Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • curca daniel

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare! Azi dupa pranz, opresc la semafor si dupa 10 secunde pooooooooccccccccccccccccccc!,vad doar cerul si ma dau cu capul de tetiera foarte tare,imi trebuiesc cam 20 de secunde sa-mi revin(si acum ma doare teasta ). Eu opel astra h 2005, colegul de trafic opel vectra 2007,nu a fost atent,se mai intampla. Eu bara spate crapata exact unde este locul pt carligul de remorcare iar el farul dreapta si radiatorul ca i-a curs tot lichidul din radiator. Este bine ca a fost doara atat. Ce m-a frapat!? Trecatorii au vazut totul,ca doar era verde pt pietoni,eu am stat acele secunde tinandu-ma de cap si masandu-ma sa-mi revin din ameteala si nu pot uita ranjetul unuia dintre pietoni(am uita sa spun, eram primul la semafor). Nimeni ,absolut nimeni nu a venit sa intrebe daca suntem ok,dupa ce m-am dat jos din masina am remarcat ca si colegul din vectra era in masina socat. I-am spus sa opreasca motorul ca ii curge antigelul. In rest procedura standard, se repara. Dar m-a UIMIT PASIVITATEA!Circul mult cu masina si am oprit de cateva ori la accidente ,nu sa ma amuz sau sa dau sfaturi,am oprit sa-mi ofer ajutorul. DAr azi am fost frapat,uimit,cum doriti sa-i spuneti de bucuria si veselai semenilor, cand aud un plosc trosc si se aduna ca la circ fara sa intrebe nimic,doar eu si cu celalalt sofer am impins vectra la marginea soselei,nu s-a oferit nimeni. De-asta sunt dezamagit,masinile se repara, ATITUDINEA OAMENILOR M-A ULUIT! TOATE CELE BUNE SI FARA EVENIMENTE!
Skip ads

  • cornel.m

  • Mesaje scrise: 348
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2010

  • Mesaj Privat
din pacate, eu m-am obisnuit cu astfel de atitudini:
- daca le faci semn ca nu au farurile aprinse si e bezna afara, ... te saluta ...
- daca atentionezi discret pe unul care iti iese in fata neacordandu-ti prioritate, tot el sare cu gura ...
- daca depasesti pe altul care pana in acel moment mergea enervant de incet, atunci isi aminteste ca are Veyron ...
si exemplele de prost gust pot continua.
am impresia ca mergem pe principiul: "de ce sa faci bine cand poti sa faci rau".
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
In momentul in care am "inceput" sa trecem in viata pe langa semenii nostri fara sa ajutam cand este nevoie sau macar sa aruncam o privire am renuntat sa fim oameni . Eu opresc masina pentru un animal ranit ce sa mai zic pentru un om ?
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am vazut caz de accident la care cei din spate claxonau ca cei busiti sa se dea din drum.
Sau claxonau cand vedeau pe cineva ca se chinuie sa impinga masina prin intersectie,in loc sa se dea jos sa ajute.
Skip ads

  • B.O.R

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1997 x20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Apropo de cei care merg incet si cand tu vrei sa ii depasesti baga talpa ca taranul in acceleratie ,din pacate pt el eu reusesc si il depasesc poate sunt rau dar ma bag in fata lui si il opresc pana la 50 km/ora,pt ca nu suport aceasta tehnica de a apasa acceleratia cand vezi ca cineva te depaseste.....
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu am avut un accident mai urat, au venit 2 ambulante la fata locului. dar am fost ajutat foarte mult de oamenii opriti acolo, o parte din ei au ramas 2 ore la fata locului. cineva mi-a facut poze cu dslr-ul meu, poze ca m-au ajutat enorm in procesul pe care l-am avut ulterior cu asiguratorul. apoi cei care au plecat mi-au lasat cartile de vizita in caz de nevoie de martori. e adevarat ca aveam copiii de 0,5 si 3,5 ani, probabil prezenta lor a impresionat un pic. singura accidentata a fost doar sotia.
apoi la spital la harsova/CT, toate asistentele si medicii au refuzat sa primeasca vreun ban. am vrut sa dau la asistentele care au avut grija de copii pana am venit eu acolo, daca eram la mine la bacau imi luau portofelul cu totul Smile.

LE: pozele facute cu aparatul meu au surprins urmele cauciucurilor de pe asfalt. pana a venit procuratura de la constanta, a venit o ploaie torentiala care a sters aceste urme.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Va atrag atentia ca topicul tinde sa se transforme in "cine merita spanzurat"....
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Daniel, am trecut si eu prin asa ceva si la acel moment am ramas cu un gust amar din cauza reactiei celor din jur.
Acum 2 ani am derapat la timisul de sus pe criblura si am lovit un parapet cu roata dreapta-fata, care s-a rupt. Masina a ricosat pe sensul opus de mers si s-a oprit de-a curmezisul. Nu s-a oprit nici dracu sa vada ce si cum, traim, nu traim, etc. Cei carora le-am blocat sensul de mers au inceput sa claxoneze si sa ma ocoleasca pe unde puteau.
Fierul s-a reparat, insa gustul amar mi-a ramas.
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
http://stirileprotv.ro/stir...ata-sa-moara.html
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
CUTREMURATOR, nu am cuvinte!

Dar hai sa tinem cont si de ce spune JE. De la o lovire in spate s-a ajuns...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR