poti sa iti cumperi 1.7dti din 2002 cu 2000 de euro Very Happy ? Nu crede tot ce vezi pe mobile.de . Ca sa iti faci o idee despre preturi te poti uita aici http://www.autohusb2b.de/cm...mp;csSortFld=E#_t . Preturile sunt un pic mai mari decat la alte parcuri dar este un parc auto serios, si cand spun mai mari decat in alte locuri ma refer la maxim 400 de euro.
  • cheptea1q

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2008

  • Mesaj Privat
mi s-a parut si mie destul de dubios pretul, dar e prima data cand ma interesez si am luato e buna

Merci oricum
Skip ads

  • ovilio`f

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2007

  • Mesaj Privat
poate era doar jumate de masina.Smile
  • cheptea1q

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2008

  • Mesaj Privat
http://suchen.mobile.de/fah...&pageNumber=1


O primi bonus daca il suna lumea ..cum e la noi la Vodafone pe Cartela Smile)
  • laurentiu19

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT (ISUZU)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Pretul este foarte mic. Ceva nu este in regula. Este accidentata (unfallwagen)?
Cauta sa iei o masina neaparat de la un Autohaus fiindca o iei gata revizuita. ATENTIE sa nu fie Autohaus condus de turci.
De altfel un test recent facut de ADAC (un fel de ACR german din cate stiu eu) prin Autohaus-urile din Germania a dovedit ca 1 din 4 Autohaus-uri vindea masini cu informatii incomplete privind starea tehnica (adica cu hibe ascunse) sau cu kilometraj masluit. Iata ca nici macar nemtii nu mai sunt NEMTI! Shocked
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Ar fi bine daca ar face o lista publica cu cele pe care nu le-au gasit in regula sau poate ca exista pe undeva Smile
  • nicu88

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Agila 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2008

  • Mesaj Privat
asta este cea mai mare vraja.asa patesc si in tirg cind ma duc sa vind fiarele pe care ma chinui sa le aduc.vine cite unu nsi zice ca e mare pretul domnule,ca in germania sint si cu 2000euro.si pleaca el in germania,de multe ori cu rata(autocar).odata ajuns are un soc,pe linga faptul ca ala cu rata il lasa cu gura in soare in autogara mai vede ca la aia si trotuarele sint cam rare,ca de in germania nu sa inventat mersul pe jos,iar apoi constata cu aceeasi uimire ca ai dreac nemti nu au invatat limba romana la scoala.si uite asa de disperare si rusine nu se mai uita la pret si ia un fier de toata pomina iar cind vine acasa vede ca a iesit cu vreo 1500-2000 mai mult ca pe tirg.asa le trebuie.asta in cel mai bun caz,pt. ca altii mai isteti dau banii pe la hakerii aia care vind masini tari sau cu an bun la pret de nimic.deci-succes in a merge pe la nemti sa luati masini.ne vedem pe acolo.dar sa stiti ca eu nu ma pot abtine sa nu rid cind vad un smecher prost.
  • cheptea1q

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Pai da-ne si noua un sfat , de unde sa cumparam , ce sa verificam ...presupun ca si pe tine te-a invatat cineva unde sa cauti prima data
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ceva nu e in regula si cu privire la km reali un lucru pot sa ti spun NICI DRACU NU POATE SPUNE CITI KM REALI ARE MASINA CU PRICINA pt ca si nemtii sunt tot oameni si mai ai nevoie si de cineva care stie cam cum stau treburile pe acolo dar ATENTIE sa fie om serios pt ca altfel iei teapa garantat si oricum nici la tine banii nu stau pe gard! SUCCES!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR