Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • catzalin13

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
salut!
am si eun opel vectra B 2.0 dti cu serie motor x20dtl din 1997 si de ceva timp mi se intampla ca in peioade scurte sa mi se inoade si mi se aprinde ceck-ul cand o turez iar cand nu o mai turez se stinge!
o alta problema o am atunci cand plec de pe loc mai in forta imi bate ceva ca si cum ar da cineva cu ciocanul iar cand iau piciorul de pe acceleratie bate iar ca si cum si-ar reveni la loc!
multumesc frumos!
  • ciolofan

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2010

  • Mesaj Privat
[quote="catzalin13"]salut!
am si eun opel vectra B 2.0 dti cu serie motor x20dtl din 1997 si de ceva timp mi se intampla ca in peioade scurte sa mi se inoade si mi se aprinde ceck-ul cand o turez iar cand nu o mai turez se stinge!
o alta problema o am atunci cand plec de pe loc mai in forta imi bate ceva ca si cum ar da cineva cu ciocanul iar cand iau piciorul de pe acceleratie bate iar ca si cum si-ar reveni la loc!
multumesc frumos!

Bataia de la motor la plecarea si la oprire brusca am avut-o si eu...... verifica in partea dreapta, fix deasupra in spatele cutiei de la filtrul de aer este un tampon pentru motor. incearca sa ridici putin de el cu un levier ceva sa vezi daca se misca. La mine era smuls din suport si de aia trancanea...
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
catzalin13
De ce nu faci tu o diagnoza ca sa vezi codurile de eroare prezente ?
  • cristixxx

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2009

  • Mesaj Privat
catzalin13 a scris:salut!
am si eun opel vectra B 2.0 dti cu serie motor x20dtl din 1997 si de ceva timp mi se intampla ca in peioade scurte sa mi se inoade si mi se aprinde ceck-ul cand o turez iar cand nu o mai turez se stinge!
o alta problema o am atunci cand plec de pe loc mai in forta imi bate ceva ca si cum ar da cineva cu ciocanul iar cand iau piciorul de pe acceleratie bate iar ca si cum si-ar reveni la loc!
multumesc frumos!
daca ti se aprinde becul la ceck , incearca sa schimbi debitmetru dar cu 180 in coada la serie sa fie mai exact cu un motor ca al tau ,de la o alt amasina care functioneaza ,bafta
  • catzalin13

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
nu imi da nimic pe tester!
o sa ma uit la tamon!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR