Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salut @clasic vad ca te chinui cu modificatul pe aici!inca nu ai rezolvat?
Daca doresti te ajut sati construesti unul, eu sunt in curs de cautare scheme pt aprinderi electronice(pt un motor in 2 timpi doresc sal folosesc).
Pt inceput vreau sa fac unul pe baza de senzori optici, daca esti interesat fa poze cu delcoul tau cat mai detaliat.

ps. sa nu te astepti sa fie usor pana prinzi 'firul' sil reglezi bine.acuma sunt in cautare de piese...
Skip ads

  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
nu te bloca doar la kadett-uri vezi pe corsa 86,ascona 82 ,care au motoare ohc 1.2.Delcoul ta ue Ac delco iar ECM are codul1111398.Aceasi aprindere e si pe kadett 1.2 an 86 , corsa 1.2 an 86 mai vezi pe la sch ca sa modifici pe platina nu-i o solutie
  • clasic

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Galati
  • Masina: Kadett 1983
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2008

  • Mesaj Privat
am gasit in galati prin intermediul unui amic un kadett D din82.din cate am inteles masina are probleme la lonjeroane + ca omul cica si-a luat alta si kadett-ul vrea sa il dea cu 10mil.pe mine ma int doar delcoul dar problema este ca omul nu da masina decat complet .....motorul cica este functionabil.....daca mai intereseaza pe cineva ceva.....poate punem mana de la mana si o luam ....oricum,dau o fuga mai tarziu sa vad la fata locului ce si cum...va tin la curent.
  • mind_hunter

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1982 13s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
he he eu am dat 15 mil pe masina functionala ....si inmatriculata...parerea mea e ca vrea cam mult..10 mil si a avut si accident...
Skip ads

  • clasic

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Galati
  • Masina: Kadett 1983
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2008

  • Mesaj Privat
accident nu a avut,masina aratand chiar bine si exterior si inauntru dar delcoul e de-ala ca la dacie cu gat lung deci nu ma mai intereseaza...motorul e chiar bunicel si actele sunt ok.daca intereseaza pe cineva pot da nr omului.
  • mind_hunter

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1982 13s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
in mod normal daca ai avut accident iti sunt afectate lonjeroanele....de asta am zis
  • clasic

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Galati
  • Masina: Kadett 1983
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2008

  • Mesaj Privat
nu,nu avea urme de lovituri sau alte minuni...o sa fac foto cu delcoul meu poate poate ii dam de capat.stau de 2 luni cu masina trasa pe dreapta:(
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR