Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • mrgabone

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 19 CDTI 101cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Dragi colegi forum-isti Smile,

dupa ce mi-a schimbat usa stanga spate (a fost lovita) la un service, am avut o super surpriza, si anume: chiar daca sunt toate usile inchise ledul de usi inchise de pe bord nu se stinge si bineinteles nici plafoniera. (Va dati seama ce placut este sa conduci seara cu toata lumina aprinsa prin masine, parca as fi la expozitie:))).

Am verificat si se inchid toate usile din telecomanda, dar nu si din butonul de pe bord. Mufa este conectata in usa.

Unde pot gasi contactul pentru usi deschise la un Opel Astra H 2006?
Eu tot cred ca nu a fost cuplat cum trebuie sau asa ceva.
Voi ce ziceti?

astept parerile voastre ca eu nu-mi dau seama ce sa-i mai fac,
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Incearca sa desfaci pe rand intrerupatoarele de la usa si lasa-le asa , scoatele , pana identifici pe cel cu pricina. Ai putea sa incepi chiar cu usa lovita. Poate ti-a pus un fir la masa. Eu am avut exact aceeasi problema dar era de la intrerupatorul de la capota. Pus de mine. La 3 noaptea a facut contact . Evil or Very Mad . Plafoniera aprinsa , alarma care suna . Noroc ca am montat un intrupator pe plafoniera .
  • fnf bogdan fnf

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
@Mrgabone , mai mult ca sigur baietii de la service nu au montat corect contactul de pe stalpul usii care este apasat de usa cand o inchizi !

Verifica acel intrerupator !
  • mrgabone

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 19 CDTI 101cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2008

  • Mesaj Privat
fnf bogdan fnf a scris:@Mrgabone , mai mult ca sigur baietii de la service nu au montat corect contactul de pe stalpul usii care este apasat de usa cand o inchizi !

Verifica acel intrerupator !


ok, dar cum verific ca nu-l gasesc, nu am gasit pe cadrul usii si nici pe cel al caroseriei nici un intrerupator de tip buton
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR