Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Dupa ce franez la semafor de exemplu motorul ramane turat. Pana astazi se intampla numai cand motorul era rece, si statea turat in 1300-1500ture. Astazi am ovservat ca mai ramane turat si la 3000ture. Ca sa il readuc la normal accelerez putin cu masina scoasa din viteza ...

Poate sa ma ajute cineva cu informatii?

Si parca am simntit si un miros de benzina, dar aia s-ar putea sa fie si din cauza ca am bagat prea mult si ... s-ar putea sa fi dat pe langa buson. Nu am verificat ... intuneric bezna, iar cu bricheta nu ma risc.

Multumesc.
Cristi
Skip ads

  • biker

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
si la mine e cam la fel ! ce motor ai pe vectra ta ? iti recomand sa verifici clapeta de admisie si motorasul de la relanti
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Ceva asemanator am patit si eu la un Mercedes pe benzina si era de la debitmetrul de aer. L-am schimbat si a fost ok dar a crescut consumul mult. Am schibat si sonda landa. Pana la urma am vandut-o.
  • szilid

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ai pm ...
Skip ads

  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,288
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@szilid, ar fi frumos din partea ta sa ne impartasesti si noua solutia pe forum, nu prin mesaje private.
  • szilid

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Vedem parametrii si dupa discutam de problema Smile asa am vorbi un pic in ceata si presupuneri.

later edit:
Scuze ca nu am fost politicos cu "ai pm ..." dar eu nu ma pronunt pana cand nu sunt sigur ce are!
  • costi petrescu

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
poti incerca cu WD40 pe axul care culiseaza la acceleratie(clapeta de acceleratie). Apoi mergi sau apesi acceleratia ritmic aprox. 1 minut
Urmeaza calea cea mai simpla, abia dupa accea verifica si in alta parte
Succes
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc de sugestii ...

Maine am intalnire cu szilid si vedem ce spune. O sa va impartasesc si voua solutia, in speranta ca o voi afla si eu.
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ei bine, se pare ca szilid a terminat cu mine, si asta nu poate numai sa ma bucure. Am scapat deocamdata de toate belelele.

Daca sunteti din Timisoara ... puteti apela cu incredere, si primiti si multe bonusuri de la el Smile cica in curand bere fara alcool Smile

Gata, acuma lasand caterinca, este foarte ok, ca si pret si munca depusa nu se poate comenta. Face mult mai mult decat vorbesti initial cu el, adica mi-a dat rotile jos sa imi verifice senzorii de la placutele de frana. A mai curatat pe la motor. Si culmea, dupa ce i-am dat banii si am ajuns acasa, m-a sunat sa imi mai explice inca ceva Very Happy

Asta este diferenta intre el si un service, el o face din pasiune, deci rezulta o munca mult mai calitativa si un pret scazut.
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ne bucuram ca ai rezolvat problema si esti multumit dar din cate stiu eu cred ca astfel de problema s-a mai discutat pe foruim si ar fi fost bine daca ai fi cautat. Nu cred ca e mare secret sa ne spui si noua care a fost problema , desi banui ca era vorba de trottle body care trebuia curatat. Daca tot ai intrat pe acest forum e bine sa dai informatii nu numai sa iei de pe el. Am dreptate?
Te rog da dai o cautare si sa ne spui daca nu ai gasit exact problema ta discutata la "Probleme tehnice" .
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
popescu iulian a scris:Ne bucuram ca ai rezolvat problema si esti multumit dar din cate stiu eu cred ca astfel de problema s-a mai discutat pe foruim si ar fi fost bine daca ai fi cautat. Nu cred ca e mare secret sa ne spui si noua care a fost problema , desi banui ca era vorba de trottle body care trebuia curatat. Daca tot ai intrat pe acest forum e bine sa dai informatii nu numai sa iei de pe el. Am dreptate?
Te rog da dai o cautare si sa ne spui daca nu ai gasit exact problema ta discutata la "Probleme tehnice" .


Da, se pare ca ai dreptate. Problema era de le trottle body. A fost curatat si functioneaza bine acuma.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR