Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • vectraph

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2006

  • Mesaj Privat
presupun ca se va gasi cineva sa ma injure nitel pt urmatoarele...
imi pasa mie de becali ca merge cu maybachu? din partea mea poate sa se spele cu el pe cap... imi pasa totusi ca banii pe acel maybach probabil ii are din afaceri necurate in timp ce majoritatea oamenilor din tara asta muncesc de le sar capacele pentru a-si asigura existenta...
incet incet masina va deveni un lux in romania si spun asta din cauza preturilor din ce in ce mai mari la benzina, japcarii de la reprezentante cu piesele umflate cu 300% si alte belele de genul asta!
faptul ca un vecin de`al meu are aproape 2000 de euro venit lunar pe familie si are logan nu inseamna ca a facut o alegere buna sau proasta... logan a vrut el si aia a luat! toti ne facem viata dupa cum vrem si cum ne taie capul! grav e ca toti astia cu x5 m3 q7 si alte alea sunt atat de convinsi ca sunt intangibili incat parerea lor e ca toata lumea ar trebui sa stea la picioarele lor! nu ar fi mai bine daca toata lumea si-ar vedea de treburile lor si nu am mai face atata caz cu privire la lucruri care nu au o asa mare importanta precum altele?
la noi se arunca gunoiul pe geam, se scuipa pe jos, se fura absolut orice si multe alte lucruri care tin de educatie si noi ne gandim de ce isi ia nu stiu cine masina de 45000 de euro? face cineva ceva sa schimbe toate relele astea?
Skip ads

  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Personal nu sunt un tip frustrat , si sunt total indiferent la dispretul pe care probabil cineva il manifesta fata de persoana mea , deoarece eu folosesc un Opel Astra G 1,7 CDTI, iar el ditamai SUV sau alta marca premium.Sa fie sanatos.La fel de adevarat este ca ma lasa total indiferent masina acelei persoane , inclusiv acea persoana.Nu ma impresioneaza absolut cu nimic.Nu cred ca unii dintre noi avem sechele lasate de totalitarism, dorind ,,uniformizare'', probabil unii simt nevoia sa iasa in ,,fata'' , si atunci printre altele, probabil gandesc ca o marca premium sau SUV, ii ,,inobileaza'', devin mai deosebiti.Ca acesti oameni se autoiluzioneaza este problema lor.Acest fenomen de-a ,,te sparge in figuri''este specific tarilor iesite din totalitarism, rusii pot fi dati si ei ca exemplu in acest sens.Dar acestia macar au o tara vasta, cu o infrastructura mult mai buna ca si noi, sosele late, si pe deasupra, tipii cu masini tari, sunt ,,baietii isteti'', care nu apeleaza la credite bancare si stau te miri pe unde , in chirii ...., cum sunt tipii care constituie subiectul discutiei in acest topic.
Desi am un banal Opel, cand alimentez , de fiecare data fac plinul cu motorina Euro 5 de la OMV.
Sigur, daca as locui in Germania, tara care este nr 1 in lume la calitatea autostrazilor, sa stau foarte bine cu banii, mi-as lua si eu un autoturism cu mai multi,, calutii'', Very Happy , sa ma desfat pe portiunile de autostrada unde nu este limitare de viteza, dar aici la noi. ... cu mici exceptii, este jale cu drumurile Sad ......
Dar ma rog, fiecare cum gandeste, cu figurile si fitele sale.In fond fiecare face ce vrea cu banii lui. Smile Si o afirm asta fara niciun fel de frustrare.
Din fericire nu locuiesc in Bucuresti, dar cred ca acolo, pentru a decongestiona traficul , ar trebui dezvoltata reteaua de transport in comun, mai ales metroul, pentru ca lumea sa foloseasca in principal transportul in comun, iar strazile sa nu mai fie aglomerate cum sunt acum.Asa probabil ar fi mai multa curatenie.
  • tonin

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Am urmarit si eu discutia asta si ma amuza faptul ca ca s-a ajuns la cei place romanului cel mai mult, sa se uite in curtea vecinului. Mie sincer nu-mi pasa daca ala are logan sau X5. Fiecare face ce vrea cu banii lui. Am vazut ca se spunea ca in tari dezvoltate sunt numai masini mici si ieftine. Nu stiu ce tari or fi alea dar in Munchen, unde calatoresc destul de mult, e full de A6, Seria 5 si SUV-uri. Intardevar acolo, vara, lumea merge foarte mult cu bicicleta. Ati incercat vreodata sa mergeti cu bicicleta prin Bucuresti? Eu am incercat. Te ajuta sa slabesti daca ai nevoie Laughing Se vorbea de mijloace de transport. Ia sa incercati voi sa va suiti la 6 in metrou sau tramvai in Pipera, unde lucrez. Va spun eu ca 20 min cat faci in plus cu masina ti se vor parea parfum. Daca e sa o luam cu drumurile pai toti ar trebui sa ramanem la stadiu de dacia 1310 la ce sosele avem. Acum sa fiu on topic am si eu un prieten care si-a luat un seria 3 de 30000. Toti am zis ca e nebun dar acum sincer il inteleg. Masina aia e tot pt el. E singur, nu are familie asa ca face ce vrea cu banii munciti din greu. Daca asta e placerea lui ce sa faca, sa nu-si mai ia masina scumpa ca se uita lumea ciudat la el?
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
In Londra sau Berlin , conditiile de transport in comun, ca si infrastructura , in general, sunt la ani buni de distanta fata de ce conditiile jalnice oferite de transportul in comun din Romania .Daca acest transport in comun romanesc, ar oferi conditiile din cele doua metropole , ar fi excelent. Atunci s-ar fluidiza foarte mult traficul in marile aglomeratii urbane.
Vor mai trece probabil foarte multi ani pana Romania va avea infrastructura Bavariei.In urma cu 3-4 ani am vazut un reportaj pe DW, postul national german, in care erau prezentati persoane din diverse tari, inclusiv U.S.A.care vin aici pentru a ,,se da'' cu masinile asa cum nu o pot face la ei acasa.Bavaria are cele mai ,,tari''autostrazi din Germania.Asa ca in situatia asta, ar fi aberant sa nu mai fie si autovehicule cu motoare puternice pe acolo. Smile De altfel, nimeni pe acest forum nu a afirmat ca in tarile dezvoltate din vestul Europei sunt doar masini mici si ieftine , ci doar ca, in functie de infrastructura si nevoile curente, se achizitioneaza un anumite model de masina.
Pe mine ma ,,doare sufletul''cand prind o groapa cu masinuta mea de 9600 Euro, si as fi lipsit de minte sa imi cumpar o masina mai tare, imprumutandu-ma de la banca, doar sa demonstrez ca sunt grozav, facand eforturi financiare pentru asta.Fiindca nu merita.
Sigur, fiecare intelege si face ce vrea.Acest topic are ca obiect de studiu pe cei cu venituri reduse care isi achizitioneaza masini peste posibilitatile lor financiare, respectiv motivul care ii determina sa faca acest lucru.Si cam atat. Very Happy
Acuma , fiecare de pe acest forum, intelege ce poate ...si vrea...
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
bertone a scris:
@iso - Ce legatura are citatul tau cu discutia de fata ? Din punctul meu de vedere , la Astra H fata de Astra G s-a facut o trecere remarcabila din punct de vedere al calitatii . Sincer nu ma asteptam sa vad o asemenea evolutie la Opel . Mai mult am ramas masca cand tot din punctul meu de vedere , Astra H a cam depasit Golful la calitatea materialelor si la tinuta de drum . Dupa ce am vazut Astra H sa fie clar , mie personal mi s-a parut Astra G o masina putin depasita . In acest context a fost intrebarea , mai ales ca diferenta de pret intre cele doua modele detinute de tine , din ce imi amin tesc nu depasea 4000 de euro .
Gat cu off topicul .


Numai tu ai sa sti ce'ai vrut sa zici cu adevarat despre "involutia" de 4000euro , real au fost 6000euro ... cit despre "remarcabilul salt calitativ" nu vrei sa povestesc punctual despre problemele de care "beneficiaza" Astra H in "defavoarea" G-ului ...


Ultima modificare facuta de iso la Mie 12 Mar, 2008 9:18 am
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Parerea mea este ca va hazardati dar si agitati destul de tare pentru un fapt foarte simplu - Fiecare face ce vrea cu banii!
Prioritatea romanului este ce face vecinul si dupa aia urmeaza grija masinii... asa ca nu mai faceti pe moralistii, si abordati mai deschis acest subiect.
In rate sau nu, romanul isi cumapara si masini si case, spre deosebire de vest sau america unde foarte multi stau cu chirie(ca asa vor) si dau banii pe droguri, cazinouri, femei si galeti de aripioare picante... lucruri care in romania nu sunt atat de uzitate.
Nu toti de pe acest forum isi doresc sa toarne copii si sa aiba casa proprietate personala, asa ca incercati sa fiti obiectivi.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Intamplare din Romania:
O familie formata din tata, mama, fiu, fiica - toti cu permis - plecau de acasa la aceeasi ora dimineata fiecare la lucru/facultate care erau relativ aproape una de alta. Plecau fiecare cu masina lui si culmea, in fiecare zii a saptamanii sa intorceau tot pe la aceeasi ora! Intr-o zi, un vecin (pe care-l manca limba Very Happy) i-a intrebat pe copii de ce nu merg toti cu o singura masina daca tot pleaca si vin la aceeasi ora. Raspunsul lor: De ce, sa ne creada lumea saraci?

Si acum intrebarea: Care e de condamnat, vecinul pe care-l doare de ce fac altii cu masiniile lor sau, familia respectiva, caruia ii este frica sa nu creada lumea despre ei ca sunt saraci/zgarciti ?
  • Cris.M.

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Eu cred ca se exagereaza mult cu tendinta asta critica a romanului care isi cumpara lucruri scumpe doar pentru a se lauda cu ele.Sunt exceptii,desigur,dar care nu fac in mod deosebit o regula.Sa fim seriosi!

Nu trebuie datorita catorva sau datorita unor exemple extrase din anume contexte sau pur si simplu unor intamplari destul de izolate sa generalizam si sa iasa ditamai topicul plin de critici.

Fiecare isi cumpara masina pe care si-o permite si pe care si-o doreste,iar cand iti doresti ceva cu adevarat,poti face si sacrificii.Asta e."Strainezii" n-au trecut prin ce am trecut noi,au evoluat in sute de ani,noi facem salturi considerabile in timp relativ scurt.Unii au masini mici,altii puternice..Unii au neveste frumoase,altii mai putin frumoase..Unii prefera fotbalul altii pescuitul.Nu suntem la fel si nici egali,din nici un punct de vedere...Asta e viata! Smile
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Atit parerile contra cit si cele pro exprima un singur lucru : Romanul a devenit si va ramine multa vreme de aici incolo un tigan ingimfat si prost !
Cit timp Romanul isi va cumpara ceea ce crede el ca reprezinta onorabilitatea cu bani atunci sa nu se mire faptul ca celelate popoare europene ne considera niste gunoaie cu fata umana ! Cinstea si respectul nu se cumpara cu bani decit la tigani ... si romani !

Un occidental ar ride si cu c**u de romanul care detine o masina la care intretinerea si carburantul il costa mai mult decit jumatate din salarul lunar . Laughing

Pina la urma avem ceea ce ne'am "dorit" , cei din generatia ceausheilor "67 - "73 , adica o societate pestrita fara cap si fara coada , chicioasa pina in maduva oaselor , ... pacat de "fraierii" care au murit pentru asta ... Sad

L.E. ... ati observat ca "piticii" - cei sub 1,70m si uscatii , in general juniori , prefera "vapoarele" adica masinile mari si foarte mari din care li se vad doar nasul si mustatile . Laughing
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Bai @iso ne cunoastem de cand aveam acceasi marca de masina si stateam pe alt forum , am comunicat ori de cate ori s-a ivit ocazia , dar da-mi voie sa-ti spun ca ai dat-o in patetism cu ceausei , cu aia care au murit la revolutie , etc.
Cat despre gunoaie si de ce suntem considerati asa , am vazut un caz in Atena un de pe prima banda era ambuteiaj . Stii de ce ? Mergea un Mercedes de CT cu 10 la ora , geamuri deschise si Guta la maxim !
Pe de alta parte la masa , la bufetul suedez scria in romaneste : " Mancarea nu este pt facut sandvis-uri . Se consuma la restaurant ! "
Astea sunt lucrurile care ma fac sa ma simt prost ca-s roman si locuitor al acestei tari !
Inchei spunand ca in Salonic , vara , 70% din masinile care sunt pe strada sunt cabrio si motociclete . Asa se poarta . E un trend . Sa inteleg ca si astia-s chiciosi ? Deasemenea am auzit aseara una si mai tare : in Atena , daca ai masina pe motorina nu ai voie sa intri . Fitze sau gunoaie ?

P.S. : Propun un topic , app de faptul ca nenumarati colegi vorbesc de transportul in comun mai sus , un topic despre faptul ca romanul nu se mai spala si miroase urat ! Asta este o problema ingrijoratoare din punctul meu de vedere nu cati copii torni si ce le oferi . Am observat ca daca te duci sa platesti o taxa-impozit undeva intr-o institutie , daca te duci sa faci o plata la banca , daca te duci la doctor , daca te sui in autobuz .... peste tot pute ingrozitor . Pt ca roamanul nu se mai spala ! Asta este o problema mai ingrijoratoare decat ca-si da nu stiu care toti banii pe carburant .
@love4cars - Cred ca este una din putinele dati cand sunt de acord cu tine in totalitate Laughing si chiar ai punctat bine esenta !
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
@iso Cred ca te referi la o mica parte din populatie. Scuza-ma ca zic insa prietenii mei nu stiu cum sa termine o scoala ca sa inceapa alta, fac gesturi ce tin de reducerea poluarii, nu miros a transpiratie si nu fluiera fete pe strada. Poate cunosti genul de oameni descrisi de tine, eu m-am inchis intr-un cerc de oameni cu un anumit sistem de valori si imi este greu sa afirm ceea ce ai afirmat tu. Se pune problema daca imi pasa de cei cu caracter de tigan... nu imi pasa, atat timp cat lor nu le pasa. Lumea este impartita in multe parti.
Vrei sa-ti spun si reversul acestor critici ale voastre? Este acela ca alti oameni se uita la noi si isi zic cat de ratati suntem pentru faptul ca la varsta asta avem un salariu de cateva sute de euro si nu ne permitem mai mult de un opel astra sau o casa cu doua camere. Deci pe undeva, nici noi nu suntem exceptati.
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
"Amice" Bertone din pacate sau din fericire nu ne cunoastem ... si porbabil pentru ca sintem romani ne adresam cu apelative ireverentioase gen : "bai" , "ma" , ... nu ?
Daca un fraier a ajuns cu creierul lui cit nuca , prin "calcule" savante , pe un alt topic , la concluzia ca generatia ceauseilor "67 - "73 sint patetici cind aduc in discutie perioada "89 ... tocmai tu n'ar fi trebuit s'o preiei ad literam , ce naiba , ai altfel de pretentii de la tine , ... sau nu cumva in "89 te incaltai si tu cu fesu' ca doar aveai vreo' 10 ani ... ? Laughing

... ce ne mai place ... shaorma !
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Nu te supara dar va trebui sa-ti sterg astfel de posturi in care nu esti in stare sa vorbesti civilizat si sa accepti si alte puncte de vedere.
Prin ce ai afirmat, ai tintit direct catre un alt coleg de forum care pot fi chiar si eu si nu e frumos sa ne jignim ca la usa cortului de tigani de care vorbeai mai devreme!
LE Imi permit si un mic citat "The impersonal nature of the online world makes it easy to communicate much more forcefully than you might in person. It is always a good idea to ask yourself if you would make your comments to someone's face -- before you post them. If you would not, it might be worthwhile to reconsider your phrasing."
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
iso a scris:din pacate sau din fericire nu ne cunoastem ... si porbabil pentru ca sintem romani ne adresam cu apelative ireverentioase gen : "bai" , "ma" , ... nu ?

Laughing
Sunt mai multe feluri de a zice bai , insa tu care esti acaparat de imaginea romanului becali o iei la modul tendentios si te simti jignit . In plus pe vremea cand eram eu in scoala si erau la moda tricourile negre cu metallica , ne vorbeam in mod uzual cu bai si nu se oparea nimeni . Insa acum cand traim in lumea expresiilor de genul "pe banii mei" , "prietene" si altele , ti se par ireventioase apelativele mele . Banuiesc ca incepi sa ma confuzi , insa te inteleg avand in vedere faptul ca locuim in aceeasi parte de tara .
Da-mi voie sa-ti dau un sfat : muta-te in Transilavania . Nu se mananca nici shaorma ! Uite doua motive bune .
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Subscriu interventiei lui love4cars. Am mai zis: inainte de a da apasa pe "Trimite", recititi mesajul avand urmatoarea intrebare in minte: "Ar putea cineva sa se simta atacat/jignit/deranjat de raspunsul meu?"
bertone, nici mie nu imi plac apelativele "amice", "prietene", "bai" venite de la oricine. Insa imi place shaorma. Unde sa ma mut?

BTW. Nea Vasile ce parere are despre asta? Esti purtatorul lui de cuvant si nu ne transmiti comunicatele lui oficiale...
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pai ...... in Dubai . Sau in Bucuresti Laughing

Putin offtopic : In lumea araba , shaorma este privita ca mancarea saracilor pt ca este mancare din resturi de carne .
Iar lui Nea Vasile nu-i place shaorma , pt ca sta pe undeva in nordul tarii , conform relatarilor lui @je . A zis ca i se pare degradant shaorma sau vinul la pet Very Happy .


Ultima modificare facuta de bertone la Mie 12 Mar, 2008 10:15 am
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Daca omul si-a luat masina si isi face treaba cu ea, inseamna ca si-o permite. In rest, ori nu te intereseaza, ori il admiri, ori esti frustrat/invidios. Daca e sa o dam pe ecologism atunci vorbim de cadrul legal, nu de cazuri izolate.
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Pai la ce caldura este vara in Grecia, o cabrioleta este ceva normal, inclusiv motociclete.Dar SUV-uri sau alte masini de dimensiuni mari in genul limuzinelor ?Se pare ca nu se prea poarta pe acolo.O cabrioleta poata fi fabricata si de marci auto care nu sunt premium iar in Grecia PIB-ul este mai consistent decat in Romania, asa ca sunt foarte sigur ca grecul nu se impovareaza inutil financiar doar sa isi satisfaca figurile si fitele asa cum fac conationalii nostrii, care lunar cheltuie jumate din salar, pentru achitarea ratei la banca.Acestia sunt oamenii pe seama carora, noi facem acum,,teroria chibritului'', nu persoanele care au venituri decente pentru care achizitionarea unei marci auto, nu neaparat premium , sa aiba ca efect o diminuare semnificativa a venitului lor lunar(fiindca nu suntem in U.S.A.nu fac referire la venitul anual Very Happy )).
Ca grecii nu permit accesul motorizarilor diesel ,in Atena vara, pe caldurile alea de la ei, o fac din motive ecologice.Vor si locuitorii de acolo sa aiba aer curat.
Eu anterior cand pomeneam transportul in comun , ideea mea era ca doar o dezvoltare a acestuia, inclusiv asigurarea unor conditii decente de transport, ar determina marea masa a locuitorilor unor mari aglomeratii urbane sa apeleze la ele, circulatia pe strazi fiind astfel mult mai fluida.Ca acesti oameni nu ar mai trebui sa fie nespalati si unii nesimtiti, asta tine iarasi de societatea in care traim.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Hai sa nu vorbim de greci. Sunt printre popoarele cele mai increzute si mai fitoase din Europa, iar SUV-uri au mai multe decat au romanii.

Si de ce ne raportam la PIB? Sa vorbim de balanta de cont curent si de inflatie. In acest caz, grecii ies tare sifonati, inca mai platesc pentru olimpiada care nu si-au permis-o si depasesc in fiecare an indicele de inflatie maxima admisa de UE.

Asa ne place sa pupam in cur pe altii...


Si ce problema ai tu ca eu cheltuiesc 50% din salar pe masina? Daca tin la confortul si sanatatea mea, imi iau o masina cu 5 stele la euroncap, cu climatronic si cu ABS+EBD+ESP. De ce sa inghit eu praful din oras, sa stau cu grija ca trece vreun ecologist pe rosu si intra in mine sau sa butonez din 3 in 3 minute la aerul conditionat manual, nefiind atent la trafic? Sau ce, confortul si sanatatea mea nu valoreaza 50% din venitul meu lunar? Eu zic ca valoreaza mai mult.


Ultima modificare facuta de dodo_13 la Mie 12 Mar, 2008 10:31 am
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Vad ca tot nu pricepeti ca un om poate da chiar si toti banii pe care ii are pe o masina, atat timp cat sunt munciti de el, castigati de el sau furati pe riscul lui...
Cunosti termenul de sacrificiu? Pentru a avea ceea ce-ti doresti uneori trebuie sa faci sacrificii.
Eu unul sunt ok cu ideea de a nu merge la mall, de anu da 200 euro pe o pereche de pantaloni sau pe mobil si de a plati o masina pe care mi-o doresc, fara sa ma resemnez cu gandul ca "nu se poate mai sus decat sunt".
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR