Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
A incercat cineva sa monteze/adapteze un playstation in masina?
Skip ads

  • B74LEL

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut ,

Se pare ca nu .Daca ai un LCD cu intrare AV cred ca nu este prea dificil . Mai trebuie rezolvata si problema alimentarii .

Bafta,
  • shokaliptiku

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
convertor 12-220 ... si ai rezolvat si problema alimentarii !
chiar daca mufa convertorului intra in locul brichetei
te sfatuiesc sa faci alimentarea direct din baterie !
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
exista LCD insa alimentarea jucariei este problema. Cu convertor m-am gandit si eu insa nu stiu daca curentul este constant.
Skip ads

  • shokaliptiku

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
constant ?!
in ce sens !?
playstation ul bagat in priza primeste curent constant ?!
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
asa este dar in masina sunt consumatori care pot influenta intensitatea curentului.
  • shokaliptiku

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
din punctul meu de vedere ... stai linistit
si la priza variaza mult ... si in masina aceasta variatie va exista
dar in nici unul din cazuri nu-ti va afecta alimentarea
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
N-ar trebui sa ai probleme, PS-ul are mai mult ca sigur sursa stabilizata. Ai putea pune chiar si un UPS daca te ingrijoreaza asa de tare alimentarea.
Skip ads

  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Invertor de tensiune se numeste si cel de 100 W este cam 60 lei. Insa cauta sa iei unul cu ventilator fiindca vara se incinge rau si se intrerupe sa nu ia foc. Am eu si te asigur ca asa este.
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
am mai intrebat in stanga si in dreapta si se pare ca varianta cu invertor este costisitoare in raport cu un montaj electronic pe care mi l-a promis un depanator radio/tv. Spun asta deoarece un invertor care sa duca cei 5.65A costa undeva la 300 ron iar montajul respectiv costa 30 ron. Revin cu amanunte si eventual cu poze.
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am auzit ca unui playstation 2 slim(care ar fi foarte potrivit datorita dimensiunii) ii trebuie 12V pentru alimentare, deci ar fi foarte usor de introdus in torpedou , legat poate la bricheta, fara alte surse, sau montaje. Repet, stiu doar din auzite, dar daca are cineva acces la un PS2 slim ar putea sa verifice.
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
eu am ps2 slim, pe acumulator scrie 12v, dar parca nu as taia cablul si sa il bag in priza de bricheta.

plus iti trebuie o baterie destul de maricica, si un schimb de alternator, pt ca ai variatii de curent la plecari si la schimbari de viteze, ai lcd, boxe, ps, ups Smile si sa nu mai zic : de ce ai vrea sa stai in masina si sa te joci pe ps2 cand poti (cu aceasi suma de bani) sa stai in casa pe un big screen tv si sa te joci pe un xbox 360?

e doar o intrebare, acum nu ma bag in "nebunia" omului Smile
Skip ads

  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
avand in vedere faptul ca imi place sa calatoresc, vreau sa-l fac pe fiul meu sa nu se plictiseasca in masina si banuiesc ca pot sa-l conving mai usor sa stam la sfarsit de saptamana in cort pe te miri ce coclauri.

L.E. de ce sa nu recunosc ca atunci cand prind aglomeratie pe drum pot sa mai fac cate o misiune intre doua semafoare Wink
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
=))) foarte tare Smile) chiar nu m-am gandit la asta, ca si asa stau foarteeeee mult in coloana. nu e mai usor sa ii cumperi un netbook? ala oricum consuma foarte putin, ii maresti rezistenta pe bricheta si ii cumperi incarcator de masina Smile
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
se paote adapta extra mega usor. Mai inainte de toate verifici incarcarea. Sa fie in parametri normali(adica sa nu treaca de 14,4v) Pasul doi: mergi la un magazin de electronice si iti cumperi un montaj redresor la 12V, 9V, 6V (in functie de cat ai nevoie pt jucarie. vanzatorul de la magazin va sti ce sa iti dea). Acesta are grija ca intotdeauna sa ai fix 12v,9v,6v indiferent de ce faci tu prin masina(semnalizezi, aprinzi faza lunga etc). Din experienta proprie acel montaj nu depaseste 50 de lei si asigura un curent curat pt orice gadget electronic. Eu am avut in masina un nintendo(cam in genul ps) si era alimentat utilizand acest procedeu. A mers f bine pana a fost furat...asa ca nu uita s aarmezi alarma cand nu esti langa masina Very Happy
  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am PS2 slim si confirm cele spuse de ciucurica. Faza e ca iti trebe un ecran mai mare sa poti vedea mult mai bine actiunea. Sunt unele jocuri care sunt mai intunecate:ex.Pince of Persia3, unde abia reusesc sa vad in casa ce sa fac,d-apai intr-o zi insorita de vara; e clar ca no sa poti juca. Numai sa ai folie pe geamuri Very Happy .Deci implicit alta investitie

L.E. Am gasit 2 poze pe Vectrac.com.cu un PS2 montat in portbagajul unui Audi(asa scria acolo)
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Smile) cu sau fara alarma daca vrea tot il fura! bolovanul in geam, ciocanul cu varf in usa de la torpedo si ai ramas fara ps2 Smile. btw ce fel de lcd vrei sa bagi in masina, genul montat pe bord sau ascuns pe undeva? poti sa montezi unul in genul unui monitor de birou, sa il scoti cand pleci si sa aiba mufe cu surubele, poate si cu touch screen Smile e la fita sa dai in monitor, dar nu la nervi ca e pagubos
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR