Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Buna sunt nou pe aici si as avea o intrebare. Am facut comanda la un astra classic si ma intreb daca sunt de acceasi calitate chiar daca sunt facute in Polonia.....
Skip ads

  • musafirul.nepoftit

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Sincer iti spun.Si eu am tot astra clasic HB 2007 luat de nou.Parerea mea este ca nu sunt de o calitatea prea mare.Am auzit varioanta ca o data ce sunt facute pentru Europa, au scos dupa ele anumite functii si dotari doar ca sa fie mai ieftine.Sunt mai ieftine dar si mai slab calitativ. In mare parte sunt multumit de ea.Am 5000 de Km si parca acum merge mai bine ca atunci cand am luat-o.



  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Povestea e urmatoarea......tata avea o dacie care oricum nu mai umbla cu ea si trebuia sa scape cumva de ea....nu se punea problema sa o vanda k scoatea cat o bicicleta pe ea Laughing Si sa bagat la programu de la Opel Ecoflex unde dai o masina veche si iti da nush cat reducere la un opel astra classic II (parca 1900 euro).......oricum masina e pt mine k el merge cu alta......pt mine (am carnetu de 6 luni) zic k este buna........
Oricum am avut unele contraziceri cu tata k el vroia sa ia logan.....iam zis k dak ia logan se uita la el cum sta in parcare k io nu ma urc in el Laughing ......dupa mai multe discutii si sfatuiri pana la urma sa dat pe opel ...........
O intrebare : astra classic II sunt facute doar in Polonia sau si in Germania ? k dealeru a spus k astea care le aduc ei sunt din Polonia si ma gandeam alti dealeri nu aduc masini facute in Germania >? Oricum sper k este mai buna decat Loganu chiar dak ii din Polonia.... Question
  • bobo32

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
opel astra classic II se mai fabrica doar la Gliwice in Polonia, si este un model care se mai vinde doar in europa de est.
calitatea finisajelor nu e tocmai extraordinara, dar per general e ok.
oricum, de 100 de ori mai bine astra decat logan. felicitari pentru alegere.
Skip ads

  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
cred k depinde si cum o ingrijesti.....oricum deabia astept sa ajunga Smile
Apropo....e adev faza k au scos dotari de pe ea ? Sad io am configuratia in fata si cred k are cam tot ce ar trebui sa aibe o masina cat de cat bunicica.....plus k iam mai pus si climatizare electronica, alarma cu inchidere centralizata, culoare metalizata, pachetul beauty, pachetul adria, pachetul electric si pachetul family.cam atata pe langa dotarile standard........
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Cateva dotari au fost scoase,se pot gasi numai pe Astrele facute in Germania,adica cele pana in 2004.
Ceva dotari,care am observat ca au fost scoate ar fi scaunele Recaro,jentile din aliaj de 16 inch,computer de bord multifunctional (MID),CID'ul si cam atat cred eu,nu are sens sa mai discutam si de motorizari,ca stim deja Very Happy
Si totusi,am o intrebare,mai ales pt voi care ati dat comanda de Astra Classic II,masinile vin echipate standard si cu frane pe disc spate?sau sunt optionale?
Sper sa-ti vina masina cat mai repede Smile ,good luck!
  • bobo32

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Y-GreK a scris:Si totusi,am o intrebare,mai ales pt voi care ati dat comanda de Astra Classic II,masinile vin echipate standard si cu frane pe disc spate?sau sunt optionale?


sunt standard tambur pe spate, si nu este disponibil pe disc.
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Din cate am citit si eu franele pe spate sunt standard tambur si nu pot fi puse pe disc.....doar cele pe fata (care sunt standard disc)......... cat despre computer de bord este optiune sa-ti pui unul......
Skip ads

  • mirceas

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
pentru Europa de est nu se pune pe spate frana pe disc, dar daca va uitati la Astra Classic II aduse din Germania o sa vedeti ca toate au pe disc, in concluzie, se poate. in rest, cam toate optiunile sunt disponibile si la noi, nu stiu de airbag-uri laterale...
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Airbag-uri laterale poti sa pui.....este o optiune......parca 300 euro costa ......
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Acuma pana vine masina tot citesc diferite probleme pe care le au unii cu masinile lor........sa fiu informat Smile Dar n-am inteles un lucru.....faza cu masalierul......trebe sa tragi de schimbator in sus si apoi sa cuplezi masalierul ? Si nu trebe calcat ambreajul ? Question Question sau calci ambreajul si cand cuplezi masalierul lasi ambreajul ?
  • mirceas

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
sub nuca ai un inel, de care tragi in sus. trebuie sa calci ambreiajul.

poate un mic trick: se calca ambreiajul, se asteapta 2-3 secunde, apoi se cupleaza pentru mersul cu spatele. daca te grabesti iti caraie putin...
Skip ads

  • adragos

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2007

  • Mesaj Privat
mirceas a scris:sub nuca ai un inel, de care tragi in sus. trebuie sa calci ambreiajul.

poate un mic trick: se calca ambreiajul, se asteapta 2-3 secunde, apoi se cupleaza pentru mersul cu spatele. daca te grabesti iti caraie putin...


mie nu-mi cârâie, si fac schimbari destul de dese si rapide intre treapta 1 si marsh-arier, cat imi plimb masina printre blocuri in cautare de locuri de parcare Smile)
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am fost sunat de dealer si mi-a spus ca masina se afla in Ungaria ( mult mai repede decat ma asteptam) si ca mai dureaza inca 2 saptamani pana vine in Romania........asa de greu trece timpul acuma Sad(.....
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
mirceas,Astrele aduse din Germania,cu anii de fabricatie pana in 2004,nu sunt varianta Classic.
Eu am frane pe disc ventilate pe fata,si disc standard spate.

Asteptam prezentarea masinii,sper sa-ti vina cat mai repede! Smile
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
In sfarsit mi-a venit si masinuta Very Happy ce sa zic pana acuma....foarte multumit de ea ..... muzica se aude foarte bine pentru mine....pana acuma toate bune si frumoase, am doar 240 km Smile ..... si cateva poze ......















  • 205

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2008

  • Mesaj Privat
S-o stapinesti sanatos si sa faci cu ea cit mai multi km fara probleme.

PS: E identica cu a mea Smile
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Foarte faina masinuta!Sa o stapanesti sanatos!
Acel Cd-player VDO,l-ai cumparat tu,sau...?Arata foarte bine pe consola centrala!
Sper sa-i iei si niste jenti de aliaj,o sa arate mortal atunci si motorul de 1.6 Twinport iti va satisface nevoile,crede-ma. Cool
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
205 a scris:S-o stapinesti sanatos si sa faci cu ea cit mai multi km fara probleme.

PS: E identica cu a mea Smile


Multumesc la fel ! Poate ni le confundam vreodata Very Happy Very Happy
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Y-GreK a scris:Foarte faina masinuta!Sa o stapanesti sanatos!
Acel Cd-player VDO,l-ai cumparat tu,sau...?Arata foarte bine pe consola centrala!
Sper sa-i iei si niste jenti de aliaj,o sa arate mortal atunci si motorul de 1.6 Twinport iti va satisface nevoile,crede-ma. Cool


Cd-playerul nu l-am cumparat eu separat, a fost inclus in Pachetul Adria ( radio cu CD-player 413 cu 6 difuzoare, proiectoare ceata, volan imbracat in piele) ......... ma gandesc ca in viitor sai cumpar jenti de aluminiu, dar deocamdata imi trebuie un set de covorase pt picioare ...... si nush cam cat ar costa astea .......oricum jentile mai incolo, prin august daca reusesc Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR