Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
lolka lolek Ai scris "
Deci sa reluam.daca cineva cumpara o masina din Mures unde in fiecare a doua curte se dezmembreaza masini .si in fiecare a zecea sta unul care aduce masini lovite din germania pentru reparatie si vanzare si tu zici ca vinovat este Victoria Total?

Ai vazut in mesajul meu o aluzie la .....?

Corect, comportamentul celor de la tinichigerie este de nescuzat si va trece multa apa peste Mures pana se vor putea lauda cu o satisfactie a clientului ridicata. E normal sa fie dezamagit. Cu totii ne luptam cu servicii de proasta calitate, dar nu trebuie sa categorisim o organizatie dupa cativa membrii.

Ce sa intelegem:
1. clientii vor fi satisfacuti in functie de debitul Muresului?
2.organizatie ? care ?

Domnule Bertone din Buzau, tu esti unul din papagalii de care zicea Sarge, papagalii care spun ca "eu iti faceam mai ieftin".

Ai mare grija la limbajul folosit !
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Oarecum off-topic:

master opel a scris:O mica precizare as face inainte sa uit de forumil acesta. cel care va scrie nu a avut nici un amestec in reparatia efectuata(nici echipa pe care o conduce),dar sssssss-a chinuit 7 ani sa dea o imagine cat mai buna , prin lucrarile efectuate de a lungul anilor ,si dupa feedbackurile primite in mare masura a si reusit acest lucru.


Nu stiu cum vi se pare voua, dar eu cand vad un angajat al unei firme care, in cazul in care firma se face vinovata de un anumit eveniment, da vina pe altcineva din interiorul firmei, mi se pare ca acel angajat este neprofesionist. Eu asa stiu: atat timp cat faci parte din colectivul unei firme, iti aperi colegii, aperi imaginea firmei si aperi interesele ei, iar daca cineva din interiorul firmei greseste, toata firma greseste, inclusiv tu care nu poate nu ai nici o legatura cu acel eveniment.

Am vazut un astfel de comportament in multe alte sectoare de activitate, dar as mentiona unul intalnit la G&P Iasi. Intamplator, eram pe acolo la cu ocazia une revizii. Un cuplu a venit sa ceara socoteala pentru faptul ca masina lor (probabil o Corsa noua) inca nu a ajuns, dupa cateva luni bune de asteptare. A coborat o doamna si a vorbit cu ei, incercand sa detensioneze situatia. Nimic de spus, doamna a avut o rabdare de fier si nu a ridicat nici pentru o clipa tonul. Totusi, si-a dat cu firma in cap spre final cand a spus ca nu e vina ei ci a departamentului de vanzari, din care ea nu facea parte. Din nou, mi s-a parut o atitudine neprofesionala. E ca si cum ai spune "eu sunt corect in ceea ce fac, ce vina am eu ca colegii mei nu sunt?" Stiti ce inteleg eu ca client? Inteleg ca firma nu prezinta incredere atat timp cat cei din interiorul ei nu se respecta intre ei. De asemenea, mai inteleg ca firma are o atitudine defensiva, ceea ce e opusul unei atitudini constructive, deci am mari sanse sa nu mi se rezolve problema ci doar sa ne certam pe marginea ei.

Cat despre statul langa mecanic in timpul reparatiei, eu nu prea sunt pentru. Recunosc, o fac de cate ori am ocazia, dar mai mult din curiozitate decat din dorinta de a avea totul sub control. Adevarul e ca nici mie nu imi place sa mi se uite lumea peste umar cand imi fac treaba. Exista alte mijloace de control a calitatii, asta cu urmarit mecanicul peste tot mi se pare cam sacaitoare. Mai elegant mi se pare sa pui camere video si monitoare, astfel incat clientul sa poata urmari ce se intampla, daca chiar are chef. Am vazut asa ceva la service VW Iasi si, nu o sa va vina a crede, la o spalatorie de cartier, care probabil nu face cele mai mari incasari in Iasi.

On topic
E clar, in acest caz clientul are si el o mica parte din vina pentru ca nu a solicitat un act de predare a masinii si nu a facut verificare la receptia lucrarii. Totusi, firma se face vinovata pentru faptul ca a efectuat lucrari de o calitate necorespunzatoate. Faptul ca s-a ales o solutie mai ieftina nu scuza nimic. Firma, daca nu era convinsa ca poate respecta calitatea asteptata de client si, mai ales, calitatea impusa de standardul propriu de calitate, trebuia sa refuze solutia respectiva.
  • geeny_81

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
jE a scris:@lolka lolek si geeny_81, va recomand sa va potoliti cu atacurile la persoana. Sau nu veti mai avea ocazia sa ridicati in slavi Victoria Total pe forumul acesta degraba.


Domnu' moderator, eu cred totusi ca aici e vorba de democratie. Daca cineva are dreptul sa ne atace atunci si noi avem dreptul la replica. Zi si eu asa ca om, care este Cool

Domnu' dodo 13, daca nu ai observat eu am prezentat scuze in numele colegilor care au gresit, pt. ca aest incident nu ne reprezinta, dar avem multe de invatat din el. Probabil acum toata lumea cauta nod in papura in tot ceea ce spunem (in purul stil romanesc). Prin pledoaria mea anterioara am intentionat sa ii sugerez lui Sarge ca acest incident nefericit nu trebuie sa-i ciopleasca din increderea avuta in noi (vezi referirea la revizia de 45.000), la noi lucreaza profesionisti!

Daca cineva mai doreste sa rastalmaceasca cuvintele mele il invit la un concurs de oratorie.
  • lolka lolek

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: romania
  • Masina: Corsa 2004 z 13 dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2007

  • Mesaj Privat
jE a scris:@lolka lolek si geeny_81, va recomand sa va potoliti cu atacurile la persoana. Sau nu veti mai avea ocazia sa ridicati in slavi Victoria Total pe forumul acesta degraba.

Invers nu este valabil dl Moderator?
hai ca ne-ai speriat Rolling Eyes
Skip ads

  • lolka lolek

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: romania
  • Masina: Corsa 2004 z 13 dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2007

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:lolka lolek Ai scris "
Deci sa reluam.daca cineva cumpara o masina din Mures unde in fiecare a doua curte se dezmembreaza masini .si in fiecare a zecea sta unul care aduce masini lovite din germania pentru reparatie si vanzare si tu zici ca vinovat este Victoria Total?

Ai vazut in mesajul meu o aluzie la .....?

Corect, comportamentul celor de la tinichigerie este de nescuzat si va trece multa apa peste Mures pana se vor putea lauda cu o satisfactie a clientului ridicata. E normal sa fie dezamagit. Cu totii ne luptam cu servicii de proasta calitate, dar nu trebuie sa categorisim o organizatie dupa cativa membrii.

Ce sa intelegem:
1. clientii vor fi satisfacuti in functie de debitul Muresului?
2.organizatie ? care ?

Domnule Bertone din Buzau, tu esti unul din papagalii de care zicea Sarge, papagalii care spun ca "eu iti faceam mai ieftin".

Ai mare grija la limbajul folosit !

Slabut raspuns si nu la subiect.
Parerea mea(care este)
Cool
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Probabil ca pana acum cei doi reprezentanti ai companiei nici nu si-au inchipuit ca opinia publica poate fi atat de puternica si sunt un pic surprinsi de turnura lucrurilor. E clar ca scuzele sunt pur demagogice, se vede din atitudinea agresiva, atacurile la persoana, calificativele presupuse, ironia ieftina si politetea falsa. Sunt convins ca nu au citit regulamentul forumului si nici nu au de gand sa o faca, ci intervin doar pentru a salva imaginea firmei.

Eu zic ca cei doi reprezentanti ar trebui suspendati pentru o perioada de timp. Trebuie sa invete si ei ca activitatea pe acest forum presupune si obligatii, nu doar drepturi.

P.S. O parte din vanzarile pe care le-ati facut se datoreaza si acestui forum. Nu am vazut pe VW-uri si Dacii atatea stickere cate am vazut pe Opeluri si nu cred ca exista forum mai sincer ca acesta, aici lumea nu umfla gogosi cum se umfla pe alte forumuri. Astfel incat, in locul vostru, mi-as revizui atitudinea.

P.S.2. Probabil ca moderatorul "ala" din Iasi va poate invata cate ceva despre motoarele pe care le reparati pe acolo, iar Buzaul e un pic mai mare decat cred cei care il traverseaza doar in drum spre mare. Oricum, incercarea de transformare a problemei in discutie intr-un conflict interregional e inca o dovada a metodelor folosite in compania voastra.
  • pam

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
master opel a scris:No Coment. Adevarul are mai multe intelesuri.
Un singur lucru nu inteleg daca este atata nemultumire si reclamatie de ce nu apelezi la alt service?

Moshule tu ori esti cenzurat de jE, atentie la limbaj ori nu ai tinut in mana niciodata 187 de milioane de lei pe care sa-i dai pe o reparatie facuta anapoda. Nici nu reusesc sa-mi dau seama cum ai tupeul sa-i mai sugerezi omului sa apeleze la un alt service. Pacat ca nu a pus OPC-ul pe voi.
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pam a scris:
master opel a scris:No Coment. Adevarul are mai multe intelesuri.
Un singur lucru nu inteleg daca este atata nemultumire si reclamatie de ce nu apelezi la alt service?

Moshule tu ori esti cenzurat de jE, atentie la limbaj ori nu ai tinut in mana niciodata 187 de milioane de lei pe care sa-i dai pe o reparatie facuta anapoda. Nici nu reusesc sa-mi dau seama cum ai tupeul sa-i mai sugerezi omului sa apeleze la un alt service. Pacat ca nu a pus OPC-ul pe voi.


Mare dreptate ai! !Are tupeu ca e nesimtit cum nu s-a mai vazut!
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@pam, atentie la limbaj
lolka si geeny, e ultimul avertisment. Deoarece situatia nu recomanda suspendarea conturilor voastre, va voi sterge mesajele de fiecare daca cand voi detecta (sau mi se va parea ca detectez) un atac la persoana

@geeny, democratie o fi la voi, la Victoria. Probabil de aceea se intampla astfel de situatii. Aici e dictatura. Dicatatura regulamenului.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
geeny_81 a scris:Domnule Bertone din Buzau, tu esti unul din papagalii de care zicea Sarge, papagalii care spun ca "eu iti faceam mai ieftin".
Stimabile bertone, daca esti asa un As in ceea ce priveste statisticile APIA, poate ai face bine sa consulti si alt judet in afara Buzaului, pt. ca Romania are multe judete si poate ai ramane surprins cate masini au vandut "sarmanii" de la Victoria Total in 2007. Cand vinzi aproape 900 de autoturisme in 12 luni pe piata second-hand cea mai mare din Romania atunci intradevar te poti lauda. Si astfel de performante demonstreaza un fapt, majoritatea clientilor nostrii sunt satisfacuti de serviciile oferite de Victoria Total. Din pacate nimeni nu e perfect.
In plus sa nu uitam ca in comparatie cu Mures, Buzaul pare un satuc uitat de Dumnezeu, asta daca ne uitam la PIB/cap de locuitor si nu in ultimul rand ca si numar de reprezentate auto (parca 5 erau?).
In concluzie domnule bertone, lasa demagogia falsa, tu esti doar un alt sarman care probabil a fost concediat de la Opel si ai ajuns vanzator la Skoda (aka VW ieftin, ca sa ne amintim de ce inseamna ieftin).

Imi cer scuze lui Sarge ca am terfelit threadul sau pt. orgoliile mele personale. Sper sa isi gaseasca rezolvarea problemei. Cu totii vrem sa avem servicii de calitate.

Vam salutat. Cool


1. Daca tu reprezinti Victoria Total , nu e de mirare cenzurat de jE. Atac la persoana.
2. V-am dat niste sfaturi GRATIS - MOKA adica , pt inbunatatirea calitatii client - prestator de servicii . Tu ma faci papagal Laughing
3. Daca iti bagi bine ochelarii in Buletinul statistic al APIA , vei vedea ca alea 900 de masini sunt pe tot grupul vandute .
3. Mai tineti angajatii in perioade de probe cate 3 luni si apoi ii concediati ? Ca sa nu le dati salarii mari ?
4. In BuZau sunt 11 dealeri auto . Nu se compara cu Muresul , dar in nici un caz nu e un satuc .
5. Nu sunt un sarman concediat de Opel . N-am lucrat in viata mea . Am avut sa-i spunem " o relatie speciala " cu reprezentantii batuti in cap ai unui anumit dealer . Si ei erau ca tine la inceput . Dar se rezolva cu un telefon de la Bucuresti .
6. Nu te mai oftica de skoda si vw pt ca sistemul lor a dus la o dezvolatare a infrastructurii dealerilor in romania mult mai buna , fata de sistemul vostru . accepta realitatea .
7. Ai auzit de nea Vasile ? A zis ca cenzurat de jE. Atac la persoana Laughing


Catre moderatori : De ce draq' il lasat pe asta sa ma faca papagal ? Am vrut sa-l ajut pe client si se pare ca a avut ceva ecou efortul meu si intra cenzurat de jE. Atac la persoana ? Mai bine imi vad de treaba mea data viitoare . Eu pot purta o discutie ca intre intelectuali , dar cenzurat de jE. Atac la persoana .

Catre Sarge : Daca nu s-a rezolvat te rog sa-mi dai PM pt nr de telefon . Am vorbit deja si omul a zis ca monitorizeaza situatia , ceea ce demonstreaza ca angajatii GM chiar daca au masini inmatriculate in ungaria ( sac bozgorilor ! ) , vor ca lucrurile sa se desfasoare normal in reteaua lor .
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@bertone, deoarece discutia prezinta interes maxim pentru Sarge (si nu numai), nu vreau sa o inchid, si nici sa propun ban. Asa ca cenzurez.
Te rog sa imi semnalezi pe PM posturile jignitoare, si voi avea grija de ele. In principiu urmaresc discutia,d ar poate imi mai scapa unaalta.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@je - ala ma face papagal , demagog , sarman angajat opel sau vw si tu ma intrebi cu ce m-a jignit ?

de ce sunt demagog pt ca am fost singurul care a dat cat a putut in ei ca i-au luat omului 187 de milioane si apoi l-au luat la misto ?
si apoi tu pe mine ma cenzurezi , cand am zis ca nu pot purta o discutie la nivel de retarzi . am avut pretentia ca discutam pe argumente si cenzurat de jE ma face papagal .
dar nu-i problema . am fost la ei in showroom acu' 2 saptamani , voi ajunge si saptamana asta sa-l pun pe cetatean sa dezvolte subiectul cu papagalii Smile
Skip ads

  • geeny_81

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Revin cu o ultima interventie pe aceasta disutie.

Accept cele spuse de moderator si nu voi mai recurge la atacuri la persoana.

Totusi pot spune ca ceva bun s-a nascut din toata patania aceasta si anume am deschis o discutie noua legata de reprezentata noastra unde cei interesati pot sa ne adreseze intrebari. Va avertizez ca nu mai rapsundem la atacuri inutile, deci va rog sa va abtineti.

OffTopic
PS: In APIA sunt reprezentate toate judetele in care noi suntem prezenti: in judetul Mures Victoria Total, in judetul Brasov Victoria Global si in judetul Harghita Victoria Royal. Iata si vanzarile grupului pe judete: BV - 1.624 unitati, MS - 838 unitati, HR - 331 unitati. Total 2.793 unitati vandute de grupul Victoria.
  • Sarge

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@Bertone: sigur ca te voi tine la curent cu ceea ce am rezolvat la mures, luni seara adica pe 18 .02. '08 o sa postez aici ce am rezolvat cu ei .

Nu comentez celelalte off topicuri pentru ca pot fi acuzat de impartialitate , cum am mai spus, fiind direct implicat in situatie. Atat pot spune insa: Noua, ca si consumatori de bunuri si servicii Opel, ar trebuii sa ni se acorde respectul cuvenit. De pe urma noastra isi castiga salariile reprezentantii GM din Romania. Situatia actuala este cu mult sub asteptarile noastre. Ar trebuii, domnilor provideri, sa va ganditi ca datorita noua , ati ajuns si in statisticile APIA, datorita noua va castigati salariile si primele , datorita noua existati. Este prea mult sa va cerem sa ne respectati si dumneavoastra , va cerem prea mult sa va ganditi mai intai la calitate ca abia apoi sa va ganditi la profit? Daca noi, clientii , facem efortul de a achita neconditionat facturile destul de mari, dumnavoastra de ce nu puteti sa va achitati de obligatiile ce vi le-ati asumat semnand un contract de colaborare cu GM? Acesta este golul care ne desparte pe noi , romanii, de restul tarilor civilizate.
  • Sarge

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cum am promis , revin cu informatiile de ultima ora. Azi dimineata la 11 , m-am prezentat la Victoria Total, unde sincer, ma asteptam sa fiu primit cu ostilitate. Insa, minune, spre surprinderea mea, a fost chiar invers. Am luat legatura cu seful de service (aka Master Opel aici pe forum) care m-a primit foarte deschis. Am trecut direct la subiect, i-am dat lista de constatari (vi le-am enumearat mai sus). Am remediat in cea mai mare masura toate micile avarii (suport trusa medicala - topit, husa schimbator de viteze- arsa, portbagajul - se inchide asa cum era si normal, si toate celelalte) Mi-au facut toate testele posibile ,CU MINE DE FATA . Ce nu a avut pe stoc, a facut comanda , pe cheltuiala firmei, si in 7 -8 zile ma duc sa mi le monteze. La inspectia totala care mi s-a efecutuat la masina , s-a constatat ca fata de usa dreapta - fata este slabita din cauza unor parti de fixare rupte (SOLUTIE: se schimba pe cheltuiala firmei) ; la testul amortizoarelor , cele de pe spate au iesit negativ (SOLUTIE:se schimba pe cheltuiala firmei ) Aceste ultime 2 avarii nu le observasem, mi-aufost semnalate acum. Sincer, cand am iesit afara din reprezentanta, m-am uitat sa vad daca nu cumva am gresit firma. Am descoperit un Vivtoria Total opus celui pe care il cunosteam eu. Am fost tratat cu respect, oamenii deschisi , sinceri. Au primit toate cererile mele politicos, si mi le-au remediat pe rand , una cate una. La "tinichigeria" Rainbow s-a schimbat in urma reclamatiei mele seful de service Sad ( nu este vine mea, daca isi facea treaba cum trebuia , sunt convins ca era si acum pe aceiasi functie). Acum este un inginer tanar ( de-al nostru ) foarte cooperant, o placere sa stau de vorba cu el. S-a simtit interventia conducerii peste tot. In aceste conditii , sincer va spun, este o placere sa te duci la ei. Este cu totul altceva la ce ma asteptam. Sper sa o tina asa si de acum inainte. Multumesc lui Bertone , in primul rand , pentru sprijinul si sfaturile date, si tuturor celorlalti care si-au spus punctul de vedere. Conteaza enorm sa fim uniti. Numai asa ne putem face auziti.
Un sfat pe care il dau tuturor celor care intra in contact cu Victoria Total - Tg Mures: daca vi se intampla ceva asemanator cu ceea ce mi s-a intamplat mie , luati legatura cu seful de service de la reprezentanta d-l Szigeti Levente. Cred ca este omul care va poate ajuta. Daca nu o face , atunci luati legatura cu noi , pe acest forum si sigur se va rezolva totul. Multumesc.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sarge, ma bucur sa aflu ca pana la urma problema ta s-a rezolvat corespunzator, si ma bucur sa aflu ca cei de la Victoria Total au procedat asa cum era normal sa procedeze, corectand problemele interne.
One happy ending story Smile
  • sad_edd

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Mures
  • Masina: Tigra 1995 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
va salut opelisti. sunt si eu opelist si sunt nou pe forum. am urmarit aceasta discutie si ma simt putin mai bine (din mures fiind) sa aflu ca atitudinea celor de la victoria se schimba. si muresenii au nevoie de service-uri specializate pe care se pot baza. si eu voi merge mai repede la reprezentanta decat in alt service. sper sa se fie toate astea spre bine...
numai bine opelistilor
  • paultudor10

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Mures
  • Masina: Zafira 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
si eu am fost de cateva ori la opel victoria pentru service si am fost multumit de reparatii si chiar si de pret,pana cand....un destept mi-a lovit masina.de buna credinta m-am dus tot la reprezentanta si am fost anuntat ca pentru tinichigerie si vopsitorie trebuie sa merg in spate(trebuie sa stii unde este) sa ma programez.
pe cat sunt de amabili si buni meseriasi mecanicii din fata pe atat de indolenti sunt cei de la tinichigerie.
nici ni se uitau la masina ,parca se uitau in portmoneul meu. s-au adunat vreo doi sa ,,vada" masina si sa-mi spuna un pret foarte estimativ.dupa ce mi=au comunicat pretul si au vazut ca nu m-i sa facut rau ,au inceput sa ma programeze cat mai repede,ba in 4 zile,ba in 2 zile,pana cand le-am comunicat ca fac reparatiile pe asigurare(a celui care m-a lovit). brusc si-au pierdut interesul,pentru ca ,cu cei de la asigurare nu le prea merge ,sa puna ce pret vor.
sunt de acord cei de la tinichigerie sunt ticalosi dar toate stima pentru mecanici,mai ales pentru maistru,nu stiu cum il cheama.
si eu sunt din sighisoara si daca vrei ne putem intalni sa discutam pe tema asta.
toata stima
  • Sarge

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Sigur ca da, Paul. Eu stau pe Mihai Viteazu. Numarul meu de telefon este 0745 988 850 , si adresa de YM este cojanu_bogdan. Dami un semn de viata si iesim la o bere Smile.
  • paultudor10

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Mures
  • Masina: Zafira 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
sigur ca da,dar momentan sunt la dieta inca vreo 2 saptamani.numarul meu de telefon este 0740023556.
tinem legatura.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR