Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • ramonabroasca

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2008

  • Mesaj Privat
vreau sa imi cumpar un opel zafira dar problema este ca sunt pescar inrait si merg des pe tot felul de drumuri desfundate, ce ma sfatuiti?
Shocked
Skip ads

  • sili1169

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Mures
  • Masina: Zafira 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut,
Daca te folosesti de masina mai mult pentru pescuit mai bine sa cumperi ceva de teren (4x4). Pentru familie este o masina confortabila, dar pentru drumuri "desfundate" are garda destul de jos si s-ar putea sa ai probleme. In rest daca citesti pe forum'Zafira' vei vedea ca este o masina destul de buna, eu cel putin nu am avut probleme si am peste 150000 km.
  • ramonabroasca

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2008

  • Mesaj Privat
ai dreptate dar imi place foarte mult masina:(
  • ROSCA DANIEL

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2005

  • Mesaj Privat
eu am fost si la peste si cam peste tot unde am avut treba asa ca daca ai grija de ea nu o sa ai probleme am 200000 de km
Skip ads

  • danutz_geo

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
mergi incet si nu ai probleme.eu stiu de la drumu facut la pestera dambovicioara. am urcat si pante la 45cu ea e masina buna trage bine.motorul e cel din semnatura
  • geomutihac

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Eu o folosesc si la stupina cu succes. A avut parte de noroi si s-a descurcat onorabil
  • DMI

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina: Zafira 2004 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2007

  • Mesaj Privat
nu stiu daca sunt norocos .. eu nu m-as numi norocos ... in fine.
pai am zafira postata la vanzari ... cred ca mi-ai oferit un parbriz ...

astea cu iarna si vara le stie cel mai bine Basescu ... eu doar ma gandesc la ale mele ... la ale tarii se gandesc altii ... bine platiti din buzunarele noastre ... si ce pensii vor avea .. si cati ani o sa pape ei pensia ... nu ... ?
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Nu stiu cum se face dar are o atractie deosebita Zafira pentru borduri! Este mai mult ca sigur la o parcare care o faci cu fata si urci o bordura sa ai probleme sau sa fi limitat de spoilerul original al barii.
Totusi e o masina pentru oras si autostrada.

Unde intra Dacia aia veche 1300, Zafira nu prea reuseste. Dar Dacia aia niciodata nu a prins 180 km/h....
Skip ads

  • oana_navi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2002 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ti-o recomand din tot sufletul . Am facut multe trasee pe munte si s-a comportat foarte bine . Probleme cu ea nu am avut si are 240000 km . Cand am luat-o avea 180000 km . Daca ai grija de ea are si ea grija de tine .

  • oana_navi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2002 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am o Zafira de 2 ani si merge perfect . Are 240000 km . Da-mi mai multe informatii despre masina sa te pot ajuta . Mai insista la pret poate reusesti sa mai scoti la pret .
  • oana_navi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2002 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Cere si cartea service . Ai grija se poate modifica si cartea service .
  • DMI

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina: Zafira 2004 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2007

  • Mesaj Privat
am si eu una postata la vanzari ... exact in aceleasi conditii .. poate cea din Belgia are dotari suplimentare, sau nu Twisted Evil ... de ce nu faci o comparatie ? nu te costa nimic ... daca ai drum prin Brasov, Craiova sau Bucuresti poti s-o si vezi ... si te asigur ca nu arata rau deloc, altfel nu te provocam. Cool

orice ai alege Belgia, Olanda sau Germania ... iti doresc noroc ! zafirucele sunt super ... buna alegere !
Skip ads

  • dadosu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Zafira 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Sunt in cautarea unui opel zafira 2003-2005. Pentru cei interesati trimiteti oferta pe office@costidesign.ro
Multumesc Shocked
  • DMI

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina: Zafira 2004 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2007

  • Mesaj Privat
!? !? cu postul de mai'nainte verifici cat de interesat, cu ghilimele, sau disperat sunt s-o vand !? !?

Shocked se pare ca domeniul la care ai mailul apartine unor cunoscatori in ale IT-ului deci nu vad cum n-ai gasi la vanzari postul meu cu zafiruca si evident date de contact ...
Wink eh bine, sa n-o mai lungesc, l-am provocat pe Jonika pentru ca eu nu vad "mierea" de pe masinile aduse de afara ...

disperat nu sunt s-o vand ... deci n-am sa contactez pe nimeni ... am oferta deja pentru masina, si nu de la oricine ! ci de la cineva din cadrul service-ului OPEL ! acolo unde mi-am facut ultima revizie (acum o saptamana) ... ma gandesc ca omul chiar stia sa se uite la masina, nu ? ... si daca o sa mearga catre acel om am sa fiu bucuros ... chiar merge pe maini bune ! ... doar ca n-a sosit momentul.

sper sa nu fi deraiat prea mult de la subiectul discutiei ... inca odata: succes Jonika !
PS. am pe birou oferta Zafira B ... deci foarte posibil sa plece A ... dar vine B Very Happy
  • meri

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
numai sta pe ganduri
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Masina a fost luata de aici? Pt. ca stiu ca aici nu prea au cu pilot automat in dotare. Daca e adusa de afara n-o lua fara sa vezi daca are erori pe tester, eventual chiar acolo unde zice proprietarul ca are garantie. Daca asta a fost primul pret pe care l-a cerut, ar trebui sa mai lase, macar 500 euro.
  • alghe21

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ktapet a scris:Masina a fost luata de aici? Pt. ca stiu ca aici nu prea au cu pilot automat in dotare. Daca e adusa de afara n-o lua fara sa vezi daca are erori pe tester, eventual chiar acolo unde zice proprietarul ca are garantie. Daca asta a fost primul pret pe care l-a cerut, ar trebui sa mai lase, macar 500 euro.



Masina e luata de aici. Are 34.000 km reali verificati de mine pe tester la Opel. Pilotul l-am pus la Opel. Nu a lasat decat 200 e. E o masina excelenta. Sunt f. multumit de ea.
  • handiboa

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2007

  • Mesaj Privat
are dreptate - ady negoita...mie nu mi se pare ca sta chiar asa de prost la finisaje si materialele de interior...
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pai daca te apuci sa bagi de vina ,dami voie sati spun ceva ,asa ca de la om la om ,sfatul meu pt tine nuti lua zafira ci iati logan si vezi tu pe dracu unde sade frate piesele nus rele dar nici nu poti so numesti rolls royce frate !e o masina destul de buna pt bani pe care iai dat pe ea!
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sa ai parte de ea si mare grija cu ea ca e super masina aia iai controlat pilotul?sa nu ai surprize mai tirziu ,apropo cit ai dat pe ea?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR