Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Basti77

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2012

  • Mesaj Privat
NICIODATA sa nu va riscati pe drumul spre Lacul Sf. Ana / Balvanios.

Este praf, iti este mila si cu un 4x4 sa-l faci.
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Din pacate drumul ala de vreo 8 ani e asa...
  • victor_gl

  • Mesaje scrise: 1,039
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 z 1,7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Stie cineva de portiunea Iazu-Slobozia, judetul Ialomita, in ce situatie mai este ?
Acum vreo 2 luni era jale mare acolo (piatra sparta).
  • mircea neicu

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
iazu - slobozia este in lucru, cam jumatate din distanta s-a refacut, asfalt nou, drum de calitate.
ramane celalata jumatate, mai mul spre slobozia, plus ca in zona in care se lucreaza se merge pe un singu fir, cozi, praf din ala alb, etc.
au aparut ceva probleme insa pe portiunea insuratei - iazu, pe sensul spre slobozia.
am trecut prin zona sambata trecuta.
drumuri bune.
Skip ads

  • mircea neicu

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
EL-GABRY a scris:Cel mai prost drum pe care am mers in ultimul timp este portiunea Braila - Tandarei. Gauri imense in beton, unele nu ai cum sa le eviti, am regretat enorm ca am mers pe acolo (nu am vrut sa trecem cu bacul de la Braila la Smardan, am zis sa mergem pe pod pe la Harsova. Cand am vrut sa facem stanga la Viziru... drum blocat. Am mers inainte spre Slobozia si am mers pe acel drum infect, pana in Tandarei, apoi Fetesti, apoi A2 pe la Cernavoda).
Si fara suparare pentru colegii din zona Ialomita, ca nu e vina lor doar... urata zona, pe cuvant! Opinia mea.

braila - viziru este mai mult decat acceptabil.
intr-adevar, portiunea baraganu - tandarei este sub orice critica, nu se merita.
pe de alta parte, nici prin slobozia nu e o solutie din cauza lucrarilor in portiunea iazu-slobozia.
in concluzie: spre constanta, mai bine cu bac-ul pe la braila sau pe la galati, prin dobrogea.
  • nelu.1270

  • Mesaje scrise: 581
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Daca imi puteti spune cum e drumul de la Pitesti-Craiova-Drobeta Turnu Severin-Orsova.....multumesc!
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
mircea neicu a scris:braila - viziru este mai mult decat acceptabil. - CORECT
intr-adevar, portiunea baraganu - tandarei este sub orice critica, nu se merita.
pe de alta parte, nici prin slobozia nu e o solutie din cauza lucrarilor in portiunea iazu-slobozia.
in concluzie: spre constanta, mai bine cu bac-ul pe la braila sau pe la galati, prin dobrogea.

Am scris portiunea "mai lunga" deoarece uitasem cum se numeste localitatea Baraganu.
Super prost drumul pe acea portiune!
  • Viz

  • Mesaje scrise: 515
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
nelu.1270 a scris:Daca imi puteti spune cum e drumul de la Pitesti-Craiova-Drobeta Turnu Severin-Orsova.....multumesc!

Este foarte bun drumul, cu mici exceptii...
Bucuresti > Craiova > Strehaia este foarte bun.(in Slatina mai sunt ceva denivelari dar sunt ok)
In Strehaia se lucreaza la canalizare sau ceva de genul...si se circula f. prost.
Strehaia > Drobeta se circula bine, dar mai sunt lucrari de asfaltare (trecerile de la stratul nou de asfalt, la cel vechi sunt facute intr-un mare fel... Evil or Very Mad )
Din Drobeta > Orsova drumul este foarte bun.
Pana in Craiova foarte posibil sa intalnesti radar fix in:
Albota
Lunca Corbului
Cerbu
Jitaru
La intrarea in Slatina si Bals (de cele mai multe ori stau ascunsi in tufisurile de pe partea stanga)

sper sa iti fie de folos informatiile.
Drum bun!
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Dupa Craiova aproape sigur o sa gasesti un MCV intr-una din localitatile: Prunisor, Fata Cremenii, Tamna. Drum bun!
  • nelu.1270

  • Mesaje scrise: 581
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Mii de multumiri Viz pt detalii, am sa fiu atent,la fel si tie Daniel.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cu multa placere nelu.1270. Si am uitat Filiasul. Politistii sunt mereu la datorie acolo. Evil or Very Mad Drum bun.
  • KBA

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Buna ziua la toata lumea.

barlad- galati prin cuca?
anul trecut era in regula. schimbari majore anul acesta?
Skip ads

  • claudiu84

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2012

  • Mesaj Privat
va salut! am si eu o intrebare! dintre colegii care stau prin zona clujului....stie careva cum e drumul de la cluj la reghin? anul trecut de la apahida la reghin aproape mi-am distrus masina....de la reghin la tolpita stiu ca e mai bun ca anu trecut abia se asfaltase.....daca tot am deschis subiectul va rog sa imi sugerati un traseu...de la oradea spre iasi....sa merg pe la vatra dornei sau pe la tolpita ...pe la vatra dornei stiu ca e bun dar e si mai departe....si pe la toplita doar daca e bun...va multumesc si va doresc o seara frumoasa!
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pentru portiunea Cluj-Reghin iti pot raspunde eu. Cluj-Apahida e ok, cu aglomeratia de rigoare. Apahida - Sarmasel Gara e super ok inca de acum trei ani. De la Sarmasel Gara pana la Reghin se strica treaba. Dar doar pe o portiune de 10km ai denivelari mari, peste care oricum nu poti trece cu viteze uriase ca sunt viraje stranse prin Silivasu de Campie.
Apoi treci pe placi de beton pana in Reghin. Daca tii o maxima de 80-90km/h e in regula.

Pentru celelalte, foarte pe scurt, lasand pe altii mai in tema sa detalieze, eu m-as duce Oradea - Iasi pe la Vatra Dornei. Acu ceva vreme Toplita era varza.
  • claudiu84

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2012

  • Mesaj Privat
multumesc frumos byke....asa am sa fac....o zi frumoasa!
  • victor_gl

  • Mesaje scrise: 1,039
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 z 1,7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Cum mai este drumul Tulcea - Constanta ?
Stiu ca acum o luna se lucra pe portiuni destul de intinse.
Maine plec si nu stiu daca sa o iau pe acolo sau nu.
  • KBA

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2007

  • Mesaj Privat
se lucreaza in continuare..daca ai scut se poate merge cu ~50km/h. multe semafoare..etc.
luni am venit pe acolo..spre braila.

p.s. ca tot intrebam de el mai sus barlad - galati prin cuca e ok daca nu esti prea pretentios.
  • cristinel

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Drumul judetean DJ 106 si 104D intre Sighisoara si Fagaras este in stare buna pentru circulatie? Sau mai sigur este prin Brasov pe european E60. Multumesc pentru informatii!
  • DANASTRA

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2017 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Cristinel, de la Sighisoara la Bradeni DN106 e destul de bun dar de dupa Bradeni pana aproape de Soars pe DN104D -NU este asfaltat(pietris iar o portiune in padure drum forestier). Eu ti-as recomanda ca de la Bradeni sa continui pe 106 pana la intrare in Agnita unde intri pe 105 directia Merghindeal-Cincu-Voila-Fagaras, drum bun , asfaltat, peisaje superbe si putin circulat.
Sigur ca mereu e varianta pe DN13 la Brasov apoi DN1 la Fagaras, depinde de tine pe unde alegi sa mergi.
Bafta!
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
victor_gl a scris:Cum mai este drumul Tulcea - Constanta ?
Stiu ca acum o luna se lucra pe portiuni destul de intinse.
Maine plec si nu stiu daca sa o iau pe acolo sau nu.



La Mihai Viteazu faci stanga si o iei pe varianta : Mihai V. Sinoe . Histria .Sacele, Corbu . Navodari . si de acolo in functie de ce drum ai : Lumina Ovidiu sau Mamaia -Constanta .
Pe portiunea Mihai Viteazu - Navodari drumul este acceptabil cu mentiunile zona "histria " unde sunt ceva gropi si denivelari si loc Corbu unde populatia de acolo este cunoscuta pentru incapatanarea de a merge cat mai mult pe mijlocul drumului . NU ALIMENTATI de la pec-ul de la Mihai Viteazu ( benzina motorina foarte proasta ) pentru urgente aveti un fill and go la Sacele sau Peco Rompetrol la Navodari . Nu ar strica sa vizitati complexul muzeal Histria cu ramasitele cetatii si o zona superba si pentru cei cu mai mult timp Grindul Lupilor o zona foarte frumoasa si salbatica ( drumul este semnalizat prin loc Sinoe ) . Sanse de radar sunt extrem de mici pe drumul acesta dar in viteza medie este undeva la 70 km/h cu atentie deosebita in zona Loc Sacele unde sunt 3 curbe foarte periculoase

pe care le-am semnalizat mai sus .
Drum bun si vacanta placuta
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR