Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • RenzoR

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 1.9 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2008

  • Mesaj Privat
O sa o schimb,mai ales ca la iarna imi iau carnetul Twisted Evil
Uitati si o poza cu ea



  • RenzoR

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 1.9 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2008

  • Mesaj Privat
octav13 a scris:poi in cazul tau biela, as merge cu toate dimensiunile pe masina...cate una pt fiecare.... Razz
serios acum...asta este un avantaj...

@RenzoR -tester...baterie noua.....curatare senzori.....

Nasol cu timpul,eu fara carnet,tata mereu ocupat...Oricum trebuie sa o duc sa-i schimbe filtrul acela de particule ca am auzit ca e nasol daca nu il schimb mai des.
Din martie de cand am luat masina a mai facut 50000 km Smile
  • RenzoR

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 1.9 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nu am mai scris demult pe aici.
Masina are acum 200 000 km.Probleme mari cu filtrul de particule si valva EGR.M-a lasat de doua ori in drum.
Am facut cam tot cu ea,inca se tine bine,frana de mana prin parcare pe la bricostore,liniute.
Acum cica i s-a stricat senzorul de la catalizator si e aprins tot timpul becul enervant cu masina cu cheie.Am incercat testul pseudo-agrafa si nu merge.
De revelion am varsat sampanie din aceea de copii Robby Bubble pe scaunul de la sofer si daca dau drumul la incalzirea in scaune e groaza!Miroase ingrozitor.
Am inteles ca nu are ESP ci doar Traction Control.Care e siguranta sa opresc TC?Sau are ceva daca ma dau cu ea asa pe zapada?Ma cam zguduie.
Trage dreapta si cu rotile de iarna si cu cele de vara.
  • RenzoR

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 1.9 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Revin din nou cu probleme.
Vectra C Caravan 2006 200000 + km,cutie manuala 1.9 cdti 120 cp.

Am observat azi ca turatia oscileaza cam 700-1000.Am vazut chestia asta la limitatoarele de viteza,ii dadeam a doua si o lasam la relanti cand pac se tura singura si dadeam in alea.Am mers o strada intreaga cu ea in a doua la relanti si numai asa face 700-1000.Care ar fi problema?

Ambreiajul vibreaza cand il calc.Acum nu-mi dau seama cand a observat asta,parca dupa ce i-am pus rotile cu cauciucurile de iarna.Asta sa fie cauza sau e pe duca?Si il apas pana la capat!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR